Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan nyomjam el magamban a...

Hogyan nyomjam el magamban a saját család iránti vágyat?

Figyelt kérdés
22 vagyok,3 éve élünk együtt a barátommal és már egyre jobban szeretném ha saját családunk lenne,egy közös gyermek. A baj az,hogy még tanulok egyetemen és leghamarabb 1 év múlva végeznék. Abba szeretném hagyni,vagy legalábbis levelezőre átmenni,hogy munkába állhassak és mihamarabb meglegyen a 2 évem a gyedhez. A párom is szeretne babát (és persze előtte esküvőt) de szerinte mindenféleképp dolgoznom kéne előtte,nem csak a gyed,hanem magam miatt is. Ami ésszerű és egyet is értek vele. Csak ez a min. 2 év a babáig olyan szörnyen hosszú időnek tűnik...hogyan tudnám kontrollálni magam? Kb 2 éve van meg bennem ez a vágy,az utóbbi 2-3 hónapban lett még erősebb.
2013. jan. 26. 22:25
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
Én 23 éves vagyok, és nagyon szeretnék saját családot, babát, de még barátom sincs, gondolnom se szabad még erre. Valahogy ki fogom bírni. Te is ki fogod bírni. Egyébként el kell keserítselek, jóval több lesz az, mint 2 év, mert bele kell számolnod azt is, amíg munkahelyet találsz. Vannak, akiknek évekbe telik.
2013. jan. 26. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
25 vagyok, van párom, állásom, és még én se tudom, hogy mikor lesz baba... Leghamarabb 2 év múlva. Inkább nem is gondolok rá, mert csak elszomorodok.
2013. jan. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem otthagyni a főiskolát, úgy hogy csak egy éved van vissza, és dolgozni, csak azért, hogy babád lehessen minél hamarabb, a lehető legnagyobb butaság. Ha lesz diplomád könnyebben el tudsz helyezkedni, a béred is több lesz (így később a gyed is). Amúgy meg addig helyettesítőként próbáljatok ismerős gyerekeire minél többet vigyázni, vagy fogadjatok be egy kutyát, macskát. Viszont én a helyedben kihasználnám, hogy még csak kettesben vagytok: utazgassatok, járjatok el mindenfelé, később, ha gyereketek lesz, ezekre nem nagyon lesz lehetősség.
2013. jan. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én is hasonlóképp vagyok, mint a 2. válaszoló: 25 éves vagyok, 5 éve van párom és egyre jobban vágyom arra, hogy végre családot alapítsunk és babánk legyen (ő erről nem nagyon nyilatkozik, bár családcentrikus és szereti a gyerekeket).

Iskolásként azt gondoltam, huszonegy-két évesen már lesz gyerekem, mivel fiatal anyuka szerettem volna lenni (Anyum is az volt). Később ez úgy módosult, hogy 25 éves koromig igazán összejön majd a baba.

Most ott tartok, hogy nem 30 évesen szeretnék szülni - értelemszerűen előtte - és lehetőleg még "a tesóját" is 30 alatt szeretném... egyre kisebb rá az esély és ez borzasztóan bánt... Persze, részint bennem van a hiba, hogy korlátokat szabok magamnak, mintha ezen múlna bármi is, holott a párommal nagyon jól megvagyunk, szeretjük egymást és elvileg "csak ez számít". De talán pont ezért, szeretném, ha ily módon ketten végre egyek lennénk és lenne egy kis Cs. vagy kis B. :D

2013. jan. 26. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

nekem ez fura. az ismerőseim közül egyet sem tudok, aki ennyire fiatalon már babára vágyott volna. sztem előbb tanulj, szerezz jó végzettséget és dolgozz. utána is lehet gyereket szülni, és némi karrierrel a hátad mögött könnyebb neki biztosítani a megfelelő anyagi körülményeket.


ne kapkodd el, ne ez legyen a legfontosabb. 25-27 évesen is lehetsz anyuka, akkorra már több tapasztalatod lesz az életről, amit átadhatsz a gyerekednek. legalábbis én így gondolkodom erről. 2 év hamar elszáll, ha elfoglalod magad, és nem ezen agyalsz.

2013. jan. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Én is tudom hogy ez nem "normális",de iszonyatosan bennem van ez az érzés, nem tudom kitépni magamból...
2013. jan. 27. 18:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!