Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem lehet tiszteletben...

Miért nem lehet tiszteletben tartani hogy nem vagyok rájuk kíváncsi, minek kell őket direkt emlegetni? Aztán csak a vita van belőle? (párom emlegeti az anyját)

Figyelt kérdés

Annyira gyűlölöm a párom anyjáékat, hogy egyszerűen a nevüket nem akarom hallani. Párom tudja hogy min vesztünk össze, és bele is avatkozott, próbált beszélni az anyjával hogy ne szóljon bele az életünkbe. De nem elég hatásosan beszélt vele, mert az anyja úgy tesz mint ha mi sem történt volna, ugyanúgy jópofiskodik meg állszenteskedik mint előtte. Ezért én nem vagyok kíváncsi a családjára. Szerencsére csak 2 hetente egyszer futunk össze, elég is. Páromat megkérem, hogy ne beszéljen nekem róluk, mert nem akarok tudni róluk, nem érdekelnek. Amikor ezt mondom neki, akkor talán 2-3 napig ezt tiszteletben tartja, de egyébként meg napi szinten valamit mond róluk. Ha meghallom azt a szót párom szájából, hogy "anyám", a hideg kiráz ha arra a nőre kell gondolnom. Nem érdekel mit csinálnak együtt, nekem ne mesélje el mint mondott az a nő. Most kb 3.szor kértem meg őt erre, mert már mostanában is napi szinten többször felemlegeti őket. Megkérdeztem tőle, hogy nekik is annyit mesélsz róla, mint amennyit nekem róluk?? Azt mondta hogy nem szóba sem jövök. Erre én megkértem újra, hogy akkor legyen szívesen ne beszéljen a közös élményeikről mert nem érdekel. És még ő lett ideges, hogyha nem fejezem be ezt az idiótaságomat akkor ott fog hagyni!!! Miért nem lehet tiszteletben tartani amit kérek?? Az anyja kb vérig sértett ez előtt 1 hónapja, legszívesebben beolvasnék neki. A párom meg már mindent el is felejt neki?? Úgylátszik állszentességgel többre lehet jutni mint őszinteséggel?

Komolyan ha nem lennének az anyjáék, semmi egyéb problémánk nem lenne.

Én már arra is gondoltam, hogy az anyja direkt sértett így meg, hogy eltávolítson, ne menjek oda náluk!!



2012. máj. 20. 09:10
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Az ember a családját nem válogatja, de a párját és a barátait igen. A családja hozzá tartozik, ők nevelték fel. Később meg majd a te gondod lesz, h a "párom nem hallgat meg". Tudom, h vannak rossz anyósok, de úgy látszik, h te sem vagy szent, ha ilyeneket beszélsz.
2012. máj. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Drágám ha nem lennének az anyjáék neked más bajod lenne.

Jól tezsi a párod ha elhagy, hogy is kérhetsz ilyet, hogy ne beszéljen róla. Ne beszéljen veled akkor semmiröl sem, és akkor már kapcsolatotok sincsen.


Az anyja az akit ö nem válszthat meg. Neki természetes ez a szitu, mindig is ezt látta. Mit szolnál ha azt mondaná ne beszélj apádról anyádról, vagy legjobb barátnödröl.

Ez nem kapcsolat, te vagy a fönök te mondod meg mit tegyen, mikor vegyen levegöt?


Ha nem tetszik az anyja te ne találkozz vele többet, ezt megteheted, de ha komolyan veszed párodat, és komolya kapcsolatot akarsz akkor te is rövid úton megbékélsz az anyóssal, és nem szidod tele pofával a párodnak, mert ez az Ö anyja.


Egy kapcsolat sok-sok kompromisszumból áll, temrészetesen olyanon is moslygunk amin nem szivesen tesszük, de ez van, mert másoknak is vannak érzelmeik, és nem egyedül élünk a világon.


Hagyd ott párodat és akkor nem lesz több bajod az anyjával. De hidd el a köv mama is ilyen lesz és vele is sok de más bajod lesz.

