Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért féltem ennyire anyukámat?

Miért féltem ennyire anyukámat?

Figyelt kérdés
Szerintem ez már nem normális. Egy éve költöztem külön, és ő egyedül maradt a házban. Majd meg szakad a szivem, ha arra gondolok, hogy magára hagytam, rossz neki egyedül. Ráadásul betegesen féltem, pl. ha már nem veszi fel a telefont, rögtön a legrosszabbra gondolok, és ez a gondolat megőrjít. Szegénykémnek abból áll az élete, hogy munkába jár, meg haza aludni, és semmi öröme nincs az életben-ezt gondolom én. Próbálok ajándékokkal kedveskedni neki, így nekem is könnyebb, ebédet viszek neki a munkahelyére. Három hónap múlva megszületik a kisbabám, és nagyon boldog vagyok, hogy ekkora ajándékot adhatok neki, nagyon várja már az unokát. De mégis szörnyen érzem magam, hogy ő az életét áldozta rám, én meg hálátlanul otthagytam egyedül. Tudom, hogy ez az élet rendje, mégsem tudom feldolgozni. Hogyan tudnám elfogadtatni magammal, hogy neki is boldog élete van? És hogyan tudnék enyhíteni ezen a fájdalmon? Olyan szörnyű.
2008. aug. 11. 21:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

segíteni nem fogok tudni, de leírok neked egy hasonlót.


21 éves lány vagyok, a barátom 24. lassan ott tartunk, h összeköltözünk, viszont ő is pont így érez az anyukája iránt. nem akarja egyedül ott hagyni.

ráadásul az anyukája még terrorizálja is lelkileg. nem mond semmit, csak érezteti vele, h nincs joga őt egyedül othhagyni... sztem ez nonszensz, mert ez az anyukák sorsa. egyszer mindenki kirepül.

engem pont az anyukám hagyott itt, mert összeköltözött a pasijával. de örülök, h ő most boldog, mert jutott neki a szarból is rendesen (amikor apám lelépett).

nem haragszom, lassan én is azzal fogok együtt élni, akit szeretek.

örülj neki, h anyukád nem panaszkodik. és sztem a figyelmességeddel érezteted, h ott vagy neki, és nem szarod le a fejét. ha lesz unoka, úgyis többet lesztek ott nála, meg majd átmegy hozzzátok segíteni, és akkor sokmindent bepótoltok.

sok sikert!

2008. aug. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ismerem ezt az érzést és nem hiszem, hogy el fog múlni. Én 13 éve jöttem el otthonról, de a mai napig rettegek az anyukámé, ha nem veszi fel a telefont akkor rohanok hozzá, volt, hogy este sötétben mentem mert nem értem el őt( mondjuk annyiban jó, hogy 1.5 km-re lakom tőle)! A mobil telefon nekem nagyon sokat segített, így nem csak akkor tudom hívni amikor este hazaér, viszont hozta már így is rám a frászt, amikor otthon hagyta a telefont.

Próbáld meg elfogadni, hogy ez az élet rendje. Szegény anyukám nekem mindig azt mondja, hogy ő nagyon szeret egyedül lenni, de látom rajta, hogy csak azért mondja, hogy én megnyugodjak. Ha megszületik a pici más lesz minden, nekem most 3 hónapos és van, hogy teljesen leköt, nem gondolkozom azon most anyu mit csinál.

2008. aug. 12. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szia!!! A te soraidat akár én is leírhattam volna. Annyi különbséggel, hogy én még itthon lakom, de tudom, hogy hamarosan mennem kell, mert olyan a szakmám, hogy egy kisvárosban nincs számomra munkalehetőség. Igazából évek óta ezért halogatom az elköltözést.Ráadásul, nem valami jó a házasságuk a szüleimnek, szóval még emiatt aggódnom kell.Na nem apuért, hanem anyukámért. Én is azt látom amit, hogy semmi öröme az életben, csak elmegy dolgozni aztán hazajön aludni, dolgozik, dolgozik, és dolgozik, 20 órát a 24-ből. Én is mindig arra gondolok, hogy van vele valami, ha már nem veszi fel a telefont, de az az érdekes, hogy az én anyukám is pont ugyanilyen a saját anyukájával, vagyis nagymamámmal. Szerintem ez az érzés nem fog elmúlni, maximum majd kicsit eltereli a baba a figyelmedet. Messzire költöztél amúgy tőle?

Szóval megoldást én sem tudok erre, de tudom mit érzel.

2008. aug. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem túl messze, 20 km-re.
2008. aug. 12. 08:33
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Mint ahogy te is irtad az az élet rendje, hogy elköltözik a fiatal, és új életet kezdesz. Szép, hogy ennyire szereted az anyukádat, törődsz vele, maradjon tovébbra is igy. De ne féltsd őt ennyire, már mindkettőtöknek meg van a saját élete. Attól, hogy egyedül van, nem kell, hogy feltétlenül boldogtalan legyen. Ott van a munkája, te a lánya, akire büszke, nemsokára unokája születik, és biztos vannak barátnői is, akikkel összeül néha.
2008. aug. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Úgy látszik, az elköltözéskor (vagy már korábban?) átvetted tőle az anyaszerepet, és őt tekinted gyereknek. Vagyis az elszakadás nem teljesen normálisan történt meg.

Az, hogy segíted, érdeklődsz iránta, meglátogatod, teljesen jó. :) Ha viszont örökké azt érezteted vele, hogy 'szegény ott egyedül milyen boldogtalan lehet', akkor sajnos úgy is érezheti magát idővel. Vagyis ezt ne beszéld be neki. :)

Most a gyerek körül sokat segíthet, 'hasznosnak' érezheti magát, megkérheted konkrétan is, hogy ebben-abban segítsen, ha tud, kedve van.

Remek lehetőség ez arra, hogy egyenrangú félként kezeljétek egymást! Ez azért is lehet fontos, hogy pl. te ne úgy kezeld az anyaságodat, hogy feláldozod az életed a gyermekedért.


Különben ha az ember egyedül van, akkor is elfoglalhatja magát boldogan. :) Beoszthatja a szabadidejét, találkozhat régi ismerőseivel, találhat újakat is - írod, hogy még dolgozik, úgyhogy bőven előtte az élet! :)

Ha úgy látod, hogy magába zárkózik, akkor persze több figyelem kell, ha látsz olyan programot, ahol korosztályának megfelelő társaság lehet, akkor javasold neki, stb. És kérdezd meg tőle, hogy te miben segíthetsz.

2008. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!