Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon miért gondolok erre?...

Vajon miért gondolok erre? Rossz ember vagyok?

Figyelt kérdés

Igazából talán eddig még magamnak sem mertem bevalani amit megosztok itt veletek csak ha így kiírom talán rájövők?!A következő a szitu:Édesapám beteg(nagyon)és lehetséges,hogy nincs sok hátra neki.Ha nagyim mondogatja lehet már nemsokára meghal mindig azt mondom úgyan már és ha kérdezik az idemrősök,hogy van a válasz nem a legjobban de megyógyul majd.És már 1-2x eljátszottam a gondolattal ha esetleg elmenne közülünk akkor a megörökölt pénzből kifizetném az adóságomat(jel.hit.,szem.kölcs...).

Ez miért van?Nincs ez jól.

Igazából nem akarom,hogy meghaljon,de akkor miért gondoltam arra,hogy akkor talán helyre állnék(családom) anyagilag?

Létszíves normálisan válaszoljatok!Köszi


2010. jan. 25. 21:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagy rossz ember, mert nem kívánod a halálát. Nyilván ez nekem is megfordulna a fejemben, ha abba a helyzetben lennék, mint te.
2010. jan. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%
Az ember mindig elore tervez.Ez igy termeszetes.
2010. jan. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
94%

Mert foglalkoztat a halála, foglalkoztat a nehéz anyagi helyzetetek, a tartozásotok. Kétségbeejtő arra gondolni, hogy meghalhat az ember szülője. Valahogy megpóbál ilyenkor -akár tudattalanul- kompenzálni az ember és valamiféle vigaszt keresni. Ilyen faramuci "vigasztalás" ebben a helyzetben, hogy legalább csökken az adósságotok.

Ne hibáztasd magad.

2010. jan. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
93%
Nincs ezzel a gondokodással semmi baj! Felméred az állapotát, nyilván az orvos is elmondta, mi várható és úgy tűnik, nem kerülhető el a vég. Ha akarod, ha nem, valószinű be fog következni. Akkor egy más helyzet áll elő; el kell osztani az örökséget. Ha pedig neked is jut/jár, arra költöd, ami a legégetőbb problémád. Ettől még nem vagy rossz ember. Akkor lennél az, ha szándékosn siettetnéd a halálát. Meggyőződésem, hogy szereted és tiszteled, csak reálisan számolsz a jövővel.
2010. jan. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
33%
Képzeld el, hogy majd a gyereked is felteszi ezt a kérdést a halálodkor...
2010. jan. 25. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos vannak elkerülhetetlen dolgok. Nem igazán tudsz rajta segíteni azzal, hogy fáj. De amit még adhat neked az ő személye az sajnos ilyen prózai. Ne hidd, hogy ez nem fut át majdnem minden ember agyán.
2010. jan. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

hát igen valószinüleg ez tudat alati dolog,mert erről még a férjemmel sem beszéltem és amikor erre gondolok akkor valamiért olyan érzésem van mint ha megkönyebülnék.De szeretem aput és amíg lehet szeretni is fogom és továbbra is úgy beszélek vele(gondolok rá),hogy még sok sok évig itt lesz köztünk.Utálok a halálal foglalkozni és ha valaki nyíltan ki is mondja az ember szemébe,hogy vége.Még ha a valós igazság az!

És igen természetesen ez az élet rendje.

2010. jan. 25. 22:54
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nincs itt semmi gond.Csak eljátszottál a mi lesz ha....kezdetű gondolattal.Szerintem mindenki gondolkozik ezen csak senki nem vallja be még magának sem.
2010. jan. 25. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Én arra gondoltam, hogy tudat alatt így akarod tompítani az apukád miatt érzett bánatodat... szóval, hogy keresed a rosszban a "jót". Már készülsz rá, hogy meg fog halni, és neked nagyon fájni fog, és ezzel a gondolattal védekezel a fájdalom ellen.

Nekem is szoktak - nem halálesettel kapcsolatban - hasonló gondolataim lenni, tehát amikor tudom, hogy valami rossz dolog vár rám, akkor próbálok valami másra koncentrálni. Ez valamiféle védekező mechanizmus. Egy pszichológus biztos meg tudná mondani.

2010. jan. 25. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem kívánod a halálát, nem vagy rossz ember. Csak számításba veszed, hogy mit hozhat a jövő és sajnos ebben a halál is benne van.
2010. jan. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!