Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Az örökségem...

Mit tehetnék? Az örökségem odalesz és a testvérem hajléktalan lesz. Mit tanácsoltok?

Figyelt kérdés
Szüleink sajnos meghaltak, a házon amit örököltünk hitel van. Azt még ott lakó tesóm fizujából fogják, a fizetése többi része elmegy a többi hitelre. Amíg otthon laktam az én fizetésemből éltünk, de én egy hete a páromnál lakom. Másik tesóm szintén a párjával lakik, most akarnak házat venni,.de nekik sem sikerül. Szóval tesóm rossz helyzetben van. Mi lesz így velünk?
2014. okt. 21. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
31%
Miért nem vásárolja ki valamelyikőtök a házat? A tesód vehetne magának egy kisebb lakást, te vagy a tesód pedig beköltözhetnétek az örökségbe, felvállalva a hitel további részét.
2014. okt. 21. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudja valamelyik tek a tesót befogadni? Akkor ki lehetne adni albérletbe a házat és a hitelek ára így összejönne, persze ehhez normális szerződést kell kötni, és normális bérlőket kell szerezni.
2014. okt. 21. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
21%
Miért nem sikerül nekik házat venni? Én nem igazán értem a problémát. Az örökölt házban lakik a tesód, aki fizeti a lakáshitelt, te nem laksz otthon, hanem a pároddal, a másik tesód szintén a párjával. Ők miért is nem tudnak házat venni?
2014. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

KINEK van hitele: a testveérednek, vagy a szülöknek volt?

Mert a szülök hitelét nem kell a gyereknek fizetnie, a bank elárverezi a házat (vagy ti eladjátok), és az árából a bank kap annyit, amennyi hátravan, vagy ha ennél kevesebb az eladási összeg, akkor annyit.

Örökölni ugyanis CSAK tartozást nem lehet, illetve csak a pozitiv örökség mértékéig lehet a tartozást követelni.


Szóval az ott lakó testvérednek nem kell semmit fizetnie, ha nem saját kölcsöne.

2014. okt. 21. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A jelzálog kölcsön az ő nevén van a többi hitelnek pedig csak adóstárs (kocsi hitel stb). A ház 1500000 forintot ér azaz fejenként 500000 forintot kapnánk, azzal kitörölhetjük a seg**ket.
2014. okt. 21. 15:22
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Még mindig nem értem, hogy a 3. testvéred miért nem tud emiatt lakást venni!
2014. okt. 21. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mert neki is hitele van! Na elégedett vagy a válasszal?????
2014. okt. 21. 15:32
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
Puff. Ez szép reagálás volt.
2014. okt. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Utálom a kotnyeles embereket főleg, ha olyanról faggatják az embert ami nem is lényeges!
2014. okt. 21. 15:36
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
adjátok el a házat és fizessétek ki a hitelt belőle, ha pedig nem ér annyit a ház akkor így járt tesód. minek vett fel ennyi hitelt?
2014. okt. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!