Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyi elég egy komoly kapcsola...

Ennyi elég egy komoly kapcsolathoz?

Figyelt kérdés

Válófélben vagyok, május óta külön él a férjem. Van két gyerekünk.

Érzem, hogy hiányzik mellőlem valaki, jó lenne minden este odabújni valakihez. Kell valaki, aki miatt/mellett nőnek érzem magam.

Most alakul valami. Többször is találkoztam egy volt kollégámmal, inkább csak azért, mert miért ne.

Kiderült, hogy kedves, aranyos, családcentrikus férfi, aki komoly kapcsolatot szeretne velem/tőlem. Elfogadja, hogy van két gyerekem, neki is van kettő, szintén elvált.

Szex is volt, és nem lehet okom panaszra. :)


Egy dolog zavar, de nagyon: nem vagyok belé szerelmes. És szerintem nem is leszek. Kedvelem, mint embert, mint barátot, és működik a kémia is, szívesen töltöm vele az időmet, stb.

Tudom, felszínes vagyok, de őszintén megmondva, nem jön be külsőre. Nem taszít, nem vonz, átlagosnak mondanám. Mondjuk sokat dob ezen a megítélésen, mikor nincs rajta ruha. :)


Ennyi elég lenne egy komoly kapcsolathoz?

A szerelem elmúlik, a fellángolásokban nem hiszek, és őszintén szólva anyagilag sem lenne mindegy, hogy ketten vagyunk, vagy külön-külön: neki is előnyös, elvégre ha nálam lakik, jobban jár, mint egyedül egy albérletben.



Ő szerelmes belém, ez a reakciói és a viselkedése alapján teljesen egyértelmű.

Én is szívesen lennék vele együtt, nem kihasználni akarom, megkapna mindent, ami boldoggá teszi. És persze nincs kizárva, hogy idővel megszeretem, mert tényleg nagyon jó ember, még ha szerelmes nem is leszek.

De nem vagyok már 16 éves...



Így meg lelkiismeret furdalásom van, hogy praktikus okokból akarok vele lenni, nem szerelemből. :(


33 vagyok, nem kerget a tatár, nem vagyok magányos, és voltak rajta kívül is más próbálkozók, mondhatni van miből választani.

De valahogy ő az egyetlen, akivel komoly kapcsolatot el tudok képzelni, és én erre vágyok. A tinglitanglik, az alkalmi kalandok, meg a csak-szex-és-más-semmi kapcsolatok nem tesznek elégedetté.



2014. okt. 23. 18:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
73%
Nyilvan nem leptel meg tul a ferjeden es felsz az erzelmi elkotelezodestol.
2014. okt. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nincs miről döntened most, hagyj időt, hogy alakuljon a dolog köztetek, így vagy úgy.
2014. okt. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%
azért ne jöjj vele össze, hogy áltasd őt és magadat is. Nem csaphatod be őt, sem magadat. Mondd meg neki hogy kedveled és szereted, de nem szerelemből. Ha egyenes vagy vele, ez sokat nyom a latba. Ha még így is veled akar lenni, akkor szerintem nincs ellenérv hogy ne költözzetek össze. Bár akkor meg minek, nem igaz? :/
2014. okt. 23. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
A gyerekeket viszont összezavarhatja. Pláne ha nagyon kicsit. Nem érthetik mi történik, miért másik bácsi gyerekeivel kell laknia, stb. kár folytatni ha nem alakult ki mélyebb kötődés... szerintem te is tudod csak félsz kimondani
2014. okt. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A férjem iránt semmit nem érzek némi haragon és csalódottságon kívül.

Gondolom, teljesen normális, ha most vannak bennem fenntartások egy új kapcsolattal szemben, az lenne a gond, ha nem így lenne. Elvégre sok jó és rossz tapasztalatot szereztem az elmúlt évtizedben (is).


Nem fogunk holnap összebútorozni, ez egyértelmű. De egy komoly kapcsolat mindkettőnk értelmezése szerint erre vezet.

Pl. lassan ideje lenne, hogy bemutassam a gyerekeknek, találkozzanak ők is, vagy hogy én ott aludjak, ill. ő nálam, amit megint nem szeretnék "titokban", tehát tudják a gyerekek, hogy most azért nem alszok otthon, mert a barátomnál alszok.

Ők egyébként nagyon szurkolnak, hogy mikor lesz már férfi az életemben, de még nem tudják, hogy már van.

