Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ha a 17 éves...

Mit csináljak ha a 17 éves lányom rendetlen?

Figyelt kérdés

Van egy 17 éves lányom, 3 hónap múlva betölti a 18at. Jó tanuló, a viselkedésével sincs probléma. Az egyetlen dolog ami aggaszt, hogy a szobájában nem képes rendet tartani. A ruhái szanaszét, az iskolás dolgai a földön, az asztalán különböző smink-felszerelések.

Ha előre bejelentem, hogy hétvégén vendégek jönnek, akkor kitakarít. Amúgy talán 8-10 naponta porszívózik. A szellőztetés az egyetlen dolog amit rendszeresen csinál.


2010. jan. 25. 15:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
Hát... akárcsak én .A zsenik átlátják a káoszt és uralkodnak rajta :) Szerintem tőrödj bele, ha családja lesz úgyis erőt vesz magán :)
2010. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
72%

Eddig jó volt a gyerek így, most miért akarod megváltoztatni? Az elejétől kellett volna rendre nevelni...

Amúgy meg mondd meg neki, hogy ő felel a szobájáért, és érd meg, hogy tartson rendet.

2010. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Az én 16 éves bátyámmal is ezért veszekednek a szüleim :D

Csak nincs smink felszerelése XD

2010. jan. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha úgy látod h minden rendben a lányod lelki világával akkor nincs miért aggódnod. De ha nem, akkor ez utalhat arra is hogy valami problémája van. Sok ember szobája tükrözi a lelki állapotát.
2010. jan. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:

Próbálom megérteni, miért ilyen. Egyébként tényleg jó gyerek. Ha elmegy bulizni, és 10ig maradhat, ő 9:55 perckor már kopog, hogy hazaért.


Kicsit aggódom miatta, hogy ez a káosz a továbbiakban is megmarad.

2010. jan. 25. 15:43
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ki fogja nőni...Én is ilyen voltam,most felnőtt fejjel állandó tisztaság van a lakásomban...Addig amíg nincs gond vele más ügyben addig szerintem nem gond a kupi sem,hisz írtad,hogyha szólsz neki a vendégek miatt akkor rendet rak...
2010. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
93%

Elöre bocsájtom, hogy négy gyereken "estem túl", ez tipikus erre a korra.

A legjobb, ha elöször is a szobáját a magánterületének tekinted: nem csinálsz benne semmit, nem keresed össze a szennyest se - ha nincs tizsa ruhája, amikor kellene, az is az ö baja, ha vendég jön, akkor ne szólj neki elöre, DE a vendégnek mutasd meg, hogy ez a lány( Névvel) szobája es ö tartja rendben, ilyen az eredmény. Néhány alkalom után vagy összeszedi magát, vagy nem - változtatni nem tudsz rajta. Viszont amikor elkerül a saját lakásába, ott érdekes módon rendszerint megbváltozik a helyzet, mert ez a fajta rendetlenség a szülö elleni lázadás része.


Az okoskodó válaszolónak meg csak annyit, hogy elméletben könnyü azt észt osztogatni, de a kamaszok egyáltalán nem úgy viselkednek, ahogy nevelve lettek, hanem megpróbálnak "egyéni módon élni". Nálunk minden este rendbe raktuk a szobákat a gyerekekkel, ez ment is, amig nem töltötték be a 13-15 éves kort. Attól kezdve ez csak anya raplija, anya tisztaságmániás stb megjegyzésekkel nem csinálták - amióta nem itthon laknak, hanem saját családjuk van, azóta OTT az a rendszer van, amit itthon láttak és megtanultak kisgyerek korukban.

2010. jan. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Kedves anyuka, nekem ennyi idősen ugyan ilyen volt a szobám. Csak, amikor már férjhez mentem, csak akkor változtam meg. Volt egy rendrakási módszerem, amivel elég hamar látszatrendet tudtam tenni.Mindent begyömöszöltem az ágyneműtartómba.


ötlet: Szerezzetek nagy műanyag dobozokat, amibe be lehet tenni ezeket a dolgokat és akkor legalább hétköznap be lehet lépni abba a szobába. Majd, amikor lesz később egy komoly udvarlója akkor már cikinek fogja érezni.

2010. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

mondanám, hogy hívj gyakrabban vendégeket...


sajnos, én is ilyen vagyok, csak felnőttben. az a baj, hogy én nem tudok rendet tartani. nálam akkor van rend, amikor hétvégén "nagytakarítok". de hétköznap káosz van. nem tudok úgy főzni vagy kivenni vmit a szekrényből, hogy ne nézzen ki úgy a lakás, mintha tájfun pusztított volna. sztem ez alkati kérdés... nem kosz van, csak rendetlenség...

ami segít: ha van sok polc, sok tárolófelület. néha lomtalanítani kell, kinőtt ruhákat elajándékozni. kérdezd meg tőle, hogy átalakítaná-e a szobáját, ha igen, hogyan. lehet, hogy tudna jó ötleteket a praktikusabb elrendezésre, tárolásra.

2010. jan. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Egy tinédzsernek még nem szívügye a rend, mást tart fontosnak, nem a szobája körül forognak a gondolatai. Én ugyanilyen voltam, felnőttként mégis rendben tartom a házunk. Nekem anyukám sosem csinált belőle gondot, rendszeresen rendbe tette és kitakarította a szobámat, hogy ne a kupi tetején ülve olvassak.:)

Szerintem te se csinálj ügyet belőle! Ha nagyon zavar, takarítsd ki te a szobáját, vagy csukd be az ajtót, akkor nem látod!

2010. jan. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!