Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ebben az esetben?

Mit tennél ebben az esetben?

Figyelt kérdés

Együtt élsz egy nővel, aki a feleséged. Szerelmes vagy belé. Egyszer ő is az volt, te azt hiszed, most is szeret. Aztán egyik nap azt mondja, hogy nagyon tetszik neki egy másik férfi. Hogy lehet, hogy csak fellángolás, lehet, hogy nem.

Én abból indulok ki, hogy fellángolások azért előfordulnak egy kapcsolatban (mármint rajta kívül). Nem hiszem, hogy két ember 30-40 évig együtt tud úgy élni, hogy egyikük sem lángolt volna fel másért soha. Ilyenkor mit tennél? Adnál neki időt, hagynád elgondolkozni, vagy otthagynád?

Én értékelem, hogy elmondta, de most tanácstalan vagyok.


2010. jan. 27. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Én 30 évig éltem egyótt a férjemmel.És egyikünk sem lángolt fel senkiért.Attól.hogy valaki tetszik nekünk,még nem leszünk szerelmesek belé.nem rúgjuk fel a házasságot.

Egy tisztességes ember ilyenkor kerüli a másikkal való találkozást,és nem álmodozik a másik emberről.

Ajánlom,hogy beszéljétek meg,hogy miért változott meg a veled kapcsolatos véleménye,miért gondolja jobbnak azt a másikat.

2010. jan. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
teljesen egyetértek
2010. jan. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
kiadnám az utját lángolgasson akkor de ne mellettem akkor már megis csalhat ennyi erővel meg még mondja is
2010. jan. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a házasság szent kötelék. Nagyon meggondoltam, és tízezerszer megfontoltam mielőtt a második férjemmel összeházasodtunk. Nekem az az elvem ha valami nem stimmel őszintén beszéljünk róla, bármi is legyen az. De nem lenne képem csak úgy oda vágni tetszik egy másik férfi, ez nekem olyan villámcsapás lenne, hogy azonnal elválnék. Vajon a házasságotokban csak ez volt részéről az első villámcsapkodás, lehet még mennydörgés is volt.
2010. jan. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én 22 éve vagyok összeházasodva, de ezalatt egyikünk se lángolt fel más irányban, a lángolást megtartottuk egymás felé.

Ha a férjemnek eszébe jutna ilyesmi, akkor nagyon gyorsan kapna egy ultimátumot, hogy vagy marad velem, vagy lángol de akkor megy.

2010. jan. 27. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem meg mindenkivel elofordulhat,hogy egy hirtelen làngolàs fut rajta keresztul,és ilyenkor még csak gondolkodni sem tud.Egy hosszu kapcsolat utàn, mind2félnek jol esik az,ha masnak tetszik.Az észt kell ilyenkor elovenni.Szàmodra nagyon megalàzo lehet,viszont,ha csak làngolàs valaki irànt,és nem tortént semmi kozottuk,akkor adjàl neki idot,hogy észhez térjen!Egyébként a feleséged nem mondta neked,hogy langol,csak azt,hogy tetszik neki egy férfi,és lehet,hogy csak igy akarja erositeni a kapcsolatotokat,kozben meg nincs semmi.
2010. jan. 27. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%
Ha ezt elmondta neked, eléggé biztos pontnak gondolhat téged. Másként fogalmazva, nemigen hiszi, hogy el bírnád hagyni. Különben százszor is meggondolná, hogy miket mond neked más férfiakról. Nem irigyellek! Megvárni, míg kiderül: fellángolás-e a dolog részéről, meglehetősen megalázó helyzet. Valamelyest a várólistákra emlékeztet a reptéri járatokra :(
2010. jan. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Ez szerintem teljesen normális. Kényelmes, jó kapcsolatban az ember "ellustul", kicsit bele is un, s akkor minden ami új, izgi. Hát egy másik fickó, aki érdeklődik iránta izgalmas. Örülj neki, hogy elmondta, szerintem ez pozitív. Szeret annyira, hogy ne akarjon átvágni. Próbálj vele beszélni erről, kérd meg, hogy gondolja végig, ki és mi a fontosabb (de csak együttműködős hangon) és várj. Szerintem ez nem megalázó. Te is kerülhetnél ugyanebbe a helyzetbe, könnyen lehet, hogy gyorsan elmúlik nála. Kicsit azért érezze, hogy itt azért kérdőjel került a kapcsolatotok mellé. Szerintem ennyi, együttérzés és segítség. Talán semmiség az egész.
2010. jan. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

a testvéremnél majdnem ugyanez volt.

ott nem volt harmadik, csak megmondta a felesége, hogy már nem szerelemes belé.

erre a tesóm megkérdezte, hogy ha szerelmes lennél valaki másba, akkor otthagynál? azt mondta: igen.

másnap beadta a válókeresetet.


neked is ezt ajánlom, kérdezz rá, hogy otthagyna-e téged a másik férfi kedvéért. ha igent mond, nincs értelme tovább folytatni.

2010. jan. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Ezt az egészet ő úgy mondta el, hogy nem akarja, hogy kettőnk között megszűnjön a kapcsolat.

Szeret engem, és bármi is történt vagy történik, nem hagyna el. Ha az a másik férfi belészeretne, akkor sem. Azt mondta, azért mondta el ezt nekem, mert nem akar átverni, szeretné, ha tudnám az igazat. Nem mondta, hogy szerelmes belé, csak hogy nagyon vonzza. Én fel sem tételezem róla, hogy képes lenne megcsalni. És tudom is, hogy nem. Fordított esetben én is elmondtam volna neki, nekünk erre épül a kapcsolatunk. Csak felmerül bennem, hogy ha fellángol valaki iránt, akkor képes-e még engem is lángoló szeretettel szeretni.

2010. jan. 28. 06:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!