Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti is rettegtek tőle, hogy...

Ti is rettegtek tőle, hogy valami rossz történik a szeretteitekkel?

Figyelt kérdés

Boldog vagyok!

Van egy csodálatos férjem, aki mindent megtesz értem, értünk és én is nagyon-nagyon szeretem Őt!

Várandós vagyok az első babánkkal és az orvos szerint minden rendben van, szépen fejlődik a pocakomban.

Nem vagyunk gazdagok, de amire szükségünk van, azt megengedhetjük magunknak, van saját ház, autó.

Mondhatni mindig ilyen életről ábrándoztam. Most mégis rémálmaim vannak, állandóan bennem van a félsz, hogy valami történik és szertefoszlik a boldogságunk. :(

Hogy tudnám ezeket a rossz gondolatokat kitörölni a fejemből?


2014. okt. 22. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Addid gondolsz a sok rosszra, hogy tényleg bevonzod. Épp ezért gondolj továbbra is a jóra. Látod, eddig az jött be!
2014. okt. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne gondolkozz gyakran ilyen dolgokon, semmi értelme.

Ebben szerintem szerepe van a médiának is. A híradóban baleset, bűncselekmény, szerencsétlenséget lát az ember ahányszor csak van adás. Ebből az jön le, hogy mennyire nagy a veszély. De ha mindennap azt mondanák be, hogy ma is több százezren, vagy millióan eljutottak épségben a céljukhoz, meg ezekkel az emberekkel nem történt rossz dolog, egész más lenne a helyzet.

2014. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pont ezt akartam mondani, amit az első.


"Kérjetek, és megadatik néktek" - de ez a negatív dologra is vonatkozik.


Amikor rémálmaid vannak, azonnal gondolj valami pozitívra, éld át teljes szívből.

Boldog életet kívánok :)

2014. okt. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszolóknak!

Megpróbálok tényleg csak a jóra gondolni!

2014. okt. 22. 18:45
 5/9 anonim ***** válasza:

Ne nézz híradót! Vedd figyelembe hogy kismama vagy és ilyenkor a hormonok miatt is jöhet depi vagy indokolatlan félelem. Ha a vonzás törvényét veszed alapul , akkor tudod hogy a hála sokkal erősebb rezgés a félelemnél, és még több jót képes neked adni az univerzum ha hálát küldesz felé. Szóval küldd a háládat a szép életedért , az egészséges gyerekedért és férjedért!

Azt se felejtsd el hogy közeledik a halottak napja. Ilyenkor a készülődésben sok-sok szomorúság följön az emberekben és félelmek. Mindez bekerül a kollektív tudatba és a legtöbb ember érzi mindezt, csak nem tudja megfogalmazni mitől van rossz kedve vagy miért érez indokolatlan félelmet. Közben csak erre a közösségi érzésre érzékeny.

2014. okt. 22. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát hallod,én régen tojtam az életre.

Egyedül voltam,mit érdekelt,hogy mi lesz,hogy élek e holnap.


Na de aztán,én is megtaláltam a szerelmet, lett egy gyönyörű babánk,mondhatni minden tökéletes.

Nálam ezek a gondolatok mint nálad,ugyanígy terhesen jöttek,nyilván hormonok meg minden..

Aztán megszületett a baba és a gondolat ugyanúgy maradt,mert rettentően féltettem(féltem) a kicsit.

Ezek aztán egyre ritkultak,de még mai napig előjön...

Mindig attól félek,hogy valami bepiszkít ebbe az idilli életbe.

Már most mégcsak magamat is féltem,mert mindig az van előttem,hogy mi van ha történik velem valami,és nem tudom felnevelni a kicsit.

2014. okt. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Velem is elő szokott fordulni, hogy elkezdek aggódni a férjem vagy a szüleim miatt, hogy mit hoz a jövő, de ilyenkor tudatosan elhessegetem a negatív gondolatokat. Ilyenkor mindig végigveszem fejben, hogy a szeretet és a rokoni szálak ellenére külön emberek vagyunk, nem felelek senki egészségéért és életéért, ezáltal az aggódást is abba kell hagynom, hiszen ha nem én felelek valamiért, tehát nem tehetek érte semmit, akkor aggódnom is felesleges.

Szóval rossz gondolatok elhesseget, szép és pozitív gondolatokat helyébe behoz. A gondolatnak teremtő ereje van. Gondold el hogy minden rendben van, és hidd is el azt!

2014. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem, nem szoktam ezen aggódni előre, felesleges. Bárki bármikor lehet beteg, érheti baleset, meghalhat, stb. De minek éljem minden napom rettegésben, és tegyem tönkre az egész életem ezzel, hisz lehet, hogy semmi ilyen tragédia nem fog történni. De egyszer mindenki meghal, ez az élet rendje. A nagyszüleimet már elveszítette, most a szüleim következnek idővel. Rossz belegondolni, de ez van. De lehet, hogy én előbb elmegyek, mint ők, mert holnap elgázol egy barom a zebrán. Minek ezen agyalni és félni előre? Örülök annak, amim van, és meglátjuk, mit hoz a holnap.
2014. okt. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mivel a gondolatnak teremtő ereje van ,és nem aggódni az aggódós embernek olyan mint nem pirulni a pirulós embernek..a legjobb ha kiütöd a negatívot hálával.

Megköszönöd hogy ép és egészséges mindenki a családban és hogy minden rendben van velük.

2014. okt. 23. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!