Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha egy nő egyedül válalja a...

Ha egy nő egyedül válalja a gyereket, úgy, hogy az apa nem tud róla, még azt sem, hogy terhes és meg is tartja a babát akkor a gyámhatóság bele szólhat abba, hogy: ki az apa? És ha ismeretlen akkor mi van?

Figyelt kérdés
2010. febr. 10. 14:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha ismeretlen,akkor semmi.Kapja az anyuka vezetéknevét,és kész.Nyugodtan nevelheti egyedülállóként,a gyámhivatal nem szól bele.
2010. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyámhatóság sem kényszeríthet az apa megnevezésére! Ilyenkor képzelt apát állapítanak meg, mert apa nélkül nem fogan gyermek.

Jól gondoldd meg a tervedet, mert egyszercsk a gyermeked fog eléd állni és rákérdez az apjára. Ekkor már szint kell vallanod.

2010. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megteheti az anyuka,hogy azt mondja az apa ismeretlen..Ez ellen semmit nem tudnak tenni.De később az anyuka sem követelhet gyerektartás senkitől,hisz már az elején lemondott erről a jogáról..
2010. febr. 10. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A gyereknevelés kétemberes feladat. Nem véletlen, hogy a természet is így találta ki, hogy ketten kelljenek hozzá. Van, amit az anyjától kell megkapnia a gyereknek és van, amit az apjától.


Nálunk még úgy is nehéz volt, hogy ketten voltunk a gyerekre, külső segítség (bevonható nagyszülők) nélkül. Gondold ezt meg, a valóság nem olyan, mint a filmekben, ahol egyedül neveli a gyermekét és közben halk háttérzene megy.

2010. febr. 10. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én a helyedben, azért szólnék a baba apjának.

Ha akar majd gondoskodhat róla, ha nem akkor is neked nyugodt lehet a lelkiismereted.

Én csak a kicsi miatt mondom ezt, mert nekem is van egy kisfiam, 8 hós volt mikor szétmentünk az apjával és sajnos fél évig tudomást sem vett a fiáról. Hidd el nagyon rossz érzés,én sokszor csak ránéztem a fiamra és bőgtem arra gondolva, hogy ugy kell majd felnőnie, hogy az apja lemondott róla. Egyébként iszik, de én akkor is ugy gondoltam mindegy milyen apa, de akkor is a fiam ismerje és tudja, hogy van apja. Szerencsére mostanában jön(józanul) és foglalkozik a gyerekkel és jó ezt látni. Csak a gyerekre gondolj,ez az egész róla szól és arról, hogy ne sérüljön.

2010. febr. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!