Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Oroszországban fogok szülni....

Oroszországban fogok szülni. Milyen neveket ajánlanátok, ami akár M. o. -n is használható vagy nem problémás a kiejtése?

Figyelt kérdés

A párom munkahelye miatt Oroszországba fogunk költözni, ott jön majd világra a kislányunk. Olyan neveket keresnénk, ami orosz eredetű, de a magyar szálak miatt jól használható esetleg a későbbiekben Magyarországon.


Köszönöm a segítséget!


2010. jan. 26. 11:36
1 2 3 4 5
 41/50 anonim ***** válasza:
100%
Léna, már csak azért is, mert a kislányomat is így hívják :)
2010. jan. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/50 anonim ***** válasza:
100%

Mär "szavaztam" egyszer az Anna-Lénára, az azóta írtak közül tetszik még, ill mostanában gyakori névválasztás Ausztriában: Irina, Elena, és nekem a Tatjana is nagyon tetszik. A kettős néven gondolkodtatok? Lehetne egy orosz és egy magyar párosítás.


A neten is körülnéznék a helyedben! www.nameinfo.ru

Vagy az orosz-magyar online szótárba beleírva a keresett szót, kimásolva a Google-ba.(Így nem kell orosz billentyűzetet "varázsolni".)

2010. jan. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/50 anonim ***** válasza:
100%
Natasa, Kátya, Olga, Anasztázia, Anna, Mása
2010. jan. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/50 anonim ***** válasza:

Szerintem az Ansztázia meg a Léna elég jó név!

Off: Kérdező, a párod orosz? :p És milyenek az orosz pasik? Mert a magyarok szerintem nem normálisak... :(

2010. jan. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/50 anonim ***** válasza:
Anna-Léna nagyon tetszik nekem is
2010. jan. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/50 anonim ***** válasza:
Választottatok már mi lesz a pici neve???
2010. jan. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/50 anonim ***** válasza:
Én magyarországon maradok,mégis Natasa lesz a kislnyom neve (majd egyszer..:-) szeirntem nagyon szép,a Zoya is tetszik.
2010. febr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/50 A kérdező kommentje:

Bocsánat a késői jelentkezésért, csak valamiért nem jön e-mail, ha érkezik válasz.

- Nevek kapcsán a páromnak nagyon tetszik Léna, Jelena, Jana, Zoya, nekem ezek mellett még az Anasztázia is tetszik. Minden bizonnyal két neve lesz a picinek, mert annyi jó ötletet kaptunk (itt is), hogy legszívesebben az összeset beíratnám majd az anyakönyvbe. :)

- A párom nem orosz, csak kapott egy lehetőséget a munkahelyén, hogy külföldön, pontosabban képviselje a céget. És mivel hosszú távú ottlétről van szó, emiatt megyek én is.

- Eddig egyszer voltam Oroszországban és kissé kimértnek tűntek a férfiak, legalábbis én így vettem észre. Udvariasak, kedvesek, de úgy vettem észre, mintha kicsit "karót nyeltek" volna. Legalábbis a hazai férfiakhoz képest.

2010. febr. 3. 08:22
 49/50 anonim ***** válasza:
Végül mi lett a neve a gyerkőcnek? És milyen Oroszországban? Remélem azért nem "csalódás" =) Remélem nem Anasztázia, bár szép név, de olyan gyakori ott, hogy biztosan teljesen elveszne a sok Anasztázia között
2011. jún. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/50 anonim ***** válasza:
Én is kíváncsi vagyok. :)
2011. júl. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!