Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vettem egy használt laptopot...

Vettem egy használt laptopot (nincs rá garancia) 54 000ft-ért, otthon kiderült, hogy az alaplap hibás, az illető nem veszi vissza, mit tehetek?

Figyelt kérdés
átverés, használt laptop,

2012. dec. 9. 13:37
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Melyik hirdetés?
2012. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Jófogás pont hu-n találtam rá a hirdetésre.
2012. dec. 9. 14:14
 3/19 A kérdező kommentje:

Nem szeretnék szólni erről a családomnak, mert ha kiderül, arra meg én nem tudok garanciát vállalni, hogy ép bőrrel megússza ezt.

Nem tájékoztatott kellően, átvert és egy összetákolt laptopot adott el nekem.

2012. dec. 9. 14:21
 4/19 A kérdező kommentje:
Próbálkozom a pénz visszaszerzésével, de ha nem sikerül, kénytelen vagyok elmondani itthon mi történt.
2012. dec. 9. 14:23
 5/19 A kérdező kommentje:
Járt már így valaki?
2012. dec. 9. 14:23
 6/19 anonim ***** válasza:

ha, a hírdetésben a "Garancia nélkül" szó szerepel...

semmit nem tehetsz. Így vállaltad a vásárlást!


... bár ezért az árért, szám.tech. szaküzletben a használt észülékre is, 6 havi garanciát kaptál volna....

(nem jelezted a laptop tip., ha ezt megadod, megtudom mondani a reális használt árát, amennyiért garanciával megkaptad volna.)

2012. dec. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Mint kiderült(elvittem egy szervizbe) ez egy asus z53u illetve z53t modellből összeállított laptop. Két rosszból csinált egy éppen hogy működő gépet.
2012. dec. 9. 14:49
 8/19 anonim ***** válasza:

még annyit, nem volt kötelező megvenni, nem erőszakolt rá senki...

és a varázsszó itt : a "Garancia nélkül", ha ez igazolhatóan szerepelt a hírdetésben, ha polgári peres eljárást indítanál is, nagy valószínűséggel elvesztenéd.

2012. dec. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

nem indult a laptop egyáltalán?

se kép se hang?

2012. dec. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Nem szerepelt a hirdetésben, hogy nem ad rá garanciát, ezt ő maga mondta személyesen, de azt elfelejtette megemlíteni mikor rákérdeztem a videokártya típusára, hogy nem jó. Elmondta a típusát és hogy minden működik. Amikor otthon elindítottam egy videót (szaggatott) akkor derült ki hogy nagy baj van. Driver frissítés sem segített.

A szervízben is mondták, hogy kérjem vissza a pénzt, mert ez a laptop 20 ezret SEM ér!

2012. dec. 9. 14:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!