Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek nekem anyám...

Szerintetek nekem anyám akaratát tiszteletben kéne tartanom?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. A normális kategóriába tartozom, nem viselkedek úgy mint a legtöbb tinédzser. Próbálok itthon segíteni, meg ellátom az alapvető elvárásokat. Suliban nagyon sok barátom van, fiúk is meg lányok is. Mégse tölthetek velük egy percet sem, mert ő nem hagyja. Fiúkkal nem járhatok, mert szerinte mindegyik csak szexet akar, de még sulin kívül se találkozhatok barátokkal, az ok meg ugyanaz. Ha egy barátnőmmel találkoznék először mindig rábólint ha megkérdem, hogy mehetek e, de utána meg közli velem hogy nem mehetek el mert ő fogja eldönteni hogy én mit csinálhatok 18 éves koromig.Azt mondja, hogy az én kötelességem a tanulás. Vagyis az életem nem áll másból, csak tévézésből, gépezésből és tanulásból. És így nem megyek sehova, mindenki kinevet ha megmondom anyám mit csinál. Ha megmerek szólalni ez ellen akkor meg megver. És többségbe nem az ilyen normál pofonok vannak.

Tudom hogy egy "gyerek" vagyok..szinte semmi jogom megszólalni..de amíg mások jól érzik magukat én itthon ülök és unatkozom. Ha beszélek vele nem érti meg. Szerintetek is szó nélkül tiszteletben kell tartsam az ő elvárásait mert az anyám? Mi a véleményetek?


2011. jan. 22. 19:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
77%

Az, hogy magadban lázonghatsz, de amíg gyerek vagy és ő tart el, úgyis az van, amit ő mond.

Anyám is hasonló volt, áthidaló megoldásként a barátnőimmel nálunk találkoztunk. Ajánlom ezt a megoldást neked is.

2011. jan. 22. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%

mindig otthon van anyád?? amikor vége a sulinak és ő nincs otthon szabad apálya..meg a suli szünet is ottvan..téli.stb.

meg nemkell engedélyt kérni, egyszerűen suli után menj el velük..azán ha nemtetszik neki nemtud mit tenni..meg emlitsd meg neki VV szandikát akit szintén semmire se engedtek, és igy 20 évesen 600 pasin tul van..: D

2011. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát ha tényleg enyire fogságban tart anyud, az már valóban tulzás, de mivel te magad is írtad nem nagyon tudsz sajnos mit tenni.

Apud is enyire szigorú?Nem tudnál esetleg vele beszélni, hogy értesse meg anyuddal hogy nem 6 éves vagy, és kell egy kis szabadság?

2011. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%

Elsönek. sok anyuka ezt nem szereti ha oda mennek mások.


Nekem anyám azt szerette ha mi is otthon voltunk, de volt pár nagyon közeli barátnöm és náluk alhadtam kis korom óta. de ha suli buli volt az osztálytársaimnál is.

anyád nem akar egyedül maradni. kisajátit magának.


de nem sokmindent tehtesz ellen. mondjuk annyit hogy leülsz vele beszélgetni és szépen elmondod neki mi bánt.

2011. jan. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Tudod ezzel csak az a baj, hogy oké most 16 éves vagy, anyukád próbál szigorúbban fogni (jól is teszi), de az amit mond biztos nem úgy lesz. Nem fog téged 18 évesen se elengedni sehova, mert akkor majd azzal fog előállni, hogy addig ő parancsol neked ameddig (eltart téged) otthon laksz. Nem fog tudni elengedni, mindig az ő pici lánya maradsz, hiába telnek az évek, az ő szemében egy évet se fogsz öregedni és mindig megakarja majd határozni, hogy mikor mit tehetsz és mit nem.


Azt azért túlzásnak tartom, hogy az iskolán kívül nem találkozhatsz a barátnőiddel. Attól, hogy egy héten 1x pl. szombaton találkozol a barátaiddal 2-3 órát nem fog leromlani a tanulmányi eredményed. Gondolom ennyit eltöltesz unalmadban a számítógép előtt is. Az emberek igénylik mások társaságát, teljesen be fogsz savanyodni. Az élet nem a gépezésből és a tévézésből áll, ezek nem fognak téged megtanítani arra, hogy hogyan viselkedj, kommunikálj az emberekkel, a barátaiddal, nem fognak közös, felejthetetlen élményeket okozni amire még 10 év múlva is emlékezni fogsz.


