Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a mamám. Miért nem...

Meghalt a mamám. Miért nem sírok annyit mint más? Én lelketlen vagyok? Pedig szerettem őt nagyon, de ugyanúgy csinálok mindent ma is, mint tegnap, vagy tegnapelőtt. Egy folyamatos nyomott, szomorú hangulatom van, de csak kétszer sírtam. Baj ez?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 18. 17:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem baj, még fel sem fogtad mi történt. Majd idővel...

Egyébként mindenki másként dolgozza fel a gyászt.



Fogadd részvétemet.

2012. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Akkor én is lelketlen vagyok. Egy hónapon belül halt meg apukám és a nagymamám is. Nem tudtam sírni, csak néztem magam elé napokig, olyan voltam, mint egy zombi. Pedig kétszeres okom lett volna a síráshoz. De amúgy apósomék kifejtették rólam a véleményüket, látván, hogy nem őrjöngök meg sírok a temetésen.
2012. ápr. 18. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
dehogy baj. mindenki másképp gyászol, dolgozza fel sezrettei elvesztését.
2012. ápr. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia, először is őszinte részvétem! Én mamám is meghalt februárban, egyszer sem sírtam miatta (még a temetésen sem, még a megható beszéd ellenére sem), pedig nagyon közel állt hozzám, velem volt a legtöbbet. Mikor kinyíltak a hóvirágok,akkor sírtam érte először, mert a kertünkből az elsőket mindig nekem adta, így e virágok jutatták eszembe azt, hogy Ő már nincs többé, s már nem fog nekem adni hóvirágot... Nem baj az, ha nem sírsz, nem kell kiborulni, vannak akiknek a csendes gyász a jó. Nem vagy ettől lelketlen, ez nem függ össze tőle. Ne tévesszen meg a külső és a belső tett.
2012. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
RÉSZVÉTEM!Nem vagy lelketlen.Én 3 év után törtem össze.Még mindig szenvedem.Ne hagyd el magad!!
2012. ápr. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, és a részvét nyilvánítást. Igen, van benne valami, hogy talán még nem is tudatosult bennem, mi történt. Éjfél után 20 perccel kaptuk a hívást a kórházból, hogy mama meghalt... akkor sírtam csak az ágyon ülve, meg most az előbb, ahogy Rá gondoltam, a hangjára stb. De még szerelmemmel is úgy beszélek, mintha nem történt volna semmi. Persze elmondtam neki, mi történt, de nem sírtam, meg nem mondtam semmi különös részletet.
2012. ápr. 18. 17:17
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Belül sírsz. Felfoghatatlanul. 20 éve vesztettem el apámat, akivel keveset voltam mert 16 éves voltam amikor elváltak. Nagymamám 30 éve halt meg nagyapám 25. Mindnyájan nagyon hiányoznak. Akkor felfoghatatlan, később érnek meg a mély érzések.
2012. ápr. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd részvétem.

Az egyik lehetőség, hogy még nem fogtad fel,mi történt, vagy igen, de a fájdalmat máshogy dolgozod fel, mint a többiek.

A második lehetőség, hogy könnyebben viseled az ilyen traumákat, hamarabb túl vagy rajta. De Ez nem jelenti azt, hogy kevésbé szeretted volna a mamádat. Ha az utóbbi csoportba tartozol, az egyáltalán nem baj. Az a lényeg, hogy mennyire szeretünk valakit, mennyire törődünk vele akkor, amíg még él. Biztosan hagy egy űrt benned, ez természetes, de ha nem érzel mély fájdalmat és gyászt, akkor se tartsd magad érzéketlennek.

2012. ápr. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, mert te Te vagy, nem pedig más.


Nem vagy lelketlen, hanem másként dolgzod fel a dolgokat. És ha mostanában halt meg, akkor ez még csak a gyász legelső szakasza: a sokkos állapot, amikor a lélek tagad. van, aki csak sokára tud sírni.

2012. ápr. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A nagyapám nevelt, a szörnyű szüleim helyett. Az idén lesz sok-sok éve, hogy meghalt, és csak most tudom meggyászolni. Amikor meghalt, nem sírtam, csak néztem magam elé, mint egy ütődött. Ő volt nekem az Egész Világ, és semmit sem éreztem. Ma már tudom, hogy akkor sokáig sokkos voltam. 14 éves voltam, amikor elvesztettem őt.
2012. ápr. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!