Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért csak akkor kell gyerekta...

Miért csak akkor kell gyerektartást fizetni amikor az illető nem lakik otthon?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy kicsit bicskanyitogató a téma, de nem annak szántam, de tényleg nem értem.

Ha valaki munkanélküli pár hónapig, vagy akár évekig, akkor az ok. Azt persze nem tudjuk, hogy a gyerekkel mennyit foglalkozik otthon, lehet, hogy heti 1 percet.


De amikor válás van, akkor jön a feljelentés a bíróság a rendőrség, meg minden, ha csak 1 hetet késik valaki a gyerektartással. De miért?


Miért mindig csak a pénz a fontos?


Azért sosem jelenti fel az egyik fél (többnyire a nő) a másikat, hogy nem foglalkozik, nem tanul, a gyerekével?


Miért mindig csak a pénz a pénz a pénz?


Ha egy elváláskor egy apuka pl. anyagiaktól függetlenül fizetne havi 100 ezer forintot, akkor soha nem lenne itt ilyen kérdés, soha nem lenne feljelentés, vagy bírósági vagy rendőrségi ügy?


2014. nov. 1. 21:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Mert sok apuka úgy gondolja, hogy ha nem keresi a gyereket, akkor nem is kell fizetnie gyerektartást...
2014. nov. 1. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Én szerencsére sosem voltam ilyen helyzetben, de egyre többektől ilyet hallok, és nem értem.


Amikor együtt él egy család akkor segítik egymást, és ha az egyik félnek nincs munkája akkor jobban meghúzzák magukat.


De váláskor amikor többnyire az apuka kerül albérletbe, de ugye az anyukának is többé-kevésbé egyedül kell fenntartani a lakást, akkor miért kell még többet elvárni???????


Miért ilyenkor kell minden ruhából új a gyereknek, miért ilyenkor kell zongora, meg kosár, meg balett, meg matek, meg zene, meg stb. tanárhoz járnia, mikor eddig még szóba sem került?

Amit persze az apukának kell fizetnie.

2014. nov. 1. 22:00
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Nem csak a pénz a fontos, de a gyerek nem lakik jól szeretettel. És amikor legutóbb lementem a boltba csak készpénzt és kártyát fogadtak el, szeretetet és törődést nem.

Ha nem lennének ilyen lehetőségek a gyt behajtására, akkor sajnos sokan nem fizetnének egy vasat se, "mert az asszony úgyis magára költi". Sokan így se fizetnek, vagy csak nevetséges összegeket.

Ahol meg rendesen fizetnek, ott nincs ok tartani a rendőrségtől.

Följelenteni meg csak ezért tudja, mivel csak a gyt kötelesség, minden más csak jog, amivel vagy él az illető vagy nem.

2014. nov. 1. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
gondolod anyuka 2 éhes szájal meg a velük járó problémákkal olyan boldog csak úgy megengetheti magának hopgy lemondjon a gyerek tartásról majd egy alacsony nöi fizuból élnek hárman apuka meg a magasabb férfi fizuból egyedül..
2014. nov. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát mivel írtam, hogy szerencsére nem ebben a cipőben járok, így csak a közeli haveromat (közvetlen szomszédomat) látom.


Nagyon sokat van nálam és panaszkodik, hozza át a feljelentő leveleket, tehát már-már szinte ugyanazt élem át mint ő.


Ott csak az a lényeg, hogy mennyit kap az anyuka.

Hiába kap szeretetet és törődést a gyerek, semmi nem elég csak a pénz a pénz.


Az apukát az anyuka folyamatosan feljelenti nem egyszer volt nála végrehajtó (volt hogy hozzám csengettek be), holott semmije nincs, ő hagyott ott házat, ő fizet gyerektartást, és mégis mindig jön a feljelentés, hogy ezt nem veszi, ezt nem csinálja, stb..

Ahol lakik az egy albérlet az ő részéről.


Jön a végrehajtó, és nem tud mit tenni, mert ugye semmi nem az övé.


Ez miért jó az "anyukának"?????????

Neki maradt az ÖRÖK családi ház, ő kap minden segélyt, ő kap gyerektartást, míg ez a szerencsétlen flótás talán jövő hónapban utcára kerül.


Akkor még gyerektartást sem fog fizetni!


Az mennyivel jobb?

2014. nov. 1. 22:15
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Én mikor ilyeneket olvasok, annyira örülök, hogy sosem sülyedtem ilyen emberi szintre, mint ezek a "nők" akikről irsz.
2014. nov. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Elég szörnyű helyzet. De mennyit keres a pasi? Mennyi gyt lett megállapítva a bíróságon? Mennyit keres az anya? Hány éves a gyerek? Azért ez egy elég soktényezős egyenlet.

Igaz vannak valóban gátlástalan nők, akiknek csak az a fontos hogy minél jobban megkeserítsék az ex életét.

De sok olyan pasi is van aki mindent megtesz, hogy minél kevesebbet keljen fizetnie.

És ennek mindig-mindig a gyerek issza meg a levét.

2014. nov. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Sajnos, igazad van. Sokan ok nélkül válnak el, azután pedig, ahol lehet, lehúzzák az apát. Akadályozzák a láthatást, és szidják az apát, hogy nem törődik eleget a gyerekkel.

Ha kulturáltan válnának el, az apa akkor találkozna a gyerekkel, amikor akar és tud, ha közösen megbeszélnék a gyerekkel kapcsolatos ügyeket, akkor nem lennének ilyen gondok.

2014. nov. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Értelmetlen a kérdésed. Nyilván amíg együtt laknak és az egyik fél munkanélküli, addig ezt az egymás iránt szeretet átsegíti a problémán.

Ha már nem szeretik egymást, attól még ott a gyerek, akinek kell edni anni, ruházni és fizetni a költségeit.

Nem arról van szó, hogy az apa munkanélküli egy ideig, hanem ha tudna fizetni, DE NEM AKAR és úgy kell könyörögni, hogy ugyan szálljon már be a gyerek eltartásába, ha már odab.szta anyukának, aki se normálisan nem tud elmenni dolgozni, ha még kicsi a gyerek, se magára nem jut semmi ideje.

2014. nov. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha fizeti a gyerektartást milyen feljelentés jön?Miért jön végrehajtó?
2014. nov. 2. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!