Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tényleg egészségtelen tisztasá...

Tényleg egészségtelen tisztasági betétet használni? Ugy hallottam ártalmas mert baktériumokat szállit a végbéltöl a hüvelyig. Ez igaz?

Figyelt kérdés
ez igaz?nekem elég sok a folyásom és ha nem használok tisztaságit akkor átázom a sok fehérfolyástól.
2008. okt. 29. 17:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha rendszeres időközönként cseréled,nem egészségtelen.

Használd nyugodtan!

2008. okt. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%
Ha rendszeresen cseréled és a alapvető hygiénés szabályokat betartod akkor nem egészségtelen. A túl sok folyás pedig nem normális , szerintem menjél dokihoz.
2008. okt. 29. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mindennap nem használnám. De pl. amikor peteérés körül 1-2 napig van folyásom, én is használom. Persze azt is rendszeresen kell cserélni.
2008. okt. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Rendszeres tisztálkodás mellett nem biztonságtalan, nyugodtan használd!

Ha megnyugtat a dolog vegyél egycsomag nedves törlőkendőt a bébiknek való olcsóbb mit a felnőtt nedves toalettkendő..ésminden wc-zés után azzal is töröld át előlről hátrafelé haladva, aztán a simapapírral.

Ha leborotválod a szőrt az lehet néha irritáló, de biztosan higiénikusabb és tisztábban tartható-véleményem szerint.

A szőrzet elvégre a felfázástól védtemeg bugyit nem hordó őskori őseinket.

2008. okt. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tisztasági betét kimondottan higiénikus, és kellemes viselet (főleg az újabb ultra vékony változatok).


Igyekezni kell úgy intézni a dolgokat (és ezt orvosi tanácsok közt is olvastam), hogy wc használat után az alapvető higiánia mellett is az ember tusoljon, vagy legalább alulról spriccelje le magát. De ha erre nincs lehetőség, rendes papír használata után jó ötlet a törlőkendő, - csak érdemes kevés papírra rátenni.


Nekem nőgyógyász még azt mondta, hogy vigyázzni kell, ne "pálljon be" az ember, azaz kerülni kell a szoros, túl vastag nadrágokat, illetve ha lehet, az izzadást. (Edzés után zuhanyozni kell.)

Ő nem javasolta a tisztasági betétet - de ez a "baktériumátvitel" nagyon túl van turbózva szerintem. Tiszta emberrel ilyesmi nem történik szerintem.

2008. okt. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Igazuk van az előttem válaszolóknak. Én mindössze annyival egészíteném ki, hogy az illatosított betéteket nem ajánlják, mert tönkreteszik az egészséges hüvelyflórát, s könnyebben alakul ki hüvelygomba is. Én is pár hónapja váltottam illatmentesre egy orvos ismerősöm javaslatára.
2008. okt. 29. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én hét éve használom minden nap, és ha nincs bent, szabályosan kellemetlenül érzem magam, mert a bugyi nem szívja fel az enyhe folyást sem. Soha nem volt semmi bajom, sőt, amíg nem használtam, kétszer is volt fertőzésem. Azóta nem. Persze nem azért, csak úgy megjegyeztem, hogy nem kapok el könnyebben semmit így. Ja, és az illatosítottal sincsen semmi problémám, pedig mindenre ekcémás vagyok, pl. még a kamillás vécépapírra is. A lényeg, hogy ha erősebb a folyásod, cseréld ki, esetleg még intim törlőkendőt is használhatsz, ha nincs időd vagy lehetőséged lezuhanyozni. Semmivel sem "szállítja" jobban a bacikat, mint a bugyi, sőt.
2008. okt. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Állítólag a tanga nem jó ebből a szempontból.

De szerintem ha az ember tiszta, wc használat után tusol, akkor az sem lehet gáz. (Bár én nem használok tangát, idegesít)

2008. okt. 30. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Sztem az,h baktériumokat szállítana, az hülyeség. Ezzel az erővel az is, h bugyit hordasz, nem?

Gondoljatok bele...

Sztem nem egészségtelen, és tök jó találmány, én használok majdnem minden nap.

2008. okt. 31. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartam új kérdést nyitni ezért itt kérdezem meg... Az normális ha egy 16 éves lány is használ a folyás miatt tisztasági betétet? (bocsi ha butaságot kérdeztem)
2008. nov. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!