Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Bármelyik szülő megtagadhatja...

Frog30 kérdése:

Bármelyik szülő megtagadhatja az információt a másik féltől a gyerekekről?

Figyelt kérdés
Helló Mindenkinek! Valószínűleg már volt hasonló kérdés és válasz is született rá, de most szeretnék a saját konkrét kérdésemre választ kapni. Van két 3 éves gyermekem, akik nem élnek velem. Az anyukájukkal nagyon rossz viszonyban vagyunk, így a láthatáson kívül semmilyen kapcsolatom nincs velük, információt nem kapok róluk. Lelkileg nagyon kötődöm a lányaimhoz és elég sokszor udvariasan kérem az anyát, hogy írjon már róluk, vagy hadd lássam őket skype-on, vagy vegye fel a telefont, de hiába. (A közvetlen kapcsolattartás még nem lehetséges, mert még csak 3 évesek) Lehet-e kérni hivatalos úton, hogy a kapcsolatunk több legyen szimpla "kiruccanásnál apához", amiből nemigen tudom meg, hogy mik a napi szokásaik, egyáltalán mik azok az alapvető dolgok, amiket tudnom kell róluk. Vagyis kérhetem-e, hogy napi szinten legalább 5 percben telefonon keresztül kielégítő információt kapjak róluk? Vagy ha nyáron majd nálam lesznek 2-szer 1 hétig, én is ugyanígy viselkedjek az anyukával szemben? Köszönöm a válaszokat
2014. jan. 4. 11:16
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Legszánalmasabb "anyát" választottad gyerekeid anyjának az tuti.

Keres ügyvédet, talán van valami ötlete.

2014. jan. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az anyukával próbáld normalizálni a kapcsolatodat, még vagy 15 évig össze vagytok kötve.

Mindegy milyen, mi volt az előzmény, az én tapasztalatom szerint ez egy járható út, az össze többi igencsak kétes.

2014. jan. 4. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valóban szánalmas és éppen ezért nem is lehet sem a lelkére beszélni, sem megértetni vele, hogy szükségünk van egymásra a gyerekekkel. Mert szerintem ők is igényelnek engem (az együtt töltött órák tapasztalatai alapján) Valójában ilyen gonosz nővel még nem is találkoztam, nem is értem a mai napig sem, hogyan tudtam vele gyereket vállalni. Minden eszközzel azon van, hogy nekem a legrosszabb legyen. A gyerektertást viszont tudja követelni! Pedig eddig mindig elküldtem hiánytalanul, határidőn belül.
2014. jan. 4. 16:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Őszinte részvétem - egy ilyen anya meg sem érdemelné hogy a gyerekeket nevelje! Rettenetes példát fog mutatni a kicsiknek, és készülj fel, hogy akár meg is utáltat velük. Sajnos nem tudok semmi kiutat ebből a helyzetből, a gyámügyet tudod esetleg kérni hogy tárgyalják újra a gyerekpert. Az esetek 90%-ában az anyának ítélik a gyerekeket, pár kivétellel, pl. ha az anya pszichés problémákkal küzd, vagy az apa keresete és körülményei jóval jobbak mint az anyáé.
2014. jan. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az együttérzést! De ha megútáltat velük, azt úgyis elmondják, gondolom, hogy anya ezt mondta, meg azt mondta. Ilyenkor viszont el is vehetik tőle őket, nem? A másik fél ellen való nevelés nem megengedett! Bár néha kapok ilyen üziket, hogy majd úgysem akarnak jönni hozzám, meg hogy szart sem tudhatok róluk és tuti, hogy nekik sem beszél rólam, ha nem muszáj. Pedig valahol olvastam, hogy az erkölcsi dolgoknak is nagy jelentősége van a gyereknevelésben és fontos az ez irányú fejlődésüket is elősegíteni azzal, hogy jó példát mutatunk és jóra, szeretetre neveljük a gyermekeinket. Viszont szomorú, hogy a magyar igazságszolgátatás szerintem vajmi keveset foglalkozik az ilyen problémákkal...
2014. jan. 4. 18:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Megoldódott már a problémád? Mi újság veletek?
2014. nov. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!