Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megtagadhatja az apa, hogy a...

Megtagadhatja az apa, hogy a közös gyerekük anyjának bemutassa az új barátnőjét, aki láthatásoknál szintén felügyel a gyerekre?

Figyelt kérdés
2014. nov. 8. 20:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Igen, mert anyukának nincs köze kvàzi az új baràtnőhöz.

A láthatás ideje alatt apuka felelős azért, hogy kit visz vagy kit enged a gyerek közelébe.

Emberileg érthető a kérés, de ne elvárásként fogalmazd meg.

2014. nov. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Nincs bejelentesi kotelezettsege. Nekem se hozta az exferj bemutatni a cicukat, nem is vagyok ra kivancsi. Addig amig nem hallom hogy veszelyeztetne, verne a gyerekeket addig ugysincs hozza sok kozom. Ha nem tetszene vagy nem szimpatikus, akkor se tudnek mit tenni, mert a lathatasra el kell engedni a gyerekeket. Azt meg nem szabhatom meg ki lehet vagy nem lehet a lakasban.
2014. nov. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
90%
Igen. Az anyának nem kell bemutatni az új barátnőt. Szép is lenne, ha az exeknek el kéne számolni :)
2014. nov. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Természetesen nem elszámoltatni akarom, de talán emberileg érthető lenne, ha szeretném tudni, hogy ki "neveli" kéthetente egy teljes hétvégét a gyerekemet, nem?
2014. nov. 8. 21:04
 5/12 anonim ***** válasza:
92%

Ha normális kapcsolatban sikerült maradnod a volt férjeddel, akkor kérd meg, hogy mutassa be neked a hölgyet.


Másrészt, én egyetlenegy exemről sem tudom elképzelni, hogy olyan nőt választana párjául, aki árthat egy gyereknek.

2014. nov. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
91%
A gyereked érdeke az lenne, ha bármikor találkozhatna az apukával. Két hetente még az apja sem tudja "nevelni", nemhogy a barátnő.
2014. nov. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A 2es elvalt anyuka valaszolo vagyok.

Ertem, hogy kivancsi vagy, de az exferjednek akkor sincs bemutatasi kotelezettsege. Ha nem merul fel barmilyen bantalmazas, lelki terror, egyeb dolog (droghasznalat, alkoholizmus) akkor semmi kozod hozza. En a csajjal nem is talalkoztam pedig megvan mar evek ota es egyutt elnek es en sem mutattam be a parom.

2014. nov. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A többiek jól mondják.


Egyébként meg lehet értelmesen fogalmazni a kérést, hogy szeretned megismerni, emberileg erthető is.

H normlisan sinalod, akkor nem fogja megtagadni szerintem a gyerekek apja sem, plusz a erre nyitott vagy, meg lehet a barátnővel is értelmes a viszonyod.

Az ex főnököm a ygerek apjaval nagyon összepattant, mert megsals ügy volt, tudta úgy kezelni, hogy nem a nőre haragudott, hiszen a ferje hazudott indent le az égről.. Szóval egismerkedtek, és a végén a barátnőel egyeztetett, és veszélt mindig, nem a gyerek apjával, mert vele nem lehetett, mindig neki állt feljebb...perzse ez már durván a masik véglet...de ilyen is van

2014. nov. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok megint.

Ha a felek között normális a kapcsolat, akkor egy olyan esetben amikor az apa megy a gyerekért és eddig a barátnő a kocsiban ült amíg apa bement, lehet mondani, hogy a barátnőnek nem kell kint ülni, menjen be ő is nyugodtan. Köszöntök, bemutatkoztok és ennyi.


De a kérdésedből számonkérés jön le, egy kontroll, hogy nem bízol az apában, hogy kiket enged a gyerek közelébe, felelősségteljes-e, stb. És hogy az is ellenőrzésed alatt tartsd, amikor nincs veled a gyerek. Na és némi féltékenység is. Jól tippelem, hogy már megtörtént a "kérés" és az apa visszautasította? Amin nem csodálkoznék, hogy ütötte nála a biztosítékot és nem hajlandó belemenni.

Ha egy kicsit lazábbra vennéd, akkor nyitottabb lenne a kapcsolat és megismerhetnéd a másik új barátnőjét is, de így biztos hogy kerülni fognak, mert ez most úgy hangzik, hogy jóváhagyásra odarendeled a nőt.

2014. nov. 9. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
85%
Te is bemtatod neki minden partneredet?
2014. nov. 9. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!