Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon rossz ember vagyok, ha?

Nagyon rossz ember vagyok, ha?

Figyelt kérdés
nagymamám nem szeret engem. ezért én sem rajongok érte. de eddig mindent megtettem érte, neki. bármit kért szaladtam. kötelesség tudat miatt. most hétvégén persze újból bizonyította hogy annyit sem érek a szemében mint egy idegen akivel 2 szót beszélt. a lánya (nagynénjém) elvitte magához, náluk fog élni. szépen elbucsúztam tőle de mostantól nem vagyok rá kiváncsi. nem akarok felhívni, meglátogatni. épp eleget tettem érte eddig is. ő viszont csak sértegetett egész életében. mégis bűntudatom van egy kicsit.

2014. okt. 2. 18:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz ember. Sajnos nem minden nagymama kíváncsi az unokájára, van ilyen.
2014. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Nem vagy az. A kérdésed alapján inkább a nagymamád a rossz ember.
2014. okt. 2. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
akkor miért van bűntudatom?
2014. okt. 2. 18:40
 4/12 anonim ***** válasza:
75%
Mert mindent megtettél, próbálkoztál, és hoztál most egy döntést, ami ellen a lelked tiltakozik egy kicsit. Majd elmúlik.
2014. okt. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Azért,mert valószínüleg egy jóérzésű,tisztességes ember vagy .Ez a kapcsolat viszont egyoldalú,az eszed tudja,hogy nem érdemes többet foglalkozni az üggyel,de közben vágytál/vágysz a nagymamád szeretetére . Amit sajnos úgy néz ki,nem kapsz meg.Sajnálom .Talán a folyamatos sértegetés miatt is van bűntudatod,ha egész életedben azt hallod,hogy semmirekellő,vagy hülye vagy,egy idő után elhiszed.
2014. okt. 2. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat. azért egy kis önbecsülésem van. nem fogom keresni. tudom én hogy nekem van igazam, de hajlamos vagyok túl sok mindent megbocsátani
2014. okt. 2. 18:55
 7/12 anonim ***** válasza:
7%
Most jól értem? A nagymamád elköltözött a másik lányához lakni. Ezen miért kell megsértődni, főleg unokaként?
2014. okt. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én nagyszüleim borzasztó emberek, többször is bebizonyították, hogy sem emberként, sem szülőként, sem nagyszülőként nem lehet őket tisztelni. Én emiatt egyáltalán nem tartom velük a kapcsolatot (bár valószínűleg ha akarnám, se tudnám, ugyanis világéletükben tojtak ránk...), nem nagyon érdekelnek, és még bűntudatom sincs. Csak szomorú szoktam lenni néha, mivel a másik oldalról már meghaltak a nagyszüleim, akiket viszont nagyon szerettem, és mikor szembesülök azzal, hogy a párom nagyszülei mennyire törődőek és kedvesek, és hogy engem is unokaként kezelnek, rám tör a sírás :)
2014. okt. 2. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
hetes nem sértődtem meg. csak ez által már nincs semmilyen kötelességem. eddig én voltam hozzá a legközelebb így törödtem vele. vittem neki ételt, intéztem az elintézni valót, bevásároltam...most messze van tőlem. el szeretném felejteni teljesen. gondoskodjon róla a lánya. de a lelkiismeretem nem hagyja ezt
2014. okt. 2. 19:10
 10/12 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj, de érthető, hogy nem hagyja ezt a lelkiismereted. Most komolyan gondolod, hogy azért, mert arrébb költözött x kilométerrel, akkor innentől kezdve soha többet meg sem látogatod? Nem tudom milyen a kapcsolatotok, de ha annyira rossz lett volna, akkor eddig sem segítettél volna neki. Szóval számomra ez egy kicsit ambivalens hozzáállás. Nyilván nem kell csüngened a nagymamádon, akit nem szeretsz, de azért kizárni őt az életedből, mert elköltözött, azt nem gondolom jó ötletnek.
2014. okt. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!