Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális a családom? Mit...

Normális a családom? Mit tegyek, hogyan változtathatnék a felfogásukon? Csak annyira, hogy elfogadjanak bizonyos dolgokat.

Figyelt kérdés

Vidéken élek és mindkét szülőmnek a férfi rokonai fizikai munkát végeznek meg más "férfias" munkákat és ezek az emberek nem tanultak. Meg is látszik az anyagi helyzetükön (persze tisztában vagyok vele, hogy manapság nehéz is) és én nem így akarok élni. Nem hülyék ők, csak nincs mindegyiknek normális végzettsége. A családom szerint az a férfi nem is férfi aki nem tud fát vágni meg ehhez hasonló dolgokat. Valamilyen szinten egyetértek ezzel, de szerintem ez hülyeség. Engem már teljesen kiskorom óta érdekel az egészségügy, bár nagyon lusta voltam tanulni de amikor elkezdtem orvosos dokumentumfilmeket nézni meg utánanézni dolgoknak és egyszer olyan helyzetbe kerültem, hogy gyakorlatilag megmentettem valaki életét akkor megfogadtam, hogy tanulni fogok mert hihetetlenül jó érzés volt. Azóta már az orvosira járok és a családom állandóan megjegyzéseket tesz, hogy inkább mehetnék dolgozni, illetve ez nem férfi munka. Én a helyükben inkább örülnék, hogy a gyerekem lenni akar valaki és nem lecsúszott drogos életet él meg nem kéreget. Néha azt érzem, hogy kicsit irigyek. Sose volt jöttünk ki túl jól mert rájöttem, hogy mindig lebeszélnek dolgokról és rendesen lehangolnak, elmegy tőlük az életkedvem, ezért már ritkábban járok haza. Nem szép dolog tudom, de nem tudok mit tenni. Rengetegszer próbáltam változtatni a kapcsolatunkon de ők nem igazán vevők erre, én meg nem fogom örökké ezen törni magam mert rájöttem, hogy először is a saját boldogságommal, céljaimmal kell foglalkozni. H

Persze hiányzik egy normális család, mégis csak szeretnék

úgy haza menni, hogy boldog legyek de nem megy. Már majdnem egy hónapja haza se néztem. Nagyon zavar, hogy egy ilyen dolog miatt van az ami. Mondjuk ha segédmunkás lennék akkor az lenne a baj, szóval mindig lenne valami. Csak szerintem világ hülyesége ez? Ebben az esetben nem hinném, hogy velem van a probléma. Mit tehetek?

24/F


2013. dec. 3. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanebben a cipőben járok, szerintem semmit nem lehet ellene tenni, nekem legalábbis nem sikerült. Az én családomban mindenki kereskedelemben dolgozik, eladó meg ilyesmi, a fizetésük alig több a minimálbérnél, senkinek nincs ezen túl normális végzettsége - aztán jöttem én, aki gyerekkorom óta sokat olvastam és az volt az álmom, hogy egyetemre menjek.


Nos, ma közgazdásznak tanulok, több nyelven beszélek és még egy OKJ-t is letettem (mindent saját pénzből, dolgozok suli mellett), de folyamatosan ott van a lenézés a családom részéről. Illetve, én is inkább az irigységet érzem, amiért nekem legalább a lehetőségem megvan, hogy jobb legyen az életem, ő meg már változtatni sem tudna rajta.


Mindent lekicsinyelnek, minden rossz, amit én csinálok, mindenért beképzelt vagyok, egyszerűen mindig azt éreztetik velem, hogy értéktelen ember vagyok. Ezzel egyébként kb. annyit értek el, hogy ma már nem nagyon beszélünk, ha elköltözöm egyszer, nem igazán tervezem velük tartani a kapcsolatot.

