Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nem szégyen az embernek...

Nem szégyen az embernek felnőttként 17-18-20 évesen otthon lakva semmit nem segíteni? Csak szerintem gáz, hogy az ember ennyi idősen az anyjával ágyaztat be?

Figyelt kérdés

Ott vannak a haverjaim, 17-20 évesek, és az anyjuk ágyaz be helyettük! Ott vagyok náluk, és jön be az anyja és beágyaz... Kiabál a haverom, hogy "Hova tetted a kék pólómat? Elvitted kimosni! Hol van???" 18 éves a gyerek.


Csak szerintem szégyen, hogy ennyi idősen egészségesen, jó fizikummal sz**t sem csinálnak otthon? Mi lesz, ha nem lesz anyjuk? A barátnőjük fog rájuk ágyazni?


2014. márc. 4. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Talán a nevelés volt nem megfelelő !
2014. márc. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez az anyuka hibája is. H az anyuka nem nyalná ki a fenekét mindig, akkor a haverod is megágyazna. Nekem 21 éves iker srácaim vannak, de egyik után sem pakolok. Nem ágyazok be, sőt a szobájukban egy tűt nem teszek keresztbe. Megcsinálják a rendet ők maguk, mert így lettek nevelve. Sőt ha kell segítenek a házban is takarítani, porszívózni. Még főzni is főznek ha éppen kedvük van..Mindez nevelés kérdése.
2014. márc. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Sztem ez teljesen a szülő hibája. Ezek a mártír anyukák, akik azt hiszik ettől jó anyák. És a gyerekeik rendre meg is hallgathatják,h "én mennyit teszek érted, bezzeg te... bla-bla". Gondolom, Te nem is kapsz ilyen lelkiismeret-furdalást gerjesztő dumákat. Szóval szerintem is nagyon gáz, csak hogy a hiba a szülő "neveléséből" adódik. Ebből max. akkor jöhet ki jól a gyerek, ha eleve olyan beállítottságú,h zavarja, ha más pakolászik nála. De az ilyen elkényeztetetteknél ez ritka. Az anya meg ne csodálkozzon,h a fejére nő a gyereke.
2014. márc. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
94%

Nagynéném 62 éves, se kutyája se macskája.

Anyukájával lakik, aki egész életében ágyba vitte neki a tejeskávét, ha hazeér színházból, vetett ágy várja stb.

Van ilyen, sokszor a szülő nem engedi el otthonról az egyszem gyerekét, inkább ilyen nem egészséges módon kiszolgálja őt.

2014. márc. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Dehogynem szégyen. 18-20 évesen már senki ne mutogasson az anyjára, inkább ki-ki ismerje be, hogy "lusta dög vagyok". Az anya hibája is, de mondjuk ez is olyan dolog, hogy vagy nevelési célzattal nem takarítasz senki után és akkor már ott bűzlik az ágynemű, meg az egész "gyerekszoba" de akkor se csinálja meg senki, mert a kamasz fiúkat ez nemigen zavarja, vagy állandóan kiabálsz és büntetsz, akkor te vagy a házisárkány, akinek nem mesél bizalmasan semmit, vagy szépen szólsz, amire a válasz "mindjárt" és ott annyiban is marad, míg végül beletörődsz és kitakarítasz magad, mielőtt befészkel a hangya és a csótány a koszos ruhák és kajamaradékos íróasztal közé... Csak az anya hibája?
2014. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!