Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Mi volt az a dolog,...

Kismamák! Mi volt az a dolog, gond ami miatt végig aggódtatok a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 3. 09:23
 1/10 anonim ***** válasza:
Most vagyok 21 hetes terhes második babával. Elsővel semmit sem aggódtam, most 20. hétig alacsony AFP miatt voltunk plusz vizsgálatokon, azért aggódtam, hogy minden rendben legyen. Hála Istennek, minden eredmény jó, egészséges a babó. Tegnap voltunk a magánorvosnál, (szüléshez is felfogadtuk), bejelentette, hogy július 15-től augusztus 15-ig szabin van. Augusztus 13-ra vagyok kiírva. Ezért most a szülés miatt aggódok, és ez ki fog tartani a terhesség végéig :-)
2014. ápr. 3. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az elején, hogy vajon egészséges lesz-e, majd a második trimesztertől kezdve pedig a súlyfeleslegtől aggódtam
2014. ápr. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nagyon aggódós vagyok, kb mindenen aggódtam. Első trimeszterben a vetéléstől féltem, másodikban a koraszüléstől, harmadikban a szüléstől, terminus után meg a túlhordás kockázataitól. Összességben a 3. trimeszter volt a legevésbé aggódós.
2014. ápr. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
33 hetes vagyok az első babámmal. Olyan nincs, ami végig kísérné a terhességet, inkább azt mondanám, hogy minden időszakban más és más "aggaszt". De ez sem aggódás, csak az ismeretlentől való para inkább. Kicsit morbidnak tűnhet, de Ultrahangokon azon izgultam, hogy mindene meglegyen épségben, aztán azon drukkoltunk, hogy fiú legyen (az lesz :) ),a vérvételeknél az eredmények miatt izgultam, most pedig egyre inkább a szülés az, ami aggaszt. Hogy komplikáció mentes legyen. A szoptatás is para picit, nagyon szeretném, ha nem kéne tápszer majd a kicsinek. Minél előrébb halad az ember a hetekkel, annál több infóhoz jut, annál több mindennek néz utána, annál több minden miatt parázik. De mikor a férjem esténként odabújik, simogatja a pocimat és beszélget a kisfiával, egyből elszáll minden és tudom, hogy rendben mennek majd a dolgok. :)
2014. ápr. 3. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én azért aggódok, hogy nem aggódok és ez nem vicc:(. 27. hétben vagyok és eddig nem volt semmi tünetem (kopp-kopp-kopp csak hogy lekopogjam). Mindent ugyanúgy csinálok, mint eddig és sajnos sokszor el is felejtem, hogy babát várok. Mindig is szerettem volna babát és féltem nagyon a terhességtől, de most hogy az vagyok semmi extrát nem érzek. Azt hittem ez majd tényleg egy "más állapot" lesz, lehet csak túlmisztifikáltam előre a dolgot, most viszont annyira természetesnek érzem az egészet hogy eszembe nem jut hogy bármi baj történhet és van hogy 1-2 napig nem is gondolok a babámra, teljesen kimegy a fejemből. Este mikor nyugi van akkor szoktam gondolkozni hogy basszus mekkora szemét vagyok hogy megint nem foglalkoztam vele. Nyilván nagyon még most sok mindent nem tudok vele csinálni:) de olyankor lelkiismeret furdalásom van hogy egész nap nem gondoltam rá. Én inkább csak azért aggódom, hogy mikor megszületik majd akkor hirtelen fog rám szakadni minden és akkor már nem tudom majd ilyen lazán kezelni a dolgot. Na meg amitől esetleg még félni szoktam, hogy már túl könnyűnek érzem ezt a terhességet, rugdosni se szokott van hogy egész nap nem érzem a mozgását és félek attól mi van ha nem lesz egészséges. De uh-on megnyugszok, mert ott úgy ficánkol hogy meg se tudják rendesen nézni, csak én nem érzem.
2014. ápr. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én most azért aggódom,hogy a genetikai ultrahangon minden rendben legyen,mivel terhességem elején sok fájdalomcsillapítót szedtem.

Meg az afp miatt.

11hetes km

2014. ápr. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Hogy egészséges-e a baba.

Most már azon is aggódom, hogy hogyan fogom tudni ellátni megfelelően a két gyerekem (a nagy 2 éves, 30 hetes várandós vagyok a kicsivel). Meg, hogy befordul-e, mert két napja még medencevégű volt a drága :)

2014. ápr. 3. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem igazán aggódtam. A szüléstől persze be vagyok tojva, de ezt nem nevezném klasszikus aggódásnak - a fogorvostól ugyanígy félek.

Sok fejlesztőpedagógus, egészségügyi szakember van körülöttem családban, barátok között, úgyhogy a lehetséges fejlődési rendellenességekről is tájékozottabb vagyok az átlagnál.

Anyám mesélte, hogy gyógypeden 8 hónapos terhesen vizsgázott a veleszületett rendellenességekből. A vizsga után mondta, hogy kezdi kizártnak tartani, hogy születhet egészséges gyerek, annyira képben volt az összes létező deformitással, betegséggel.


Az orvosomat pedig pont azért (is) nagyra becsülöm, mert ha bármilyen negatív kimenetelű dologról kérdezem, akkor tárgyilagosan válaszol, nem nagyítja fel, de nem is bagatellizálja el. Pl rákérdeztem, hogy a köldökzsinór csomósodásának mekkora az esélye (baromi hosszú a köldökzsinór), elmondta, hogy évi 1-2 esetük van, a jele a magzat inaktivitása vagy vibráló mozgása. Ennyi, se több, se kevesebb, teljesen tényszerűen válaszolt a kérdésemre.


Az első 12 hétben kifejezetten "sehogy" módon álltam hozzá, mert két gyógypedagógus szülő mellett nagyon belém égett, hogy ilyenkor a természet szelektálhat, ha oka van. Tehát egy vetélés se rázott volna meg.


Pár héten belül szülök, mivel minden vizsgálat szerint rendben van, magzatmozgás is megfelelő, egyáltalán nem aggódom. Az orvosomat pedig tartom annyira jó szakembernek, hogy műhibától se tartsak.

2014. ápr. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Eleinte aggódtam amiatt, hogy nincs terhességi tüneteim. Végül is én édes szájú vagyok de ha megennék egy csokit rettentően rám jönne a hányinger.

Most jelenleg a szüléstől parázok, első kisfiammal sürgősségin császároztak tehát nem tudom milyen az igazi szülés.

27 hkm

2014. ápr. 3. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Leginkább azon aggódom, hogy nehogy valami baja legyen a kisbabámnak, igyekszem nagyon vigyázni.

A másik dolog, 34 hetes leszek júniusban, amikor államvizsgázom. Aggódom, hogy rendesem fel tudok-e készülni rá, persze igyekszem mindent megtenni :)


21 hkm

2014. ápr. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!