Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szabotáljam anyám egészségtele...

Szabotáljam anyám egészségtelen, ártalmas kapcsolatát vagy megvárjam a végét?

Figyelt kérdés

Testvéremmel hozzánk nem méltó gondolataink támadtak. Pl ráhívunk embereket akik megfélemlítik,megmérgezzük vagy behazudjuk hogy megütött vagy hozzánk nyúlt, ezzel TALÁN elérve azt hogy elküldje anyukánk.


Életmódunkra és családunk emocionális kapcsolatára toxikus hatással van az ember ittléte.


-Anyagilag zéró a csávó,nagy tartozással amit anyukámnak azután mondott el hogy beköltözött.Albérletben élünk,jelenleg kevesebbet fizet a csávó,mint a legalacsonyabb lakbér egy nagyvárosban. Tehát itt spórol.

-Tanulatlan,tökkelütött és a külföldi kultúrájának a legbarbárabb elveit (pl. a rasszizmust vagy a nők megalázását) kántálja. Ebből következik hogy anyámat is megalázza,paraszt stílusban közli a mondanivalóját.

-A lányát elhagyta,majd miután Facebookon megtudta hogy leszbikus,kidobta róla az egyetlen képét.

-Karrier nulla,fizikai munkát végez lehetetlen időkben,ezzel elvárva hogy toleráljuk a napirendjét ami mindannyiunkat akadályoz az egészséges itthoni tevékenységeinkben.

Ezekre az okokra fittyet hányva és a szexuális kapcsolatukra (amit anyám az emocionálissal összetéveszt)hivatkozva,tartózkodhat még itt ez az ember.



Testvéremmel soha nem ismertünk még ilyen rossz embert,hiszen az életének nincs egy szegmense amit ne rontott volna el,ami addig nem lenne baj amíg mutatna megbánást bármilyen cselekedettel.


Méltatlan édesanyámhoz,de megalkudott a szemétdombbal mondván hogy már túl öreg ahhoz hogy ideális partnert találjon.


Nemcsak hozzá méltatlan de hozzánk is,testvéremmel nem ülünk egy asztalhoz enni ezzel az emberrel.


Nincs emocionális terem,anyámmal elhidegültünk. Kiköltözni nem tudok/fogok hiszen közös megegyezés alapján lakhatok anyukámmal.


Egyetlen egy technikával tudnék kirobbantani köztük egy balhét az pedig egy postaládánkba bedobott,hamisított aláíratlan levél anyám egyik volt barátjától.

Ez a balhé nem tudná őket szétválasztani hiszen eddig sem járt sikerrel a technikám.


Mi a teendő? Konkrétan már a jósnő is megjósolta hogy csúnya vége lesz a kapcsolatnak,anélkül hogy rákérdeztem volna...



2014. okt. 18. 00:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagy Pista hozzátok költözött tőlünk? Anyámnak is volt 3 évig egy ilyen fickó az élettársa,itt lakott velünk.Én annyival jobb helyzetben vagyok,hogy már felnőttem,32 éves vagyok.De így még gusztustalanabb volt,állandóan udvarolni akart,pfuuuj!Egy szép karácsony estén aztán eldurrant az agyam és nekimentem, Hárman szedtek le róla.De a ro hadék még így is csak fél év után költözött el.Már én is azon gondolkoztam hogy nyírjam ki.Rossz volt látni ahogy anyámat alázza mindig.
2014. okt. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nagy Pista személy szerint nem,de a jelensége igen.Szeretném én a magam dolgát végezni,kimaradni anyáméból,de ha egyszerűen érint és megviselnek a balhéik, akkor lehetséges hogy van beleszólásom a helyzetbe.Sziklákat nem mozdíthatok ,de a véleményem csak elmondhatom neki.Sírtam már emiatt az ember miatt anyukámnak,én sosem utáltam ennyire senkit,nem bírom ha azt látom hogy hozzáér.Engem is volt hogy meg akart ölelni,de ellöktem magamtól,ölelgesse a velem egykorú lányát akit elhagyott.