2012. máj. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Hány éves vagy? Elég gyerekesen meg önzően viselkedsz. Mi az, hogy nem beszélhet a családjáról? Nem álszentség, hanem a családja, akik nyilván neki sokat jelentenek. "ha nem lennének az anyjáék, semmi egyéb problémánk nem lenne." Akkor a párod sem lenne!
2012. máj. 20. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

Én is nagyon ki lennék rád akadva, ha anyámat szóba se hozhatnám előtted. Kinek gondolod magad, amikor párodat szembefordítod az anyjával?

Az,hogy neked egy hónapja rosszul esett valami, nem jelenti azt, hogy a mostani viselkedésed helyes.

Ha anyósod úgy tesz mintha semmi se történt volna valószínűleg azért van, mert számára nem is történt semmi. Vélt vagy valós sérelmeden lépj túl, és beszélj anyósoddal ahelyett, hogy a párodat ellene hangold.

2012. máj. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az anyósom az, aki a páromat ellenem hangolja már az első perctől kezdve. Páromnak folyton tele akarja beszélni a fejét, hogy én milyen sz*r vagyok, már az első perctől kezdve, már akkor is kibeszélt, amikor még nem is ismert. Párom nem egyszer összeveszett már azért vele, amiket róla mondott. Csak ugye az anyja rájött hogy ez nem jó tendencia, mert látta hogy párom nem fog ott hagyni engem, akármit is mond neki rólam. E helyett inkább engem bánt, hogy én magamtól álljak félre, de legalábbis ne menjek oda náluk. Ezt el is érte. Mert a szemembe mondta, hogy szerinte én megcsalom a fiát, és hogy ő nem bízik bennem. Attól hogy valaki szép, és ad magára, miért csalná meg a párját? Biztos az ő szerencsétlen lányából indul ki, akinek 25 évesen semmije nincsen, és még csak egy cipőt sem tud egyedül elmenni venni, mert egy félős nyomorék. Ilyet nevelt a lányából is, egy nyomorékot. És féltékenyek rám :)
2012. máj. 20. 09:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

szépen beszélsz a párod testvéréről is, pedig szerintem ő erről az egészről semmit sem tehet, nem ártott neked. Ha nem tetszik, ne menj oda, azt mondod ezt akarták elérni.

Mit gondolsz, mi lesz ennek a gyűlölködésnek a vége a párod családjával? Ugye semmi jó? lehet, hogy a párod megelégeli a parancsolgatásod és otthagy.

A helyes kifejezés pedig: ne menjek oda hozzájuk!

nem náluk.

2012. máj. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Talán azért nem szimpatizál veled a családja mert látják, milyen vagy..pl: " Biztos az ő szerencsétlen lányából indul ki, akinek 25 évesen semmije nincsen, és még csak egy cipőt sem tud egyedül elmenni venni, mert egy félős nyomorék. Ilyet nevelt a lányából is, egy nyomorékot. És féltékenyek rám :)"

Mégis ki a fenének képzeled te magad, hogy feléjük helyezed magad?? Mit értél el? Elvetetted magad és kész. Lehet, anyucinak az a gondja, hogy nem dolgozol/főzöl/mosol/takarítasz/nem akarsz gyereket stb mert nem ilyen nevelést kaptál.

Gondolokozz el mert így, hogy megtiltod a párodnak, hogy egyszer is kiejtse a családja tagjainak nevét, nem maradtok együtt sokáig. Neki fontosak, neked meg mély levegő és kuss. Hogy esne neked ha közölné a párod, hogy soha többé nem beszélhetsz a szüleidről, ő soha többé nem megy hozzájuk és ők se jöjjenek hozzátok?! Hisztiznél meg őrjöngenél, hogy "Ha őket nem fogadja el, téged sem. Ők hozzád tartoznak, ők neveltek föl.."stbstb.

A pasi helyében már rég kidobtalak volna.

2012. máj. 20. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Figyelj,had mondja a párod.Úgysem tudsz beleszólni abba,amit csinált a szüleivel, vagy amik történtek velük.Hallgasd meg és ennyi.Nem kell rá egyebet reagálni!Ez a legjobb módszer mindig :)
2012. máj. 20. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!