Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Megőrülök!

Mit csináljak? Megőrülök!

Figyelt kérdés

Itthon lakom most,kényszerhelyzet egyenlőre.

Édesapámmal és az öcsémmel.

Nem is lenne semmi probléma,a lakás nagy DE

az öcsém(23) ahol tud keresztbe tesz,nem dolgozik,nem segít itthon semmiben,nem fizet a rezsibe,rajtunk élősködik,élelmet sem vesz-felfalja amit a hűtőbe talál,természetesnek veszi hogy van tiszta ruhája,soha nem mosogat.

Én próbálok rá hatni hogy így nem lesz életképes ha egyszer magára marad és én sem vagyOk csicska de mintha a falnak beszélnék.

Azt nem tehetem meg hogy nem mosogatom el vagy mosom ki az övét is mert nem érdekli,nem zavarná a kosz,igénytelen,én viszont nem bírom a rendetlenséget.

Hogy lehetne rá hatni?

A baj az hogy apum meg védi mert nem akarja bántani és ezzel nem fogja fel h rosszat tesz neki:S


2010. jan. 23. 19:22
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Viseljem el a koszt????nem megy!!!

Megpróbáltam azt is amikor jött valaki hozzám a pofámról sült a bőr...!!!!!

2010. jan. 23. 19:59
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyu!A pár rosszindulatú válaszoló után,próbálj meg minél előbb te lelépni,és akkor csak magaddal kell foglalkozni,ők meg úgy élnek a koszban,meg a ganéban,ameddig akarnak!Gondolom nem akarsz mindig velük élni,hát változtassál te lakhelyet,és kész!
2010. jan. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%
megertelek,en 7ember utan csinalom ezt nap mint nap,mert szeretem a rendet,es nem hagyom hogy a kisfiam retekben,meg koszban legyen egesz nap.
2010. jan. 23. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
te hány éves vagy?szerintem menj el onnét lakni aztán apád kicsi fiával majd ücsöröghet a koszba...
2010. jan. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
76%

Tudom miről beszélsz! Bár nem egy háztartásban, de a nagybátyám kb. ugyanez. Agglegény és anyu és a nővére tángálja egy kicsit. Mi általában ételt adunk neki, meg kitakarítunk egyszer-egyszer, befizetjük a számláit, ha ad pénzt rá. (Eleinte még volt hogy a saját pénzünkből fizettük ki a csekkeket, de az utolsó ami betette az ajtót, hogy a kábel TV-nek 3hónappal tartozott és rá akarták terhelni a házra (adóbehajtó). Azt még kifizettük, s azóta már csak ételt kap. De a kenyeret mi sem ingyen kapjuk.


Lehet, hogy könnyű azt írni, hogy ne moss rá és ne főzz neki, de az ember még egy hajléktalannak is ad enni, nemhogy a testvérének.


Amíg nem kerültem ilyen helyzetbe, addig én is lazán mondtam ezt, hogy ne tedd meg és majd észre veszi magát. De aki nem ad magára, akinek mindegy, hogy hogyan él, annak mindegy, hogy egy óráig vagy két napig áll a mosogatóban a mosatlan. Sok kegyelmet és kitartást hozzá. És mondogasd neki, hogy hogyan kellene csinálni, hátha megragad neki valami.

2010. jan. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:

Én 25 vagyok,sajnos nullán vagyok nem tudok egyenlőre lépni-külön lakás egy pár hónapig kizárva,de addig megfogok őrülni.

Nem fér a fejembe hogy emberek hogyan tudják elviselni a koszt,hogy lehetnek ennyire igénytelenek!!

2010. jan. 23. 20:17
 17/22 anonim ***** válasza:
A kábel tvnek és az adó behajtásnak mi köze van egymáshoz? Szerintem te valamit benéztél.
2010. jan. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Nagy a lakás, különítsetek el neki egy sarkot.
2010. jan. 23. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
hívd fől a nagymamád h lakjon nálatok na majd ő aztán kipopozza az öcsédet
2010. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Figyelj, ha csak azon rugózik az agyad, hogy miben rossz a tesód, ne is csodálkozz, hogy nem segít. Egyébként, ő ilyen, nem érdekli ha bűzlik. Akkor fogja magától érdekelni, hogy beleesik egy csajba, aki majd ráncba szedi. De te ez ellen nem nagyon tudsz mit tenni. Ha téged zavar a kosz körülötte, akkor sajnos neked kell megcsinálni. De minél többet házsártoskodsz vele, annál makacsabb lesz, és még annyit se fog tenni mint eddig, csupán dacból.


Ha el akarnál érni valamit, akkor próbálnál arra koncentrálni hogy miben jó, és ennek mentén összebarátkozni vele. Mert gyanítom hogy a pár veszekedős szón kívül nem is beszéltek egymással. És az is csak abból áll, hogy te kioktatod hogy milyen egy koszfészek és lusta disznó. Ebből meg nyilván nem kér. Tudja hogy az, ezzel nem mondasz újat neki. És a helyzeten nem változtat az sem, hogy igazad van, és tényleg kéne segítenie. De a segítséget csak kérni lehet tőle, kötelezni nem tudod. Ez a helyzet.


"Próbálok rá hatni, hogy így nem lesz életképes" Már hogyne lenne :) meg fogja tudni csinálni magának ha rá lesz kényszerítve, de most nincs. Megcsinálod helyette :)


de gondolj már bele, ne haragudj de úgy viselkedsz mintha az anyja lennél vagy a házsártos felesége. Ezt nem bántásból mondom, de tudhatod hogy a pasikat ezzel nem lehet meghatni. A tesód is csak egy pasi, ki kell belőle udvarolni hogy segítsen. És mivel te akarsz változást, neked kell trükközni. Azzal hogy szidod soha nem fogsz elérni semmit.

2010. jan. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!