2014. okt. 23. 18:20
 6/17 anonim ***** válasza:
42%
A gyerekeid mit szólnának egy új apukához? Ők is kijönnének a barátoddal? Ez a legfontosabb egy kapcsolat előtt.
2014. okt. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kérdező (#5), jó gondolatok, így fejlődik egy kapcsolat, tedd ezt, mutasd be őket egymásnak (anélkül úgyse dőlne el, hogy képesek-e együtt létezni), aludj ott.
2014. okt. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Érzelmi kötődés van.

Várom, hogy találkozzunk, meg várom, hogy szeretkezzünk, hiányzik, ha nem ír, és örülök, ha látom, hogy gondolt rám. Több, mint a legjobb barátom, de nem tudom ezt szerelemnek nevezni.

Az az érzés /pillangók a gyomorban, gyorsabban ver a szívem, ha meglátom, nem kapok levegőt, ha átölel/ nincs meg, amit régen szerelemnek hívtam.



Én attól félek, hogy elszalasztok egy lehetőséget a boldogságra, mert olyan álmokat kergetek, amiknek egy lányregényben van a helyük.

Találkoztam több férfival is nyáron, egy-kettővel szex is volt pár alkalommal, és volt, aki közölte, hogy lehetne több is... és ott sem éreztem magam szerelmesnek.


Attól félek, hogy én már képtelen vagyok erre az érzésre, független attól, hogy milyen a pasi. Én már soha többé nem leszek szerelmes. Ez biztos.

2014. okt. 23. 18:27
 9/17 anonim ***** válasza:
24%

"Találkoztam több férfival is nyáron, egy-kettővel szex is volt pár alkalommal"


Hahó!

Még el sem váltál. Legalább azt várd meg, mielőtt magadra rántod az összes szembejövő pasast!

(Már csak a gyerekek miatt is.)

2014. okt. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
16%

Nincs jogom ítélkezni feletted,mivel a te életed,és úgy alakítod,ahogy akarod,és úgy éled,ahogy akarod.Ja,meg nekem is vannak hibáim.De azért a véleményt itt te kikérted,és számíts arra,hogy érdekes vélemények még fognak születni.

Először is,neked 2,azaz KETTŐ gyereked van.Két gyerek mellett tény,hogy nem kell megtagadnod magadtól örökre a boldogságot,de legalább annyi eszed lehetne,hogy nem viszel úgy a két gyerekhez egy férfit oda,hogy szexre kell,meg praktikus okokból.Persze,hogy könnyebb így,SOK NŐ CSINÁLJA EZT,és részben oké is,de csak részben.Azért mellékesen megjegyzem,hogy a férfiak nem működnek örökre,és valószínűleg a testiséget is megunják így a nők,meg úgy körülbelül mindent.

Van ez az ostoba állítás,hogy a szerelem egy idő után elmúlik.HÜLYESÉG!


Ha igazi szerelem,és a két fél tényleg egymásnak van teremtve,úgy nem múlik el soha,megmarad.Ebben nem hinni kell,ezt tudni kell,és így van.Láttam örökké tartó szerelmet,és igen,az tényleg szerelem(és nem plátói).


Lehet is lelkiismeretfurdalásod,főleg,hogyha nem leszel vele őszinte.A tanácsom az,hogy legyél vele őszinte,bármennyire is m_rha nehéz ez számodra.A két gyerekednek is jobb lesz.

A "csak testiség" sem jó kizárólagosan,főleg nem a két gyereknek,mert ők is megfogják látni,hogy mi a helyzet,ha felnőnek.Így is érzékelni fogják,hogy az anyjuk nem is igazán boldog.Eleinte nem fogják érteni,hogy miért nem,aztán előbb-utóbb úgyis rájönnek.


De mondom,sok nő él ebben,és egyik sem igazán,önmagáért boldog.Csak azért,mert valaki jól megdönget akár napjában négyszer is,meg levetkőzve jól néz ki,és van pénze(hopsz,az albérletet kifelejtettem,hogy akkor ugyan,miért csak albérletbe lakik?),szóval..ezért egy emberrel leélni egy életet nem kell.Nem érdemes.


Egész egyszerűen ha akarod,ez átmeneti megoldásnak tökéletes.Ha rájön a pasi,hogy mit csináltál,és ha egy kis esze van,akkor eltakarodik.Két idegen gyereket fog eltartani,meg téged,meg megdönget és csókolom.Ennyi lesz az élete...hűha.

Ja,és ezt így nőként.

2014. okt. 23. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!