Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan viseljük el a párom...

Hogyan viseljük el a párom lányait? Képtelenek bármiben is alkalmazkodni és csak a folyamatos vita és követelőzés megy, ha nálunk vannak. Hogyan tudnánk kicsit helyrehozni a dolgokat?

Figyelt kérdés

A két lány 8 és 11 évesek. Hétvégente szoktak jönni, de amint beteszik a lábukat, onnantól nincs egy nyugodt percünk sem. Mindig minden azonnal kell nekik (ruha, játék, smink cucc), mert az anyjuk elhitette velük, hogy mi sokkal jobb anyagi körülmények között élünk. Az ételek terén válogatnak, csak a minőségi márkákat eszik meg, folyamatosan megy hiszti és a vinnyogás.

A fiúk is eléggé ki vannak tőlük készülve, már többször kérték az apjukat, hogy inkább ne hozza őket el vagy csak mondjuk havi 1 hétvégére.

A páromat is megértem, hiszen ők is a gyermekei, de a fiúkat is mert néha legszívesebben én is elmenekülnék, ha nálunk vannak.

Hamarosan megszületik a kislányunk és fogalmam sincs, erre hogyan fognak reagálni. Már most is azt mondják, hogy utálják, gondolom ez később sem fog javulni, ha nem teszünk valamit.


Mi lehet erre a megoldás?


2014. okt. 19. 09:47
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%
Te vagy az a kérdező aki gyereket vár, és már több változatban feltette itt a kérdését a lányok távol tartására? Ha igen, akkor csak elég megfogadni a többiek tanácsát és nem utálni és kiutálni a lányokat.
2014. okt. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
24%
10 A "jó" kívánságaid,amit nekem és a gyermekeimnek szántál már nálad vannak:D úgy hogy ne csudálkozz:D
2014. okt. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
41%
Miért nem csak akkor menne mikor otthon vagy az apjuk is? Ha elvárná és nem rohanna nekik vásárolgatni meg főzni 100 félét mert hisztiznek akkor viselkednének rendesen! Annyi a meg oldás h a párod összeszedi magát és keményebben fogja őket, nem rohan vásárolni, igenis rájuk szól stb... Délutánonként is lehet rendesen viselkedni, minden hétvégén ott vannak akkor már ha lennének feléjük szabályok ennyi idősen kéne hozzájuk tartani magukat, csak nem vártok el tőlük semmit és minden úgy van ahogy ők akarják!
2014. okt. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Én nem akarom kiutálni a lányokat. Ugyanolyan szeretettel fordultam feléjük, mint a fiúk felé.

A fiúk is a párom első házasságából születtek, 5 éve neveljük őket közösen.

Nem kapnak meg mindent amit követelnek, de ez nem változtat semmin, mert az anyjuk és az anyai nagyszülők kárpótlásul megveszik. Ugyanúgy hisztiznek, mintha elérnének vele valamit.

Próbáltam feladatokat kitalálni nekik, de semmit nem csinálnak meg vagy ha nagyon elemükben vannak még kárt is okoznak.

Igen, a másik nagy bűnöm, hogy én sem tartom jónak ilyen idős lányok esetén a sminket, de az anyjuk sminkes-műkörmös, szóval mindig megkapom az "Anya jobban tudja, te ehhez nem értesz!" kioktatást.

2014. okt. 19. 10:54
 15/20 anonim ***** válasza:
47%
Találj ki közös programokat, pl. vidd el őket játszóházba, vagy vidd el őket kalandparkba, vagy irasd be valami hétvégi táncsuliba, vagy vidd ki őket egy parkba ahol super játszótér van.. Sokszor az a baj hogy nincs semmi elfoglaltságuk a gyerekeknek, max. tv. vagy internet és nem tudják kicsit levezetni az energiájukat. Vegyél nekik egy aranyos kiskutyát és sétáltatgassátok le-föl. Csinálj programot nekik.. megjönnek aztán már indulás is a játszóházba.. ott ugrálják ki magukat..utána bekapcs. otthon a mese, alvás és jól érezték magukat.
2014. okt. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
75%

A követelőzéssel a férjednek kellene helyretennie a saját lányait.


Az étellel viszont járhatnál a kedvükben, heti 2x neked sem törne le a kezed, ha minőségi vagy egészséges ételeket adnál a családnak gondolom. Szerintem ez nem annyira lehetetlen feladat. Gondolom ismered őket régóta, tudod, hogy mit szeretnek, akkor főzd azt. A maradék öt napon úgy is azt eszitek, amit ti szerettek elsősorban, ilyenkor lehetne nekik kedvezni.


Így te is engednél, és a hiszti egy része is megoldódna.

2014. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%
Komolyan 8 és 11 évesen már a smink cuccokat követelik? És mi az hogy ilyen követelőzőek és válogatósak? Én is 16 éves vagy és lány, de ahogy olvastam a kérdésed, felháborodtam. Tudni kell nekik nemet mondani. Én sosem válogattam az ételt, megbecsülöm azt ami van, pedig nekünk is volt régen egy időszak hogy nem tudtunk márkás ételeket venni, mégse hisztiztem soha. És most se követelek ruhákat és mindenféle új dolgot, pedig egy elit gimibe járok, ahol mindenkinek a szülője orvos, ügyvéd vagy hasonló. Szerintem a pároddal kéne beszélgetned hogy nevelje meg végre a lányait, mert ha most ilyenek, akkor mi lesz kamaszkorba? De neked sem mzszáj mindent elviselned nekik, szabd meg hogy mit szabad és mit nem, hisz te is ott laksz, szóval szerintem kicsit neked is van beleszólásod 1-2 dologba.
2014. okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez egy nagyon jó alkalom, hogy normális viszonyt alakítsatok ki. Tedd érdekeltté őket a babavárásban. Mittomén, ők választhassák a ki a zoknikat, rugdalózókat. Vidd el őket 3-4 d-s uh-ra. Kapjanak ők is babát. Mivel lányok valamelyest nyitottak a kisbabákra, csak, mint a testvérüket "utálják" (nyilván féltékenység).
2014. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
67%
8 és 11évesek.játszóház meg mese na ne fárassz le már.Nem kicsi gyerekek ezek már.Meg a kérdező járjon a kedvükbe,vegye főzze amit akarnak.és ha nem is ugy állnak anyagilag,majd a két kis hisztigép miatt nélkülözik az egész család.Aranyom,amikor diliznek vágd nyakon mind a kettőt aztán majd tudni fogják hány kg-sak.Ne már a nyúl vigye a puskát.Ezért van ennyi hülye neveletlen higany gyerek,mert minden car rájuk van hagyva.Nehogy sérüljön az apró lelke.Ott te vagy a főnők tetszik vagy nem nekik.Abból sem kell nagy ügyet csinálni nem örülnek a tesónak.Ne már ők szabják meg.
2014. okt. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem adjátok oda egy hétig,Ugy megnevelem hogy a finom kis száraz kenyeret is megfógják enni,Akkor elmondóm mit tegyél.


Beszéld meg a pároddal is.

1.Ne azt egyenek amit kérnek hanem azt ami van.


2.nem megyűnk vásárolni majd akkor amikor én mondóm,hiszen én készitettelek el titeket.


Komolyan elöttem lévő válaszolók),ti a kérdező helyében,Mit tennétek? Max olyan sallert adnák mindt kettőnek hogy egy évig nem hisztiznének.

2019. márc. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!