Ha az lenne a norma,mert sok helyen szokás hogy a lány barátja beköltözik a családi házba és pl én is ugyanúgy balhét rendeznék a barátommal úgy hogy itt lakik, akkor anyám lenne az első aki beleszól vagy kilakoltatja.Értem én a hierarchiát hogy mégiscsak a felettesem de kislány korom óta nem volt még ilyen félelem érzetem...


Közeleg a karácsony,talán nekem is egy drámai lépéssel kellene előállnom.De valahol azt kérdezem magamtól, hogy miért nem fogom be és értékelem hogy bármilyen megnehezítő körülmény ellenére itthon élhetek .

2014. okt. 18. 16:57
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, nézzük a problémát a megoldásától? Mi lesz, ha kirakod a csávót?


1, Anyád rájön, hogy valahogy te érted el > nem hiszem, hogy hálás és megértő lesz, ha a beszélgetéseitek során nem volt az. Vagy ő lesz az első, aki kirak, vagy nem fog hozzád szólni, vagy olyan szinten fog ölni, hogy megkeseríti vele az életed.


2, Anyád nem jön rá, hogy te érted el, de a fickó végre távozik > anyád depresszióban lesz, még többet iszik, és ismerkedik > pár hónap múlva felbukkan egy újabb fickó, aki hajléktalan lenne anélkül, hogyha nem lakna valamilyen nőnél > fickó beköltözik, és az egész újrakezdődik, vol 2.0.


Azt kéne belátnod, hogy a probléma NEM a fickóval van, hanem anyáddal, hogy képtelen távol tartani őt. Hiába kérted őt, hiába mondtad neki, hogy mik az érveid, hogy nem érzed magad biztonságban, nem volt hajlandó változtatni. Lehet, hogy te azt hiszed, ő az egyik a kettő közül, akire támaszkodhatsz az életben, de mint a jelenlegi helyzet mutatja, nem támaszkodhatsz rá, mert teljesen leejti, amit mondasz neki. Elérkezett az idő ahhoz, hogy felnőjj, és megbarátkozz a helyzettel, vagy dobbantsatok a testvéreddel valahová.


Még egyszer hangsúlyozom a lényegi részt:

- anyádat nem érdekli mit mondasz, az ipsét nem akarja kidobni, ha ki akarná, már megtette volna, én a leírásod alapján nem látom őt bátortalannak, maximum NEKED mondja, hogy fél megtenni

- anyád nem lesz hálás, ha valahogy te éred el, hogy a faszi menjen. Sőt, még az is kisülhet, hogy a faszi éri el, hogy ti menjetek, most ezt bármilyen elképzelhetetlennek is látod.


Nem bántásból írom ezeket, gondolkodj el rajta.

2014. okt. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló,nagyra értékelem hogy ennyit írtál és kifejtetted a szabotázs lehetséges következményeit.


Nem kockáztathatok a jövőmmel kapcsolatban,mindenképpen el akarom végezni az egyetemet,és ezt csak úgy tehetem meg ha itthon maradok.


Úgy néz ki bele kell törődnöm hogy még a három tagú családunknak is befellegzett.



Mindenkinek köszönöm a válaszokat,sokat segítettek a helyzet áttekintésében!

2014. okt. 20. 03:35
 15/16 anonim ***** válasza:
1-essel egyet értek. Huzz el onnan ha annyira rossz ott.
2014. nov. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Végre elhagyta lakhelyünket,még karácsony előtt.Ennél szebb ajándékot nem is kaphattam volna.Jól tettem hogy hagytam a dolgok természetes kialakulását.Viszont sokat segítettek a válaszok.Sajnos azt a sok romot amit itt hagyott,nehezen takarítjuk majd fel,de ettől csak erősebb leszünk.

Köszönöm mindenkinek a hozzájárulást

2014. dec. 31. 04:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!