Próbálj vele beszélni! Sok sikert! :)

2011. jan. 22. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát igen ez egy rettentő nehéz helyzet. Részben meg lehet érteni édesanyád felfogását, hisz a mai fiatalok rettenetesek. Szörnyen manipulálhatók és beleviszik egymást a rosszba (drogok, alkohol, nem éppen biztonságos sex, cigi). Ebben a korban alakul ki igazán az ember személyisége és a környezete nagyon nagy hatással van rá. Én is előre aggódok, ha gyermekem lesz, mennyit engedhetek, és mennyire legyen rövid az a bizonyos póráz.

Az viszont egyáltalán nem helyes, hogy kezet emel rád! Még egyetlen pofont sem szabadna megengednie magának! Legfőképp egy fejlődő fiatal lánynál.

/Fiuk.. na igen ez is rizikós. Én 19 éves voltam amikor összejöttem egy 17 éves sráccal. Apám 5 percre nem engedte fel hozzánk amikor beteg voltam, hogy meglátogasson, amikor pedig filmnézést emlegettem majdhogynem kiabált:S Mondjuk 19 évesen engem nem a sextől féltett, hanem attól, hogy feljön hozzánk a barátom, utána elhíreszteli a törzshelyünkön, hogy engem bárki megfektethet, mert hát ugye apu is volt fiatal, tudja milyenek a 17 éves fiúk... Hatalmasat tévedett. 2 éve vagyunk már együtt, fülig szerelmesek vagyunk, egész nyarat együtt töltjük, vizsgaidőszakban pedig gyakorlatilag nálunk lakik. Vagyis van súlyos ellenpélda./


A leírásodból nézve az édesanyád túlzásba viszi a szigort. Suli után legalább 4ig vagy 5ig jó lenne, ha elengedne és legalább 2-3 havonta egy megbízható barátnőddel bulizni mondjuk éjfélig. Ez szerintem teljesen belefér, sőt a mai felfogás szerint még ez is drákói szigor..

Én azt tudnám neked elsősorban tanácsolni, hogy keresd fel az iskolapszichológust. De ha nem foglalkoztat a sulid, akkor az ifjúságfelelőstől (ez minden iskolában kötelező) is kérhetsz egy időpontot.

Hidd el ők tudnak segíteni abban, hogy könnyebben megértesd magad az édesanyáddal, vagy éppen behívják őt tanácsadásra és együtt megoldjátok.

Soha ne szégyellj segítséget kérni azoktól, akik igazán tudnak segíteni!

2011. jan. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
53%
Szólhatsz az osztályfőnöknek, hogy megver.
2011. jan. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
82%

Én azt mondom, ne hagyd magad (A TANÁCSOM NEM 13-14 ÉVESEKNEK SZÓL!!!!!!!!!)

Azt lehet ennyire korlátozni, aki hagyja. Ésszerű kereteken belül igenis járj el otthonról.


Megverni se hagyd magad, annyival nem lehet erősebb Nálad (vagy igen?), fogd le! Pszichés beállítódás kérdése,hogy leblokkolsz,összehúzod magad, vagy csinálsz valami sokkolót, visszaordítasz, hogy engem te nem fogsz ütni, vagy ilyesmit, hogy jól megijedjen...


Egyáltalán nem normális, ahogy az anyád viselkedik!!!

2011. jan. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
Egy elmebeteg felnőttet egy kilencévesnek sem kell feltétlenül tisztelnie.
2011. jan. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A szüleim elváltak vagyis gyakorlatilag anyámtól függők. Apámmal meg nem tartom a kapcsolatot, mert alkohol problémái vannak..és nem nagyon szeretne rólam hallani.


Egyszer volt olyan hogy elmentem szó nélkül de akkor nagyon nagy patália volt.

Tudja kb mikor érek haza...ha fél órával később érek haza akkor meg már hiv hogy hol vagyok.

És szünetekbe is ugyanez van de akkor nem fogja a tanulásra hanem arra hogy ő dolgozik és meg kell csinálni itthon a teendőket.

2011. jan. 22. 20:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!