Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Én 17 éves leszek decemberbe...

Én 17 éves leszek decemberbe és 2 hónapos terhes vagyok a barátom 19 éves . A szüleimnek nem merem megmondani mert roszul bának velem . Hogy tudnék oda költözni anélkül hogy visszahozasanak a rendőrökkel vagy a gyámhatóság nélkül elintézni?

Figyelt kérdés
2014. okt. 12. 12:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
39%
Kiskorúaknál még bőven elvégzik az abortuszt 18. hétig, de normál esetben is a 12.-ig. Szóval még nem késő, ne aggódj!
2014. okt. 12. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 manó1235 ***** válasza:
73%
A kérdés megtartod a gyereket vagy sem? mert ha abortuszra mész oda szülői bele egyezés is kell. Bár a kérdést ahogy olvastam a megtartás mellett döntesz inkább ezért is menekünél a barátodhoz. Amíg nem vagy 18. addig ők mondják meg hogy mi a szitu.
2014. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
62%

Barátoddal együtt állj oda a szüleid elé, mondd el nekik, mi a helyzet, és azt is mondd mellé, hogy elköltöznél a barátodhoz.

Ezt másképp nem lehet elintézni, mert még 18 éven aluli vagy, szüleidet muszáj belevonni.

Egyébként nem hinném, hogy bántanának ezért. Biztos mérgesek és csalódottak lesznek, amiért ilyen felelőtlen voltál, de ilyenkor, ha éppeszű szüleid vannak, tudni fogják, hogy a legjobb, ha segítenek mindenben, amiben csak tudnak

2014. okt. 12. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Persze utolsó nyilván nem fognak haragudni, hogy 16 évesen (még nincs 17) felcsináltatta magát és ahelyett, hogy bevallaná vagy megbeszélné a szüleivel, segítséget kérne, inkább a fiúja nyakára szökne :) Ugyan már, ki lenne ezért mérges?
2014. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
10%
Gyámhatóság nagykorúsít. Jó babavárást, respect, hogy nem öleted meg :)
2014. okt. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
80%

Ha elolvasod még egyszer a válaszom, akkor leesik, hogy azt írtam: mérgesek és csalódottak lesznek. Viszont ha már megtörtént a baj, a legjobb, ha segítenek a lányuknak. Legalábbis ha az én lányom elém állna azzal, hogy várandós, bárhogyan is döntene, én mellette állnék, mert ez egy szülő dolga. Persze hogy mérges lennék rá, és legszívesebben leordítanám a fejét, de az ilyen ekkor nem segít, ebben a helyzetben le kell ülni a lánnyal és a barátjával, és megbeszélni a szándékaikat, megtartják-e a gyereket vagy sem, ha igen akkor hogyan, miből fogják felnevelni, hol fognak élni, miben tudunk mi segíteni.


Kérdező! A legjobb az, ha elmondod őszintén a szüleidnek, hogy milyen helyzetben vagy, mert másképp nem működik, kiskorú vagy, ő tartoznak érted felelősséggel, a gyámügyeseket nem lehet kijátszani.

2014. okt. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
72%

Gyámhatóság nélkül sehogy nem oldod meg.

Ha szerencséd van, akkor a párod elég jól keres és hajlandó elvenni is - ekkor esetleg hozzájárul a házasságkötéshez a gyámhatóság. Persze a szüleid megtudják, mert a környezettanulmány miatt őket is bevonják, meg az nem elég ok, hogy felcsináltattad magad. De ha összeházasodtok, nagykorúnak számítasz, onnantól szabadon költözhetsz. Addig visszahozathatnak és nyilván elsőként a barátod nyakán keresnének.

Ha meg tényleg annyira rosszul bánnak veled a szüleid, szintén a gyámhatóság tud intézkedni...

2014. okt. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
57%

Gratulálok hozzá! Ha már szexulás életet élsz ésszerübb lett volna gumit használni vagy elmenni a nőgyógyászhoz fogamzásgátlót iratni.

De ennyi eszetek se volt , ez gáz már bocs

2014. okt. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
85%

Minek ir hulyeseget, akinek fogalma nincs a dologról?

Eloszor is valoban, az abortuszhoz szuloi engedély kellene, de ezt a gyamhivatal felulbiralhatja. Itt mondjuk nem tervez abortuszt a kis hölgy.m

Koltozni szuloi vagy gyamhivatali engedéllyel lehet, a gyamhivatal felülírhatja a szulo döntését. Kornyezettanulmany a jelenlegi es a tervezett lakóhelyén, szulok meghallgatása, a te meghallgatásod - a rosszul bánnak velem es terhes vagyok nem egy épkézláb indok....

Nagykorúsitas mar eleg régen megszűnt, egyedül hazassag útján lehetséges, amihez szinten gyamhivatali engedek kell es a terhessg nem indok.

2014. okt. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
83%
A helyzet az,hogy sehogy sem úszod meg,hogy beszélj a szüleiddel.
2014. okt. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!