Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Barátom és családja erősen...

Barátom és családja erősen hívő, az én családom ezt nem tartja tiszteletben, ráadásul a barátomat sem annyira szeretik. Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Nagyon szerelmesek vagyunk, tökéletes számomra, vele képzelem el az életem. Lelkészcsaládba született, azt hiszem, nem túlzok, ha azt mondom, imádom a szüleit, mindig lehet rájuk számítani, rendkívüli emberek.

Az én életemben nem volt fontos a vallás, teljesen hétköznapi embernek neveltek, pont azért, hogy majd én döntsem el, miben szeretnék hinni. 2 éve elkezdtem templomba járni néha-néha, mert a református vallást éreztem magaménak és itt ismertem meg a barátomat, aki a lelkész fia. Az én családom addig viselkedett kedvesen, amíg úgy érezték, ez nem komoly, ezután jöttek az állandó tanácsok, hogy szerintük nem kéne magam így elkötelezni, mi lesz, ha később kiütközik a különböző értékrend. Nagymamám ráadásul mindig poénkodik a dolgokon és le tud égetni társaságban..

Teljesen nincsenek képben és emiatt összevissza hülyeségeket beszélnek, amivel engem hoznak kínos helyzetbe. Mondtam, semmi gond, csak kezeljék diszkréten, ne ez legyen a téma. De nem bírják ki, hogy ne vicceljék el. Ráadásul anyukám mostanában mondogatja, ő más fiút képzelt el nekem, mert azt vette észre, hogy a barátom nem elég talpraesett, nem akarja, hogy átmosódjon az agyam.


Nem tudom, mit tehetnék, én nem akarom így leélni az életemet, hogy mindig erről szól minden téma. A házasság is szóbajött már. Mindig kiütköznek majd a problémák?

23/N


2014. nov. 3. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mindig,
2014. nov. 3. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Ne haragudj, nem akarom megsérteni a szüleidet, de nem lehetnek túl intelligensek. Nem illik elviccelni azt, ami a másiknak az élete, a hivatása. Valahogy meg kell értetned velük, hogy ezt a megnyilvánulást a jövőben mellőzzék, mert nincs joguk bohócot csinálni a másikból.

Sajnos az Én szüleim sem igazán passzolnak anyósomékhoz, ezért minimálisra szorítom a közös összejöveteleket. Mindegyiküket külön-külön szeretem, de nem látom értelmét, hogy sűrűn együtt legyenek.

2014. nov. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Intelligensnek intelligensek, apu egyetemi tanár, anyu szociális munkás, tehát felvilágosultak, sok mindent látnak életük során. Viszont mindketten csak abban hisznek, amit csinálnak. Talán az lehet a probléma, hogy elváltak, a családunk eléggé szét van esve, realistán látnak mindent, nem szeretnek elrugaszkodni, ezért sem fogadnak be semmi újat. Amit persze nem is erőltetett senki, csak nem nézik jó szemmel ezt az új légkört, amibe kerültem.
2014. nov. 3. 12:55
 4/16 anonim ***** válasza:
71%
Én ismerek lelkész családokat, mélyen vallásos embereket. Ugyanolyan hétköznapi, felvilágosult emberek, a gyerekeik egyetemet végzettek. Példaértékű az empátiájuk, a pozitív életfelfogásuk. Én a magam részéről irigylem a nyugalmat, békét, ami árad belőlük. Szerintem nagyon boldogok lesztek, ne törődj a szüleid ironiájával. Ők mire vitték a "rendes" munkájukkal? Sikerült egy csonka családot létrehozniuk a válásukkal.
2014. nov. 3. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
53%

Osztom annak a véleményét, miszerint a szüleid nem éppen intelligensek.

Az, hogy apád tanár, anyád szocmunkás, pont nagy szrt jelent, attól bizony síkbnkók mindketten. Tudod, a diplomával nem osztanak észt, tapintatot, miegymást.


Amúgy igen, mindig ki fognak ütközni, mert a családod primitíven áll a kapcsolatotokhoz.


