Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ma már semmit nem kérdezünk...

Ma már semmit nem kérdezünk meg embertársainktól hanem mindig az internetet használjuk ha meg akarunk valamit tudni. Szerintetek lassan elfogunk odajutni hogy az internet teljesen felváltja az életet ls Isten miért adott ekkora tudást az embernek?

Figyelt kérdés

2014. máj. 2. 11:51
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Wait what?
2014. máj. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem egész biztosan nem fogunk eljutni odáig, de csak ha sikerül itt a gyakoriponthun megbeszélni ezt a kérdést... :D
2014. máj. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért akadnak még elég sokan, akik kérdeznek, sőt beszélgetnek embertársaikkal. És soha nem váltja fel az internet a közvetlen emberi társalgást, mert az sokkal nagyobb élményt nyújt. De hogy éppenséggel, akik kevés tudással rendelkeznek, közülük sokan nem mernek közvetlenül emberekkel érintkezésbe lépni, az lehetséges.
2014. máj. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudod interneten is lehet beszélgetni emberekkel, ami azt illeti soha nem látott módon... Nekem pl van horvát barátom, de japán, brazil stb ismerőseim is vannak. És ezek akiket csak névről ismerek, fórumokon sokkal nagyobb a választék. Az, hogy te nem használod ki a lehetőségeit egyéni szocproblémád, nem az internet hibája, és nem Istené.
2014. máj. 2. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Oh, irónia, de szeretlek. Ezt a kérdést miért az interneten tetted fel, ha zavar, hogy mindent onnan akarunk megtudni?

Amúgy meg ne aggódj, ez sosem fog megtörténni, az internet sokkal inkább összehozza az embereket, semminthogy szétválasztaná őket.

2014. máj. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az az érzésem, hogy olyasfajta módon akarsz kilyukadni, hogy megint válaszút előtt áll az emberiség, vagy hogy Isten valójában az internetet tiltotta, azt jelképezi a tiltott gyümölcs.

Hát, ami igaz, az igaz, az információ korszakát éljük, már kezdünk belekóstolni. Annak idején a történelemtanárom nem mindig ragaszkodott az évszámok pontos ismeretéhez, mert fontosabbnak tartotta a megértést, az adatokat könnyen meg lehet nézni egy könyvben, lexikonban. Ma már ez is sokkal gyorsabb, vagyis még inkább igaz, mert a keresők pillanatok alatt kiadják a válaszokat, így a dolgok megértése és a valóság felfogása az igazán fontos.

Ha könyveket olvasol, régen élt emberekkel beszélgetsz, megérted a gondolataikat.

Az internet rengeteg fóruma, a gyors üzenetváltás és a kialakult sajátos tekintélyt nélkülöző szokások szabadabb eszmecserét tesznek lehetővé és a nicknév oltalmában attól sem kell félned, ha badarságnak bizonyul az állításod, és akkor a továbbiakban hátrányt szenvedsz.

Jó ez az okulásra, bizony és az utolsó mondathoz hozzátenném, hogy Istennel aligha kommunikálhatsz, még így sem, vagyis minden az emberek felhalmozott tudása, már ami a sok szemét között értékes egyáltalán. Az ember alkotása a háló és minden információt mi tettünk fel rá, nehogy már ezt is Isten sugallja, akárcsak a Bibliát, vagyis azt is csak szerintetek, mert szerintem az is emberi mű.

Egyébként könnyen meglehet, hogy a jövő vallásai, a legislegislegújabb keresztények majd úgy ezer év múlva az internetet teszik a bűnbeesés okának.

Egyébként, ha így nem tetszik, imádkozz a mindenhatóhoz, hogy szerezzen be egy honlapot, ahol vele személyesen is társaloghatsz.


Egyébként értem én, mire gondolsz és valóban vannak komoly változások, de ez nem igazán értékelhető még, hogy összességében jó e, vagy rossz.

Nemrégiben hatalmas meglepetés ért, a halőr, egy öreg bácsi révén, akitől megkérdeztem, milyen halak vannak a környéken. Elég kimerítő részletességgel válaszolt és egészen elcsodálkoztam a szakszerű és magas szintű nyelvhasználaton, ami egyébként nem volt sajátja. Fürkésző pillantásomat érdeklődésnek vette és részletes kiselőadást tartott a halak életmódjáról, táplálkozási, párzási és egyéb szokásairól, fajtáikról és legalább negyedórán keresztül szájtátva hallgattam. Kérdésemre, hogy honnan tudja mindezt, azt felelte: - tegnap olvastam az interneten és nekem mindig jó memóriám volt, meg a jó részét amúgy is tudtam ezeknek, így hát azonnal megragadt bennem, száz év múlva is emlékezni fogok rá -. Ami tekintve legalább nyolcvan éves korát, meglepő optimizmusra vall, de igazzá teszi a mondást, hogy jó pap is holtig tanul...

2014. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!