Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha térköves úton kocogok,...

Ha térköves úton kocogok, akkor az ugyanolyan rossz a térdnek mintha aszfalton futnék, vagy egy kicsit közelebb van a természetes talajhoz?

Figyelt kérdés

2014. máj. 30. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:

Ebben a cikkben szinte minden előforduló burkolatról írnak.

[link]

Jó kis összefoglalás.


A tapasztalatom alapján meg én nem érzek nagy különbséget térkő és aszfalt közt. Tavaly szinte csak az előbbin vezetett az útvonalam, idén meg csak aszfalton és betonon mentem még. Ha jó a cipő, akkor nem érezni a különbséget. Legalábbis kb. 20 km-ig. (Afölött még nem sokszor jártam.)

2014. máj. 31. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddig erdőben, kitaposott homokos talajon "futottam" (kocogtam), de most csak hagyományos járda vagy ilyen valamilyen térköves sétányra van lehetőség.


Egy ismerősömnek, ha tényleg az volt az oka, akkor az aszfalt v. beton (nem tudom pontosan) majdnem tönkre tette a térdét, ezért azt teljesen elkerültem eddig.

Ezért gondoltam, hogy talán a térkő nem annyira merev, de a cikkben nagyon nem ajánlják.

Na most mi legyen?


A választ és a cikket is köszönöm.

2014. máj. 31. 01:14
 3/7 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Hát, gondolj bele, rengeteg ember fut úgy, hogy nincs lehetősége földutat keresni. Egy hétvégi hosszúhoz érdemes lehet kirándulni egyet, de hétköznapokon sokszor nem éri meg az utazgatás. A legtöbb futócipőt kemény burkolatra tervezik, mint a beton, aszfalt. (Van néhány webshop, ahol a többi paraméter mellett ez alapján is rá lehet keresni.)

A helyedben ez nem riasztana el a futástól. Esetleg csökkents egy kicsit a távokat, vagy menj ritkábban. Ha figyelsz magadra, és időben észreveszed, hogy nem jó az ízületeidnek, akkor még mindig abba tudod hagyni.

2014. jún. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a burkolat minősége lényegtelen, ha csak nem a szivacsos futópálya. sőt, a cipő sem javít rajta, ellenkezőleg.

a futási technika ami a legfontosabb. a legjobb technikát akkor tanulja meg az ember, ha figyeli magát mezítelen lábbal futva.

2014. jún. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Myzantro


Részleteznéd egy kicsit, hogy a mezítlábas futásnál mit kell figyelni.


Egy teljesen amatőr kocogó volnék.


Az is igaz, hogy többször eszembe jutott, hogy egyszerűen ahogy valakinek nincs meg a tánchoz a ritmusérzéke, úgy nekem sincs meg a kocogáshoz.

Nem tartom magam elég rugalmasnak, a lábaim, a lábfejem nem úgy gördül a talajon, ahogy egy két helyen írták, hogy kellene. Egyszerűen elég "szögletesnek", "koppanósnak" érzem magam futás közben.

Be tudom lőni a légzés és lépés ütemet ahhoz, hogy ne fulladjak ki, de mégsem érzem hogy ez lenne természetes közegem. Ezért is félek a sérülés veszélytől talán egy kicsit jobban.


Az eddigi és az elkövetkezendő válaszaitokat köszönöm.

Remélem nem voltam túl bonyolult.

2014. jún. 1. 21:34
 6/7 anonim ***** válasza:

a futás lényege, hogy a lehető legkisebb lendület-mozgást végezd függőleges irányban, és inkább vízszintesen mozogj.


konkrétan ez olyanokat jelet, mint a sarkad le nem tétele, a térded jobb rugózása, minden apró részlet, mint a súlypont, lábszár mozgása.


amikor a földet éri a lábad, a legkevesebb rázkódás (és energiavesztés) menjen végbe, ehhez rugalmasabbnak kell lennie a teljes tartásodnak. akkor csinálod jól, amikor minden testrészedben érzed, hogy suhansz a föld fölött.


találtam is videót:

http://www.youtube.com/watch?v=wRkeBVMQSgg


de ezt sajnos csak akkor fogod legjobban megérteni, ha kísérletezel és figyeled magad.


itt van mezítlábas futás is:

http://www.youtube.com/watch?v=EVH2qOwZd18


"Nem tartom magam elég rugalmasnak, a lábaim, a lábfejem nem úgy gördül a talajon, ahogy egy két helyen írták, hogy kellene. Egyszerűen elég "szögletesnek", "koppanósnak" érzem magam futás közben."


azért mert amit mondanak az nem igaz. a láb természetes módon szögletes és koppanós, ha rosszul fut az ember, mint a legtöbb futó.


a leggyakoribb sérülés a térdnél keletkezik, de lehet a csípőben is, főleg a széles csípőjű és nagy testsúlyú nők vannak veszélyben. ezt lehet ellensúlyozni a lábak kicsit szélesebb letételével, de ez már inkább adottság kérdése, mint a mozgás.


kezdésnek egy kevésbé veszélyes területen próbálj meg mezítláb futni, és lassan, tudatosan változtatgasd az állást a környékén amit a videó mutat. figyeld magad és tapasztald meg, mi a jó. minden sebességnél más technika az előnyös.

2014. jún. 2. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm.

Jöhetnek még.

A jó tanácsból sosem elég.


Mezítlábas futás tesztelés térkövön. Az biztos király lehet, de szerintem kihagyom.


Amiket linkeltetek meg fogom nézni.

2014. jún. 9. 22:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!