Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mitol van az hogy...

Szerintetek mitol van az hogy sok embernek semmit nem er a csalad?

Figyelt kérdés
Annyiszor irjak itt hogy hazassagban az egyik fel felrelep, a gyerek elzullik,nem tiszteli a szulot. Regen az ilyen dolgok hogy a szulonek visszabeszeljen a gyerek a jogokra hivatkozva elkepzelhetetlen volt meg a felrelepest sem toleraltak. Mitol zullik a tarsadalom,csaladok?
2014. okt. 13. 14:13
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Régen is volt ilyen, csak romantikusnak látod, mert nem éltél akkor.
2014. okt. 13. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%

Mitol ?

Hogy nem tisztelnek semmit nem hisznek semmiben csak sajat magukban.

Az erkolcs valtozik a normak es ertekek is valtoznak

Ma ugy gondolkodnak az emberek az elet rovid onzoen nekik mindig mindenbol a legjobb a legszebb jar most azonnal csak azert mert ok.

Ez a neveles a materializmus eredmenye.

az szamit mi van rajtad mit birtokolsz neem az ki vagy.

Ezert hullanak szet a csaladok

2014. okt. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Mert mindenki csak a saját dolgaival van elfoglalva. Én huszonéves vagyok, de ez már nálunk is így ment gyerekkoromtól fogva. A szüleinket nem érdekelte és most sem érdekli, mi van velünk, soha életemben nem kaptam egy "hogy vagy" vagy "hogy érzed magad" jellegű kérdést. Még ha fájt valamim, azt is csak lerendezték egy "tápos vagy" beszólással. Miért is lenne fontos a családom? Ennek ellenére, ha nekem lesznek gyerekeim, teljesen más viszonyt szeretnék kialakítani velük, mivel nekem és a páromnak is fontos az együtt töltött idő a szüleinkkel ellentétben. A párom családja pl még életében nem hívott meg minket sehova, sem egy kirándulás vagy nyaralás vagy egy családi ebéd. Az ilyenek ne is csodálkozzanak, ha nekünk ők, mint család, nem fontosak.

Szerintem ma már annyira mindenki a saját kis világával van elfoglalva, hogy a szülők teljesen hagyják maguktól kallódni a gyerekeket, mindenki hazaér a munkából, iskolából, beül a tv/számítógép elé (persze mint szülő, ez a legkényelmesebb "megoldás") és így megy ez minden nap. Így nem csoda, hogy eltávolodnak egymástól az emberek.

2014. okt. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
38%

Régen is volt ilyen, csak akkor nem beszéltek ennyit róla. A megcsalást jobban titkolták, pedig régen is sokan léptek félre.

Meg persze nem volt ennyi lehetőség a lebukásra (telefonban ott felejtett sms, e-mail-ek, társkereső oldalak, magánynyomózók). Most sokkal nagyobb az esély a lebukásra. Bármikor bárkit el lehet érni bárhol telefonon. Régen max. a tetten érés volt, vagy ha egy ismerős meglátott.

2014. okt. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Régen is volt ilyen, csak jobban titokban tartották, meg kisebb volt az esély a lebukásra. Illetve nem volt olyan könnyű válni, így sokan nyeltek az anyagi biztonság miatt.

Amúgy nálunk egyetlen egy megcsalás volt a családban, nagymamám testvérét csalták meg, rajta kívül mindenki boldog házasságban él, nem volt válás. A családunkban pedig mindenki dolgos, tisztességes lett, nem züllött el. A megcsalt rokon gyerekei,unokái,dédunokái sem züllöttek el, belőlük is normális, tiszteletreméltó ember lett.

2014. okt. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Megcsalás régebben is volt biztos csak akkoriban még nagyon nem volt ennyire mindennapos dolog a válás és nem verték nagy dobra a családi gondokat . Annak, hogy a gyerek nem tiszteli a szülőket több oka is van szerintem. Az egyik az állandó pénzhajhászás mert nagyon nehéz megélni. A szülők ( van aki több munkahelyen is ) sokat dolgoznak és nem tudnak elég időt tölteni a gyerekeikkel. Van aki ezt a figyelemhiányt azzal próbálja pótolni, hogy amiben csak lehet a gyerek kedvére tesz, mindent megad neki és ezzel meg is született az elkényeztetett gyerek aki nem ismeri a nem szót. A másik gond, hogy a gyerekek/fiatalok nagyon szabadjára vannak engedve. Túl sok lett a joguk, az iskolákban sincs lehetőség a megfegyelmezésükre. Azt hiszik övék a világ és nekik mindent lehet. Régen nem volt ilyen, hogy az órán rohangáltunk a teremben meg ha ránk szólt a tanár akkor még mi ütöttünk oda neki. Otthon is mindig mindenkinek megvolt a dolga, hogy ki mosogat ki söpör és porszívózik stb.Most meg a legtöbb ( mert azért szerencsére akadnak kivételek) tinike meg van sértődve, hogy milyen egy szemét a "muter" mert el kell mosogatni 2 tányért. Sem szülőt sem tanárt sem pedig időset nem tisztelnek sajnos ez így van. Szóval az állandó streszz és fáradtság , az egymással nem törődés nagyon nagy szerepet játszik ebben. Túlhajszolt világot élünk korcsosodó társadalommal :-(
2014. okt. 13. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezek mindig is voltak csak talán nem ilyen mértékben.


Igen a gyerekek vissza dumálnak mindenkinek,nem tisztelnek senkit.

viszont szerintem nincs is minden gyereknek pozitiv,követni való példa felállítva,mert a szülők is csak azzal foglalkoznak hogy legyen pénz,közben nem veszik észre ha a saját gyerekük bajban van

2014. okt. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!