Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Pár hónapja munkanélkül...

Pár hónapja munkanélkül lettem, feleségemet eddig nem nagyon zavarta, de ismerősök, barátok mondták neki hogy ez milyen ciki. Azóta ő is cikinek tartja külső nyomásra? Minek szólnak bele? Mi közük hozzá?

Figyelt kérdés
Eddig annyira nem zavarta,majd amikor rokonok, ismerősök,barátok elkezdték mondani,akkor ő is egyre cikibnek tartotta,mert azt gondolják biztos nem akarok dolgozni.Azóta egyre rosszabb a viszonyunk,külső hatásokra többnyire,pedig azon vagyok hogy végre találjak valamit és dolgozhassak.
2014. okt. 25. 14:03
 1/7 anonim ***** válasza:
43%
Szánalmas feleséged van. De gondolom, ha ő volt, vagy majd lesz munkanélküli, az nem gond, csak legyen egy birka férje, aki eltartsa.
2014. okt. 25. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Igaza van. Mióta vagy munkanélküli? Hogy-hogy nem találtál eddig munkát? Gyereketek van?
2014. okt. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
93%
Keresel munkát? Intenzíven vagy csak ímmel-ámmal? Mert nem mindegy. Ha megteszel mindent azért, hogy hamar újra munkába állhass, akkor nincs igaza, sőt. De ha nem erőlködsz, akkor teljesen jogos, hogy hónapok elteltével betelik a pohár.
2014. okt. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

Kérdező! Itt ne várj normális válaszokat.

Az gyíkos válaszolók nagy része szerint az a normális, ha pl. egy nő évek óta "munkát keres", és a férje eltartja.

Ha esetleg a férfi lett munkanélküli, már rögtön elmondják mindennek, ha nem talál már másnapra új munkahelyet.


Amúgy igaz a mondás, hogy bajban ismeri meg legjobban az ember a párját.

Ha már ettől megromlott a viszonyotok, akkor érdemes lesz elgondolkoznod a továbbiakon!!

(Mert mi történik, ha esetleg lebetegszel? Kirúg majd hazulról?!)

Biztos, hogy ez a nő megérdemel téged??

Fel a fejjel!

2014. okt. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
26%
hányszor teszed még fel ezt a kérdést a barátnődet aki nem a feleséged nem a menyasszonyod ahogy gyakran utalsz rá az a baja hogy életképtelen depiző élösködő vagy nem fog eltartani fogd már fel
2014. okt. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mivan utolsó?Elgurult a gyógyszered?Miről beszélsz te?
2014. okt. 26. 16:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

nem értem a feleséged! Az én férjem is volt munkanélküli sőt az autóhitelt nyögtük akkor is. Azt tudom Ő sok mindent megtett hogy munkája legyen a vége az lett hogy mindketten a fővárásba költöztünk mert annyira nem volt munkalehetőség vidéken.

7 hónapig tartott a munkanélküliség. A családban /ismerősök közül senki nem szólt bele pláne hogy milyen ciki! Én biztos kikérném a feleséged helyében. Jah annyi hogy nálunk otthona férjem elfoglalta magát takarítgatott, erre nagyanyám közölte hogy szégyellhetném magam hogy ezt agy férfinak kell csinálni. ekkor mondtam hogy ráér mert itthon van nem? illetve egy rokon látta még törölgetni mire megkérdezte tőle: "beteg vagy hogy te takarítasz?".

ha mindent megteszel és akarsz szerintem beszéld meg a felségeddel hogy ez nem neked ciki hanem ennek az országnak hogy egy erős egészséges férfi munkás nem kell sehová. De jobban teljesítünk kevesebb a munkanélküli. Nekünk is volt olyan hogy megvolt hirdetve az állás amiben több év tapasztalata volt aztán közölték hogy akkor tudják felvenni ha: megváltozott munkaképességű, 50+ és alacsony iskolázottságú (8 általános)

2015. jan. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!