Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt férjem 220ezer nettot...

Volt férjem 220ezer nettot keres. Én elvesztettem a munkám, egyedül nevelem a közös gyerekünk. Mennyi gyerektartásra számíthatok?

Figyelt kérdés
2014. okt. 28. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Ha nem tudod eltartani jelenleg a gyereket, akkor lehet jobb lenne (akár ideiglenesen), ha a volt férjednél lenne. Legalább, amíg helyrejössz anyagilag. Egyébként szerintem ebben az esetben 20%-ra sem számíthatsz. Én olyan 30-35 ezret mondanék.
2014. okt. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem sehol nem írta,hogy nem tudja eltartani,csak azt,hogy elvesztette a munkát.E mellett még simán lehet megtakarítása vagy a szülei támogatják.

Szerintem 40000 körül.

2014. okt. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%
Keress munkát és ne csak a gyt-ból akard eltartani.
2014. okt. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
96%

annyira, amennyit a bíróság megítélt, esetleg jóhiszeműségből adhat többet, ha akar, hogy ne nélkülözzön a gyerek.


A gyerektartás mértékét nem befolyásolja az, hogy munkanélküli lettél.

2014. okt. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
96%
Így van, én sem gondolnám, hogy befolyásoló tényező a munkád elvesztése. Alap esetben neki sem kell kevesebbet fizetni, ha nincs munkája, elvileg átmeneti állapot, meg fog oldódni. Sok sikert az álláskereséshez, remélem hamar találsz munkát.
2014. okt. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

1-re:

Nem értem, miért ne számíthatna a 20%-ra (44e Ft-ra)?

Magas jövedelemnél szokott valami degresszivitás lenni a tartásdíjban?


Amúgy, kérdező, légy kompromisszumkész, mert ha a volt férjed el akarná szedni tőled a gyereket, simán érvelhetne azzal, hogy jövedelem hiányában nem tudod biztosítani neki az alapfeltételeket, ő meg könnyedén, hisz jól keres.

2014. okt. 28. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Konkrét állásajánlata is van annak, aki azt mondja, ne a gyerektartással kalkuláljon? Mert azt ugye senki sem gondolja komolyan, hogy egyedülálló szülőként csettintésre fog találni. A legrosszabb munkákra is sorban állnak az emberek. Ameddig munka nincs, addig csak a gyerektartás van. Még jó, hogy fel akarja mérni, mire számíthat.
2014. okt. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
hiányos a kérdés, mert az is számít, hány gyereke van az apának mástól. mert ha pl van még mondjuk 4, akkor ha fene fenét eszik sem kap többet 20ezernél.
2014. okt. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
88%

Normális emberek ezt meg szokták beszélni, emellett bárki kerülhet olyan helyzetbe, hogy elveszti a munkáját (manapság igen rezeg a léc), ezért most elveszik a gyerekét, elkapálják? Hülyeség.

A Kérdező nem azt írta, hogy gyt-ból akarja eltartani a gyermeket, de nyilván most nincs keresete, a volt férjnek kell belátással lennie és segíteni a gyermeket, a nőt pedig, hogy mielőbb munkába tudjon állni. Meg kell beszélni, hogy ilyen helyzet van, segítsen, aztán majd rendbe jönnek a dolgok.

Sok sikert!

2014. okt. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
83%
Soktényezős. Van-e az apának másik eltartottja? Ha nincs, akkor egy gyermek esetén a joggyakorlat 15-25%, de mivel a két szülőnek egyenlő mértékben kell gondoskodnia az utódról, ezt általában maximalizálják annyiban, hogy nem haladja meg jelentősen azt az összeget, amit a másik szülő le tud mellé tenni. Tehát ha az apának van 1,2 millió nettója és az anyának 200 ezer nettója (egy extrém példa), tartásdíjként nem fognak megítélni 240 ezret. Hidd el, ezt jobb megbeszélni és egy peren kívüli megegyezést kötni.
2014. nov. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!