Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan alakítanád az életed...

Hogyan alakítanád az életed egy ötös lottó után? ( szülők, család, rokonok stb) mondjuk legyen 2 milliárd az összeg.

Figyelt kérdés
2014. okt. 14. 13:01
1 2 3 4 5 6
 1/53 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Új céget alapítanék, 2-t. Elvégeznék új sulikat is. Természetesen segíteném a rokonaimat is anyagilag..
2014. okt. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
77%

Nem segítenék a rokonoknak, mert nem érdemlik meg. A legtöbb nem is keres minket.

Befektetném különböző dolgokba, részvény, kötvény, ingatlan. És beiratkoznék egy angol tanfolyamra, mert eddig csak németül tudok.

Magamra annyit költenék, amennyit eddig is, nincs szükségem Ferrarira, eddig sem volt.

2014. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
82%

titokban tartanám. aztán, ha lenne valami kisebb nyeremény, pl skandináv, vagy hatoslottón, akkor bekummantanám, hogy nyertem 200 millát.


ugyhogy a 200millából kapna a család.


A maradékot meg befektetném, csinálnék egy külkereskedelemmel foglalkozó céget.

2014. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
91%

Megvenném az utcánkban lévő dupla telket, arra építenék egy házat. Nem túl nagyot, olyat, amiben mindenki kényelmesen elférne. 2 gyerekszoba, 1 háló, 1 vendég, 1 nappali, fürdőszobák és egy kényelmes álomkonyha. A kertet is szépen kialakítanám. Megkapná a férjem a 20 éves verda helyett az álomautóját.

A szüleim nem gazdagok, de már teljesen tehermentesek, még dolgoznak. A két tesómnak vennék egy-egy kis lakást, saját haszonélvezettel. Anyóséknak annyit adnék, hogy a elköltözhessenek a világ végéről, vagy a jelenlegi házukat pöpecre felújítani.

Rokonoknak nem adnék.

Valami vállalkozást indítanék, de nem tudom, milyet. A férjem mérnök, ő vagy beszállna valaki cégébe, vagy maradna a jelenlegi munkahelyén, mert jól keres és szereti.

Na, most, hogy ennyi pénzt elköltöttem kb. három perc alatt, megyek és kiteregetem a ruhákat, de ezt már a valóságban. :D

2014. okt. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 anonim ***** válasza:
100%

Adhatsz nekem is belőle :DD

Na tekintve hogy én rokonokkal nem igazán tartom a kapcsolatot, csak a családommal (tesóim, anyám, az ő szülei), én annyit tennék hogy adnék nekik a pénzből, mondjuk 500 milliót szétosztanék közöttük, mondjuk tesómék, 150-150, anyám és a nagyszüleimnek 100-100, mert tudom hogy többet úgysem fogadnának el (de ha valamelyiküknek szüksége lenne pénzre nyilván adnék, de tudom hogy nem lenne elszórva). Én pedig elköltöznék oda amit kinéztem magamnak :D Bár ilyen nagyobb összegnél meglehetne engedni több házat is, ne kelljen mindig szálloda, vagy albérlet, ha mondjuk kicsit más környezetre vágysz stb. De azért nem szórnám el, a maradékot befektetném, beraknám a bankba kamatra, (Nem forint alapúra!) aranyat vennék belőle mert az jól tartja az értékét.

2014. okt. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/53 csabika1971 ***** válasza:
100%

Rokon az a kevés aki megérdemelné kapna. De ők is miután én elköltöztem egy új ismeretlen helyre az országban, vagy az is lehet, hogy azon kívül.

Pénzt kb felét meg különböző helyeken és dolgokban befektetném, a maradékot meg bankszámlákra helyezném.

A többit meg majd kitalálom ha aktuális lesz.

2014. okt. 14. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom. Nem akarnám nagydobra verni, mert akkor jönnek a kéregetők. Viszont vannak olyan családtagok, akiknek szeretnék segíteni. De így meg kitudódik mégis. Szóval nem tudom, ezt hogyan lehetne megoldani.

Nem lakom kisvárosban, de mégis mindenki valakijének az ismerősének a valakije. Szóval egy idő után tuti az egész város tudná, hogy én nyertem meg.


Egyébként tanulni szeretnék még, nyelveket tanulni, odautazni, ahol a nyelveket gyakorolhatom. Szóval először utazgatnék.

2014. okt. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
100%
mivel nekem van egy sérült gyermekem, és sajnos nagyon kevés lehetőség van nagyobb korára beadni napközbeni foglalkozásokra, vagy csak felügyeletre is beadni hogy el tudjak menni dolgozni, ezért vennék egy nagy telket a házunk közelében és építenék rá egy otthont, ahol családias környezetben 10 sérült embernek a bentlakását biztosítanám... azért nem többnek, mert azt szeretném ha tényleg családias maradna az a környezet és nagy létszámnál már azt nem lehetne elérni... annyi pénzt hagynék a bankban, hogy a kamatai ennek a fenntartását biztosítaná folyamatosan... rokonaimnak is adnék belőle, magamnak egy új kocsit vennék mert már szegény 20 éves kocsim a végét járja és anélkül nekem elég nehéz az élet :) házat nem építenék, most építkeztünk tökéletesen megfelel nekem ez a maga 100 nm2-vel... egy nyaralót vennék még magunknak valahol... dolgoznék továbbra is mert imádom a munkámat...:)
2014. okt. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
64%

Tanulnék, amíg szét nem pukkan a fejem. Nem érdekelne onnantól más. Egy szép lakás/ház, külön háló és műhely. Anyóséknak hasonló, válasszanak kedvükre, megérdemlik. Vállalkoznék, állatokat tartanék, kutyát-macskát vegyesen, nem gondolkodnék azon, hogy ha hazaviszem az utcáról, esetleg a meglévőnek nem jut valami.

Az én családom egy nagy fityiszt kapna, mert ők meg azt érdemlik. Talán öcsémnek adnék annyit, hogy meg tudjon lépni az ősöktől, és elkezdhessen élni.

2014. okt. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
100%

Elköltöznék egy nem túl nagy házba, erdő mellé, ahol azért közel a város. Vállalnánk még vagy 3 gyereket.


Adnék anyuéknak, anyósomnak, tesóméknak, barátoknak megvenném, amire tudom, hogy vágynak. Lakás, kocsi, eljutni Tibetbe.


Megalapítanám a saját alapítványomat, amire nagyon rég készülök, de momentán még csak álom. Segítenék másoknak.


Vennék egy csomó kutyakaját és elvinném menhelyekre.


Kb. 2 milliárdot így osztanék fel: 500 a miénk. Tesóméknak 200.000, anyuéknak 100.000, anyósnak 100.000, barátoknak, rokonoknak összesen 100.000-200.000. 500-t tuti jótékonykodásra(nem azonnal elszórva), alapítványra költenék. Maradékot befektetném.


Mekkora lenne, ha pl. olvasom, vagy nézem a tvben, hogy mittomén Jani nem tud közlekedni, mert nincs pénzük tolókocsira. Én fognám magam megvenném és névtelenül eljuttatnám. Vagy munkahelyet teremteni, erre is van ötletem régóta. :D

Vagy csak 1 milkából fecskendőket, gyógyszereket venni és elvinni egy afrikai kórházba, nekik eez nagy dolog lenne.


Bocsi, kicsit túl sokszor elképzeltem, mi lenne, ha nyernék. :D

2014. okt. 14. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!