Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen szülinapi buli az,...

Milyen szülinapi buli az, ahol minden vendég magának fizet?

Figyelt kérdés

Arról van szó, hogy az lenne a meglepi az ünnepeltnek, hogy a barátnője összehívja azokat az embereket egy vendéglátó helyre, akik a legfontosabbak a számára. A pasinak teljesen más program lesz beadagolva, de odacsalja és akkor ott leszünk mi :-) A csaj rendezi a tortát, meg fizeti az aperitifet, de mindenki fizeti magának az egyéb piát, amit elfogyaszt.

Nos a lényeg, hogy én ebben semmi kivetnivalót nem találok, csórók és nem várható el, hogy kb. 30 ember egész esti piálását tudja állni. Itt most a gesztus a lényeg az ünnepelt felé.

A férjem nyilvánította ki nemtetszését, hogy milyen meghívás az, hogy mindenki magának fizet. Mondtam neki, hogy felfogom tenni kérdésnek és megmutatom majd neki a válaszokat. Nyugodtan jöhetnek az őszinte vélemények.


2014. okt. 22. 09:17
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
97%
Ez nem eskuvo. :D Ha beultok egy kocsma, etterembe nyilvanvalo h mindenki maganak fizet. Nalunk meg aki csorobb volt annak osszedobtuk.
2014. okt. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Pedig ez nem újdonság, hogy mindenki állja a maga italát. Én Angliában élek, és itt így megy. Meghívnak szülinapi partira, ahol a piát neked kell állni. SŐT, esküvőn is így van.
2014. okt. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%

Nincs ebbe semmi kivetnivaló szerintem. Egy vendég se várhatja el vendéglátó egységben tartott buliban, hogy a vendéglátó állja a dorbézolást. Tortára, aperitifre meg vannak hívva, a többi önköltséges.


Azonban az is igaz, hogy ha valakinek nincs ilyesmire pénze, akkor miért nem csinál inkább háznál, vagy ismerős pincéjében egy jó kis batyus bulit. Ahová mindenki visz valamit. Kaját, sütit italt.

2014. okt. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
91%
Szülinapi bulin a vendégeknek még ajándékot is szokás hozni, és mindenki azt fizeti amit fogyaszt. Ez nem esküvő.
2014. okt. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
97%
Kb. minden szülinapi bulin magának fizeti az ember a fogyasztását.
2014. okt. 22. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
72%

Ha úgy fogja fela féjed, hogy ez a szülinapi bulira az ajándék, akkor szerintem ő is elfogadhatónak érzi.


Az más kérdés, hogy nekem eszembe nem jutna 30 embert étterembe hívni szülinapra, ha nem tudom őket megvendégelni.

Akkor nem 30-at hívnék, hanem csak a legszűkebb kört és nem étterembe, hanem magunkhoz, ahol értelemszerűen olyan szintű vendéglátás lenne, amilyet megengedhetünk magunknak.

2014. okt. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Húú de gyorsan jöttek válaszok. :-) Köszönöm.

Nem írtam, hogy étterem, ez egy kis kocsmaszerűség, mindenki vihet be bármit a pián kívül. Tehát mindenki fog vinni sütit, pogácsát, stb. A hely foglalásáért nem kellett fizetni, az a fizetség, hogy az italt ott fogyasztja mindenki. A férjem is azt mondta, hogy miért nem háznál tartja. Persze úgy is lehetett volna, de szerintem ezzel sincs semmi baj.

2014. okt. 22. 09:35
 8/25 anonim ***** válasza:
96%

Nálunk mindig így van, ha elmegyünk nyilvános helyre, akkor mindenki fizet magának.

Ha hozzánk jönnek, akkor persze készülök piával, kajával, de akkor is szoktak hozni valamit a vendégek is.

Szerintem bunkóság elvárni, hogy mindent az ünnepelt fizessen, anyagi helyzettől függetlenül.

Mutasd csak meg, a férjed bunkó, bocsi :D

2014. okt. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%
Ha belegondol az ember, a háznál tartott is kb ugyanannyiba kerül ha nem többe, mint egy kocsmaszerűségben tartott (ahol több a hely valószínűleg). Mi párommal nem vagyunk nagy ivók, így egy este ha 400-500 forintos korsó sörrel számolunk max 3 ezret költünk együtt. Házibuliba ha megy az ember visz általában valami töményet vagy jó pár sört, bort, az kb ugyannyiba kerül ha nem többe. A részegségi faktor otthon tartott bulinál természetesen nagyobb, hisz több töményet fogyaszt az ember, de pénztárca ügyileg ugyanott tart, akkor hol a probléma? Egyébként elég egyértelmű, hogy 30 ember fogyasztását nem az ünnepeltnek kell fizetni (vagy barátnőjének, egy család), nem esküvőről van szó, hanem "csak" egy születésnapról.
2014. okt. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nincs jelentősége, hogy háznál lesz vagy a kiskocsmában. Hiszen mindként esetben ugyanaz a szitu, kapnak is valamit a vendégek, de visznek is.
2014. okt. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!