2013. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Az én családomnak is van egy ilyen része, én is sokáig próbálkoztam, de az az igazság, hogy egyszerűen felesleges. Te hiába töröd magad azért, hogy jobb legyen a kapcsolatotok, ha ők a kisujjukat se mozdítják. Felnőtt ember vagy, éld az életed! Olyasmit választottál, amit szeretsz, és ráadásul rengeteg embernek segíthetsz vele, ha ezt a családod nem tudja elfogadni, akkor te nem tudsz mit tenni. Ráadásul azt sem értem, hogy hogy lehet hogy a szüleid nem büszkék rád emiatt. Fiatalabb vagyok nálad, de ha nem így lenne és az én gyerekem lennél, vagy az én gyerekem lenne ilyen, akkor én igen is büszke lennék rá, és nem b*szogatnám érte, csak azért mert nem olyan munkát végez ami nekem tetszik. És ha meg az érzésed tényleg helyes, és irigyek rád, akkor végképp nem lehet velük mit kezdeni. Vagy túl teszik magukat rajta, vagy nem. Ennyi.
2013. dec. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
15%
Az eladó meg ilyesmi nem is ember?Nem kell mindenkinek diploma.Mi lenne itt, ki állna a pult másik végén?Lenézitek a gyökereiteket is.
2013. dec. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó! Ülj le, egyes... nem sikerült felfognod a válasz lényegét. Te hol látod hogy lenézi? Nem pont fordítva?.... szövegértés..
2013. dec. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Átérzem a problémádat.

Én nő vagyok,gépészmérnök.

Ne tudd meg mit kapok a családtól,mert 27 évesen nem 3 gyerekkel otthon csücsülök,és nem egész nap takarítok...

2013. dec. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudod milyen büszkék lesznek, ha orvos leszel? Mint az állat! :) Addig meg ne vedd a szívedre, amiket mondanak.
2013. dec. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem művészeti végzettségem van.

Amiért nem nyomorgok, anyám kitagadott az örökségből!!

(Ez nem vicc.)

2013. dec. 4. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen emberek ne vállaljanak gyereket. Annak örül, ha másnak is szar, ha ő szívott szívjon más is, ha az maga a gyermeke, én és párom családja ugyan ilyen, undorító kispolgárok.
2013. dec. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit javasolni tudok,hogy valósítsd meg az álmaidat bármi áron,ne add fel,és ne hagyd magad lehúzni!Egyszerűen hagyd figyelmen kívül a családodat,csak irigyek és megkeseredettek,rajtad vezetik le a frusztráltságukat.
2013. dec. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nő vagyok, engem a családom születésemtől fogva valami alantas lényként kezel, akinek az a dolga hogy gazdag férjet találjon, szüljön egy szakajtó gyereket és ki se mozduljon a lakásból, ahol férjurát minden földi jóval ellátja. Nem taníttattak, az érettségit is felnőtt fejjel szereztem meg, mert apám szerint az fontosabb volt, hogy utána meg a bátyám után takarítsam fel a mocskot a lakásban és segítsek anyámnak a nap 24 órájában nekik csicskázni. Most 31 éves vagyok, még mindig nem mentem férjhez, nincs gyerekem se (és nem is akarok), a szüleim csak sátoros ünnepekkor keresnek, akkor is csak azért, hogy büszkélkedjenek vele, hogy milyen jó feleséget talált a bátyám, aki tudja mi a dolga. Nincs diplomám, de az én családomban már az is eretnekségnek számít, hogy nő létemre saját keresetem van, a páromat pedig férfiatlannak és papucsnak tartják, amiért nem szolgáltatja ki magát velem, hanem mindenből ugyanúgy kiveszi a részét a háztartásban. Mikor először találkozott a családdal, apám azzal indított, hogy nyugodtan verjen csak meg ha túl nagy a pofám, úgy tanul az asszony. :) Ne hagyd hogy lehúzzanak, ha ehhez az kell, hogy megszakítod velük a kapcsolatot, akkor tedd. A te életedről van szó, ők már elszarták a sajátjukat, ne hagyd hogy a tiédet is rossz irányba befolyásolják.
2013. dec. 7. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!