Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akik jómódú/gazdag családból...

Akik jómódú/gazdag családból jönnek, mennyire volt nehéz a "váltás" amikor önállósodtatok?

Figyelt kérdés
Mostanában sokat gondolkodom ezen, mivel nincs már sok hátra az egyetemből. Most kaptam meg a fizetésem a nyári munkám után (60.000Ft), és gondolatban már vagy 5x elköltöttem. Az a gondolat vágott nyakon közben, hogy mennyire kevés ez a pénz nekem, mások meg ennyiből élnek havonta. Ha elkezdek dolgozni kb 180-200ezer körüli fizetésre számíthatok, de miután lejön majd belőle a lakhatás a kaja a számlák, jóval kevesebb marad, mint amit most eltudok költeni. Ráadásul mielőtt még bármennyit költenék belőle magamra, mindenképpen szeretnék egy havi fix összeget eltenni megtakarításként, nyugdíjbiztosításra, ilyenekre. Félek, hogy nagyon könnyen kifolyik majd a pénz a kezemből, ezért szeretnék keresni valami megoldást önmagam "szabályozására". Ilyenekre gondoltam hogy esetleg írom majd a költéseket excel táblába, vagy esetleg alacsony napi limitet szabok meg a bankkártyámra. Van erre valakinek valami bevált módszere?
2014. aug. 22. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
költségvetés-készítés+fontossági sorrend
2014. aug. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

én nem jöttem gazdag családból, de miután 10 éve vezetek 4 fős háztartást, megtanultam ezt-azt.

- Mi találtunk egy független pénzügyi tanácsadót (tehát nem alkalmazottja egyetlen banknak se), aki foglalkozik a pénzügyeinkkel. (Felvidéki vagyok, de biztosan MO-on is vannak ilyenek). Nagyon nagy segítség, mert annyiféle bank, biztosítótársaság, stb létezik,hoyg egy egyszerű ember nem tud rajta kiigazodni. az ő tanácsai alapján kerestünk bankot (ahol pl. a legkisebb a kezelési költség); biztosításokat. Tavaly pl. eltört a lábam, műteni kellett, szép summát kaptam utána. a gyerekeinknek kötöttünk spórolásos biztosítást,, magunknak nyugdíspórolást, autóbiztosítás, stb. Mind a lehető legalacsonyabb összegért a piacon található legjobb. Ezt egyedül nem tudtuk volna kifundálni, kellett a pénzügyi tanácsadó.


sok mindenen lehet spórolni is:

- figyeljük, hogyan változnak az internet, a telefon, a tévé havi költségei, azaz hogy éppen hol ki kínálja a legalacsonyabb összegért a szolgáltatásait. Ilyesmin rengeteget lehet spórolni, persze érdemes utánajárni, hogy a szolgáltatás minősége is megfelelő legyen.


- sokat spórolok a tisztítószereken. Évek óta szinte csak ecetet használok takarírtásra, beleöntöm egy régi szórófejes flakonba, és szuperül működik. Olcsó, és tökéletes. Kissé büdös, de számomra nem olyan veszélyes.


- ha fogytán vagyok a pénznek, nem iszogatok kávét a városban, nem veszek pizzát, meg gyrost, meg pogit a sarkinál. Sőt, a gyerekeknek joghurtot se, ilyenkor bőven megfelel a puding vagy a befőtt.


- Egy ideje a legolcsóbb mosóport vásárolom. Ez nálunk a "Kauflandos", biztos van MO-n is, ha nincs, nagyon jók a LIDL.s termékek. Univerzálisat veszek, tehát ami egyszerre jó színes és fehér ruhékra is. Gyerekeim vannak, akik koszolnak rendesen, és hidd el, hogy nagyon is megfelel az olcsó mosópor is. (Igaz, ha nagyon foltosak a ruhák,m teszek hozzájuik Vanisht.) Viszont nem spórolok az öblítőn - szeretm, ha a ruhék jó illatúak.


- Még egy tipp: mosakodáshoz kiválóan megfelel egy jó minőségű szappan, pl. Dove. Sokkal tovább tart, olcsóbb is, és gondolom, úgyis használsz parfümöt meg izzadsággátlót.


És igen, nagyon jó dolog, ha vezeted a kiadásaidat, de szerintem ne csinálj excel táblázatot, mert hamar beleunsz majd. elég egy egyszerű füzet.

2014. aug. 22. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Egy éve én is ugyanígy voltam. Tavaly júliusban kaptam meg a diplomámat, és augusztusban költöztünk külön a barátommal, és kezdtünk el dolgozni.


Én is meg voltam ijedve, hogy mennyire le kell majd adnom a színvonalból. Hmmmm, mit mondjak neked. Meg lehet lenni, el lehet éldegélni, de tény és való, hogy más lesz, kevesebb lesz.

Én azt csinálom, hogy vezetem a kiadásainkat, telire letoltottem egy tök jó applikációt, abba írók fel mindent.


Nálunk az van, hogy hétvégén mindig hazamegyunk,és akkor megint az van mint régen :P terülj terülj asztalka, meg anyu mindig elhalmoz azért meglepetésekkel. :) szóval az a jó, hogy haza lehet járni a fészekbe. :)


Hétköznap mi úgy vagyunk, hogy főzünk magunkra, nem nagyon veszünk extra dolgokat, de hétvégén otthon jól bekajalunk meg etelhordoba is szoktunk pakolni.


Eleinte nehezebb volt, mert kellett albit fizetni, de szerencsére most nyáron kaptunk egy lakást a szuleimtol

Mondanom sem kell, hogy így már no para, nagyon boldogok vagyunk. :) szóval azt javaslom, hogy kérd meg őket, hogy ha tudnak, akkor vegyenek egy saját lakást neked, mert úgy már el tudsz indulni az életben. Remélem, segítettem.

2014. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem (nem, nem uszításnak írom) nem kell ilyesmitől félni, úgyis fogsz rengeteg témogatást kapni a szüleidtől.
2014. aug. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
eleinte annyira fogod élvezni az önállóságot, hogy ez nem nagyon fog számítani :) utána meg elkezd felfelé ívelni a sorsod neked is.
2014. aug. 22. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!