Kettőt tehetsz:

- leszrod - ez a helyes -, és amint tudtok, elhúztok jó messzire

- dobod a barátod, hogy a családod elégedett legyen

2014. nov. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
25%
Mindenképpen gyenge személyiség az, akinek szükség van egy álomvilágba vetett hitre ahhoz, hogy megnyugtassa az itteni élete felől. Nem örülnék neki, ha a gyerekem agyát átmosnák, és behülyítenék ilyesmivel. A szüleiddel csak annyi a baj, hogy őszinték veled. A probléma mindig adott lesz, választanod kell a két család között. A szüleid nagyjából úgy érezhetik magukat, mintha egy beduinhoz akarnál hozzámenni, és nekik arról kellene beszélgetniük, hogy hétvégén el kellene menni a világ végére és lelógatni a lábatokat a peremén. Igen, tényleg vicces, aki gyerekmesékben hisz, azt nem lehet komolyan venni, még akkor sem, ha más területeken normálisan gondolkodik. (Muszáj is neki, hiszen a tudomány folyton rácáfol a vallásra, neki pedig be kell illesztenie a hitét a világba, hogy továbbra is vakon tudjon hinni benne.) A vallás kizárja az érett, önálló személyiséget.
2014. nov. 3. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Kései Sirató ***** válasza:
43%

6-os te nagyon sötét vagy. A hit rengeteg pluszt jelent az ember életében.


Kérdező! Ne foglalkozz a szüleid szűk látókörével, ha kínos helyzetbe hoznak, emlékeztesd őket az alaptörvényre, vallásszabadság van. Nehogy már ők szabják meg, hogy te hogyan gondolkozz! Felnőtt nő vagy..

2014. nov. 3. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
39%

Érdekes utolsó hozzászóló véleménye/érvei. Egyrészt irigylem, hogy ilyen magabiztos, másrészt én nem nyilatkoznék ennyire lekezelően azokról, akik másképp gondolkodnak mint én. Pl. nem hiszek a reinkarnációban, de a legjobb barátnőm igen, és gondolom, nem véletlen, hogy nyugodt szívvel elmondja, amikor ezzel kapcsolatos gondolatai vannak.


Hogy kinek átmosott az agya, arról nagyon nagy merészség nyilatkozni, mert minimálisan is azt gondolom, hogy a végtelen világűr egy porszemén élő porszemként nagy merészség kell, hogy bármiről ellentmondást nem tűrőn nyilatkozzunk.


Vallásos családban felnőtt emberként sosem gondoltam, hogy a gyenge személyiségűek lennének azok. Hogy kinek milyen a személyisége, az nem attól függ, hogy vallásos-e vagy nem. Én is mondhatnám, hogy aki nem hisz, az a könnyebbik utat választja, mert nem tartozik senkinek elszámolással, vagy azt csinál, amit akar, másrészt kitartani az elveid mellett bizony sosem könnyű (én egyáltalán nem ezt éltem meg).


Ez egy hosszú OFF volt, és most a kérdésedre:


Az öcsém lelkészcsaládban nőtt fel, lelkész lett, és a felesége szülei nem örültek neki, mást néztek ki, stb., évekig tartott, mire elfogadták. Nem volt könnyű neki, de mára nagyon megbékéltek vele. Gondolom, rájöttek, hogy sokkal jobb, mintha egy beduinhoz ment volna a sógornőm :-).

2014. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
5%
Más dolog tolerálni a vallást, és más befogadni a családodba. Igen, én magabiztos vagyok az igazamban. Akinek kell a kapaszkodó, az pedig bármit képes elhinni, hogy ne veszítse el azt. Reinkarnáció? Szerintem is szép dolog. Bár igaz lenne.. máris nem tűnne olyan ijesztőnek a halál. Nem csodálom, hogy sokan ezt akarják hinni, könnyebbé teszi az életet. Ha lesz rá bizonyíték, minden további nélkül elhiszem. Addig pont annyi valóságalapja van, mint a repülő rózsaszín elefántoknak. Hogy még nem cáfolták meg? A rózsaszín elefántokat sem.
2014. nov. 3. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Bocs, 6-osra gondoltam. 8-as.
2014. nov. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!