Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Az igazgató akkor is megtagadh...

Az igazgató akkor is megtagadhatja a magántanulóságot, ha a gyermekjólétisek engedélyezik?

Figyelt kérdés

Magántanuló akarok lenni, de az igazgató azt mondja nem lehetek az mert nem vagyok beteg. Namármost, ha én beblattyogok a gyermekjólétihez, és elmondom, hogy magándiák akarok lenni, ők pedig ezt engedélyezik, akkor az igazgató kussolhat, nem? Úgy értem, akkor mindenképp engednie kéne, nem?

Pszichés okok miatt szeretnék magántanuló lenni.



2014. okt. 1. 10:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem te baggyogsz be. Beadsz írásban egy kérelmet az igazgatóhoz. Rögtön lehet a 2011. évi CXC törvényre hivatkozni, hogy lássák, nem tájékozatlan emberrel van dolguk Az igazgató szintén írásban egy határozattal, indokolással elutasítja. Ekkor neki semmilyen más választása nincs, mint a kormányhivatalhoz fordulni véleményezésért. Ha ezt nem teszi, akkor fordulj te a kormányhivatalhoz.

Nem te vagy a pár nappal ezelőtti egyik szki-ből a másikba átmenni kívánó kérdező? Ha te, akkor belinkeltem neked a paragrafust, de a törvény konkrétan csak a tankötelezettekről beszél. 45.§ (5), (6.) pont.

2014. okt. 1. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De én vagyok. Kijelentették hogy nem engedik a magántanulóságot csak ha valami mittudomén milyen egyesület megvizsgál. El vagyok keseredve, mert az eddigi sulim ki akar rúgni a hiányzások miatt.:(
2014. okt. 1. 11:36
 3/8 A kérdező kommentje:
Szóval ha a törvényt is beleírom, mégis elutasítják, jogosan "köpöm be" őket a gyermekjólétinél? Mert amúgy átvesznek, oda fogok járni, de (remélem csak egyenlőre) nem mint magántanuló.
2014. okt. 1. 13:03
 4/8 anonim ***** válasza:
De ne a gyerekjólétinél, azoknak semmi közük hozzá, a kormányhivatalnál. De én nem értem ezt a ki akarnak rúgni dolgot. Vagy elérted a 31 órát, és akkor nem ők rúgnak ki, hanem te rúgod ki magadat, vagy nem éred el, és akkor nincs ilyen, hogy ki akarnak rúgni. Nem lehet tanulót kirúgni, azt kizárólag fegyelmi vétség esetén, fegyelmi tárgyalás után, nagyon súlyos esetben lehet.
2014. okt. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
26%
Ácsi ácsi, nincs neked semmi pszichés bajod csak annyi hogy hülye vagy. Simán ki akarsz bújni a tanulás. Ő csak jót akar neked, mert ha megengedi még ennyire se leszel rákényszerítve a tanulásra. Mondjuk mind1, te tudod, hogy cseszed el az életed.
2014. okt. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a megállapítást, kedves utolsó, miszerint hülye vagyok, én is tudom. De abban tévedsz, hogy a tanulás alól akarok kibújni.

Ha ez lenne a tervem, már régebben elmentem volna magántanulónak. Ha nem akarnék tanulni, otthagynám a sulit, ugyanis már nem vagyok tanköteles. Ennyit erről.

Hogy mi a pszichés probléma. .magánügyem.

Mindenesetre köszi a válaszokat!

Utolsó előtti: akkor vegyük úgy, kirúgtam magam.

2014. okt. 1. 21:00
 7/8 anonim ***** válasza:
Gyermekjólétis javaslatra úgy adnak magántanulóságot, ha van erről egy szakorvosi papír, hogy az illetőnek egészségügyi ok miatt javasolt a magántanulóság, vagy pedig ha a kiskorú túlkoros, pl.: hatodikos, de már 16 éves, a magatartása kezelhetetlen, de tudja a családgondozó( a "gyermekjólétis") , hogy az otthoni felkészülése biztosított lenne. Még javasolható a magántanulóság abban az esetben, ha különlegesen tehetséges vagy zene, sport vagy akármi terén. Erről kézzel fogható bizonyíték kell (pl.: versenyeredmények, heti hány edzésre jársz stb.). Szóval nem adnak magántanulóságot boldog boldogtalannak :) Egyébként az iskolaigazgató saját hatáskörben dönthet a magántanulóságról, ha nem tud dönteni, akkor kikérheti a gyermekjóléti szolgálat véleményét. Amit a gyermekjólétisek írnak az csak egy javaslat, az igazgató utána vagy megadja a magántanulóságot vagy nem.
2014. dec. 20. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Na hogy alakult az életed, kedves kérdező? :)
2015. szept. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!