Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kellett valaha engednetek...

El kellett valaha engednetek olyat, akit szerettetek, de tudtátok, hogy a szerelem nem elég egy komoly kapcsolathoz?

Figyelt kérdés
Beleszerettem valakibe, hosszú, fájdalmas viszonyunk volt, se veled, se nélküled. Én mindent megadtam neki, szerettem volna, ha hagyja, ha akarja. Akarta is, aztán nem, aztán megint, aztán nem. Képtelen volt dönteni. Rájöttem, hogy már az elején, mikor alig ismertem, felruháztam azokkal a tulajdonságokkal, amiket szeretnék egy férfiban. De neki ezek nem voltak meg, egy labilis, nagyon fura, kötődésre nehezen képes ember. Az eszemmel tudom, hogy nem is őt szeretem, hanem azt, akit szeretnék, hogy legyen. Mit tegyek? Meg kell próbálnom elfelejteni, hiszen nem is olyan, amilyennek szeretném, de mégis hiányzik. Akkor miért hiányzik, miért szeretem? Volt veletek ilyen, hogy szerettetek valakit, de tudtátok, hogy vmi súlyosabb dolog miatt nem szerethetitek, mert a szerelem nem elég hosszú távú, komoly kapcsolathoz? Mert hiányzott valami, a bizalom, tisztelet, akármi.
2011. márc. 16. 15:10
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
és kétségbe vagyok esve, hogy nem találok soha olyan férfit, aki őszintén szeret, határozott és tudja, hogy engem akar. ja, és hűséges is. egyszerűen nem ismerek hűséges kapcsolatot az ismeretségi körömban, max 1-et:(
2011. márc. 16. 15:14
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
volt, igen, még egyetemista koromban. nagyon intelligens, okos, művelt fiú volt, de szívott és néha más egyéb is, bár arra ügyelt, h sosem előttem, nevetve mesélte nekem, hogy éjjel betörte a fejét és egy utcán talált koszos újsággal takarta le a sebet... imádtam és ő is engem, de elhagytam
2011. márc. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%
Te nem abba a férfiba vagy szerelmes, hanem egy álomképbe. Nem ő neked az igazi. Egyszer majd megismersz valakit, aki illik az elképzeléseidhez, igazi álompasi lesz, addig meg nézd reálisan a férfiakat. Nem mindegyik hűtlen szemétláda.
2011. márc. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
Kellene egy kiábrándító élmény, amit a szíved sem tud nem felfogni, és nem kötnéd össze többé az ideált a valódi sráccal.
2011. márc. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
velem is volt ilyen, csak én nem kaptam meg, akit szerettem, csak egy éjszakára.... egyetlen megoldás van: beleszeretni valaki másba, aki igazi, és viszonozza az érzéseket. tapasztalat
2011. márc. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
de hogy lehet beleszeretni vki mnásba? Én nem tudok :S
2011. márc. 16. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

Nem emiatt, más miatt. De épp el kéne engednem valakit, és nem tudom.

Nem hiszem, hogy valaha beleszeretek valakibe még ennyire, és nem is fogom soha beérni kevesebbel.

Egyedül fogok maradni.

2011. márc. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Ismerős az érzés, voltam hasonló helyzetben.

Ez egy macska-egér játék, egy óvodás szintű játszmázás a részéről. Éretlen személyiség lehet ez a férfi, még ha elsőre nem is tűnt annak (sokan nagyon is meg tudják játszani magukat).


Nagyon jól átlátod a helyzetedet. Nagyon vágytál az igaz szerelemre, ezért egy arra nem méltó embert felruháztál azokkal a tulajdonságokkal, amik fontosak számodra. Ezt az általad elkészített álomképet kezdted szeretni, akinek köze nincs a valóságoshoz. Ez nem az igazi szerelem, majd meglátod, ha találsz egy igazi férfit. És fogsz találni, tudod miért? Mert nem vagy megalkuvó. A nem megalkuvó embereket mindig megtalálja az, akire várnak. A megalkuvók azok, akik látszatkapcsolatokban, társas magányban, érzelmi játszmák között élnek. Te nem így döntöttél, légy büszke magadra. Biztos vagyok benne, hogy előbb-utóbb elnyered érte a jutalmadat, csak várd ki.


Igen, a szerelem nem elég a komoly kapcsolathoz. Kell még hozzá bizalom, egymás kölcsönös tisztelete, egyenrangúság, közös érdeklődés, közös célok, stb.

2011. márc. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Teljesen ismerős az érzés. Nagy kérdés az, hogy valójában lehet-e olyat, hogy teljes mértékben abba a személybe szeretünk bele, aki igazából a kiszemelt, és nem csak valami más tudattalan dologba. Nem biztos, hogy van ilyen. Ha nagyon nagy a kontraszt, és tényleg nincs sok olyan a másikban, amit szeretsz és tényleg a sajátja, akkor tudatosan lépj túl rajta. Szállj le a földre, ne keresd a tökéletest, aki majd pontosan olyan lesz, mint amilyet megálmodsz, mert olyan nem lesz, pláne olyan nem, aki sok éven keresztül tökéletes is marad. Fogadd el, hogy az emberek nem tökéletesek, és a tökéletesség alatt itt azt értem, hogy nem elégíthetik ki tökéletesen az álmaid. Azt is fogadd el, hogy a szerelemben a tudattalan tényezőknek döntő szerepe van. Nem lehetsz szerelmes akárkibe, még ha sok szempontból "tökéletesnek" is tűnik, ha valami ki nem mondható hiányzik, akkor megette a fene. Ezzel békélj meg. A tudatosság ahhoz kell, hogy tudj mellette dönteni: elfogadod így vagy nem.
2011. márc. 16. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Velem is volt ilyen, 1x biztos, és most készül a következő. :(
2011. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!