Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mők, lányok, akik a párjukkal...

Mők, lányok, akik a párjukkal költöztek össze! Nem aggódtatok, hogy majd amit főztök, esetleg megkritizálja párotok?

Figyelt kérdés

Akkor is ha lelkes vagy és tudsz is azért főzni ezt azt, tehát nem idegen számodra a konyha.


Párom mondta párszor hogy jaj de finom az édesanyja főztje, és megijedtem picit.


Bízom magamban, de mi van ha eleinte furcsa lesz neki és baja lesz velem?


2014. okt. 20. 16:04
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Nők*
2014. okt. 20. 16:04
 2/28 A kérdező kommentje:
Még nem költöztünk össze!
2014. okt. 20. 16:05
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Már az összeköltözés előtt is főztem neki, és főztünk együtt is, így nem volt mitől félnem.
2014. okt. 20. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Ő nem fél attól, hogy "megkritizálom", hogy ő mit főz?
2014. okt. 20. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem aggódtam, és nem is volt mitől. Pedig nem voltam éppen egy fenomén, szinte mellette tanultam meg főzni. Dehogy lesz baja veled! Ha jóban vagy anyósoddal (én nem), akkor megkérheted, hogy egy-két kedvencét mutassa meg, biztos szívesen teszi. Meglátod, néhány év, és a gyermeketeknek azt fogja mondani: "a gulyásleves úgy az igazi, ahogy Anya csinálja!" (mármint te)
2014. okt. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
100%
Nem felek ettol. Vannak dolgok amiket csak a nagyi tud ugy(en is alaairom) akkor azokat csak a nagyinal esszuk. Amugy nagyon szereti a foztomet.
2014. okt. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
59%

Nem, mert szerintem alap, hogy ha veszem a fáradtságod, és részben miatta is elkezdek megtanulni főzni, időt szánok rá, meg arra, ami ezzel jár, akkor az a minimum, hogy 1. ne emlegesse sértő módon az anyukája főztjét, 2. ne kritizáljon bántó módon, 3. amiben tud, azért ő is segítsen.

Valamennyi főzőtudásom amúgy volt már összeköltözés előtt, de mivel anyukájával jól kijöttünk, őt kértem meg, hogy néhány alap ételt tanítson meg elkészíteni (csomó régi dédis receptje van, indulásnak azok tökéletesek voltak), aztán ha rutinosabb leszek, majd kialakul a saját ízlésvilágunk.

Így is lett, mára anyósom is rendszeresen kér tőlem tippeket, a férjem meg imádja a főztömet :)

2014. okt. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ilyen szempontból könnyű dolgom volt, mert anyósom ritka rosszul főz(a férjem is igy gondolja,nem szemétkedni akarok).Engem csak sikerélmény ért a fél év alatt,mindent megköszön,dicsérget a párom.

Szerintem neked sincs félnivalód, türelmesek szoktak ilyenkor lenni a férfiak, főleg az első pár hónapban, hisz nem sikerülhet minden elsőre. Esetleg majd a párod anyukájától kérhetsz tanácsokat,ötleteket.

Épp a hétvégén nosztalgiáztak ezzel kapcsoaltosan a szüleim. Apukámnak eszébe jutottak a mézeshetek, mikoris anyukámnak egy alkalommal sikerült nagyon elsózni a levest. Apu nem mert semmit mondani, csak kanalazta a levest, mosolygott mellé(megnéztem volna azt a mosolyt), és anyukám is ugyanezt tette. Ennyire zavarban voltak még egymás előtt. :)

Anyukám ma már kiváló szakácsnő.

2014. okt. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem...Indulásból nem ilyen szúrka-piszka fajta a párom, amit főzök megeszi, nem kommentál. Néha lehet volt, hogy megjegyezte, hogy az anyukaja nm úgy szokta, de azt is módjával.


Ha kritizálna odatenném őt főzni, lássuk abból ki enne :D

2014. okt. 20. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%

Én sem kritizálom, ahogyan ő főz.

Ha valami nagyon rosszul sikerül, akármelyikőnk is készítette, akkor meg nevetünk egy jót.

Ettünk már májkrémes kenyeret az elkészült vacsi helyett :)

2014. okt. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!