Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » 20-30 éves korosztálynak van...

20-30 éves korosztálynak van esélye arra hogy egy pár, egy párként öregedjen meg? Vagy manapság ilyenre nem is lehet számítani mert eldobják egymást az emberek ha jön egy kis probléma amit meg kellene oldani?

Figyelt kérdés
Én lehet maradi vagyok,de én hiszek abba hogy ha 2 ember kitart egymás mellett jóban és rosszban,az késöbb "meghálálja" az élet.Fogunk pl 30-40 év múlva olyan időseket látni kézenfogva sétálni,akik már 20-30 vagy akár 40 éve együtt vannak?
2014. nov. 6. 10:34
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Az élet semmit nem hálál meg, mert nem tudatos létező, hanem egy biológiai jelenség.


Ha jó kapcsolatot építesz, akkor az a kapcsolat egy nagyon jó támogató szerepet tölthet be a életedben, de egyrészt olyan ember kell hozzá, aki alkalmas, másrészt rögtön kettő is kell hozzá.


Az hogy az emberek ma nem tudnak jó kapcsolatokat építeni, az több faktornak is betudható, ezek közül a legprominensebb a csapnivaló neveltetés, és a szülők általánosságban vett szar minősége.

2014. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:

Ez majd kiderül 30-40 év múlva. Én szeretném ha lennének, én magam is ilyenben szeretnék lenni.

24/F

2014. nov. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Első válaszadó,szerintem pedig meghálálja az élet.Legalábbis én magamon azt tapasztalom,ha valami jó dolgot cselekszem,akkor érzem hogy hálás velem az élet.Tudom hülyén hangzik,de most gondolj bele,biztos veled is volt olyan hogy valami rosszat tettél,megbántottál valakit,esetleg átverted megcsaltad.Nem érezted hogy visszkapod valamilyen módon?Mert igen,ha jó volt ha rossz.



Második válaszadó.Én remélem hogy van ilyen én szeretnék úgy sétálni azzal akivel már együtt leszek,30 vagy akár 40 éve.

2014. nov. 6. 10:46
 4/23 A kérdező kommentje:
*mert én igen
2014. nov. 6. 10:47
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Az élet nem tudatos élőlény, ezért nem tud meghálálni semmit.


Az hogy egy jó befektetést csináltál és megtérül, az nem hála, hanem profit.

2014. nov. 6. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez szerintem kicsit illúzió. Ha megnézem a mostani időseket ott sem azt látom, hogy hű de boldog kapcsolatok voltak ezek. Sőt nekem pl a nagyszüleim akiket jobban ismertem könnyen lehet jobban tették volna, ha külön életet kezdenek, mint hogy együtt maradnak. Bár, persze lehet ebből így több tanulság lett mindkét félnek, de nem a kézenfogva sétálós módon.


Szóval nagyon könnyű azt gondolni, hogy régen milyen jó volt ez együtt andalgás egy életen át. Nekem az az érzésem, hogy ez mindig is egy viszonylag ritka dolog volt.

2014. nov. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

#6 okeannak igaza van.


Lehet jól csinálni, de nagyon ritkák az olyan emberek akik megdolgoznak azért amiről te álmodozol. Általában az egyik fél abbahagyja a próbálkozást, onnantól kezdve pedig felüti a fejét a frusztráció, ami megvetéssé fajul.

2014. nov. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Az hogy egy jó befektetést csináltál és megtérül, az nem hála, hanem profit.



A biológia nem tud profitot termelni,hanem az életnek olyan energiáját mozgattad meg ami pozitív hatással volt rád.Mondom úgy hogy nem vagyok hivő.De hiszem hogy a jó és a rossz cselekedetnek van pozitív és negatív vissza jelzése.Nézd csak a bűnözőket,elöbb utóbb mindegyik elnyeri a méltő büntetését.Nem sok eset van amikor ártatlan embert zárnak börtönbe,de pl évek múlva kiderül hogy még sem ő a bűnös,akkor sok esetben kap kártérítést.Szerintem ez jó példa,arra hogy érzékeltessem.

2014. nov. 6. 10:56
 9/23 anonim ***** válasza:

A kapcsolatot építeni és erősíteni kell a hétköznapokban. Néha az egyik tesz érte többet, néha a másik. Sok közös élményt kell szerezni, hogy a szürkébb hétköznapokban is legyen min nosztalgiázni. Én hiszek abban hogy lehet egy kapcsolat életre szóló.

Az elvált szülők gyerekeinek szerintem többet kell tenniük a saját kapcsolatuk tartósságáért, mert akaratlanul is olyan mintákat láttak gyerekkorukban amik befolyásolhatják az életüket. A nem elvált szülők gyerekeinek is ugyanilyen tudatosnak érdemes lenniük, mert ők is sok rossz mintát kaphattak ami nem a szeretetteljes családi életről szól. Összességében én hiszek az tartós kapcsolatokban.

2014. nov. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te valami fura mesevilágban élsz :)


Energia? A rosszak elnyerik méltó büntetésüket? Mivan?


Hagyjuk is.

2014. nov. 6. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!