Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennél ilyen esetben?...

Mit tennél ilyen esetben? Milyen gyerek az ilyen?

Figyelt kérdés
Van egy 18éves lány,főiskolán tanul,két hónapja elköltözött az anyjától(szülei elváltak).Beperelte az anyját gyerektartásért,a keresetlevélbe mindenféle lejárató dolgot írt róla,amik hazugságok.Pl:hogy bántalmazták otthon,nem kapott csak ismerősöktől használt ruhákat stb.Pedig tavaly is vettek neki 9000ft-ért kabátot,7000ft ért csizmát,70000ft volt a fogszabályzója.stb.Ráadásul 3 kistestvére van otthon átlag fizetés,anyukája GYED-en,úgy hogy szerintem amit ennyi fizetésből meglehet a mai árak mellett azt megkapta. Otthon semmi házimunkát nem kellett végeznie.Haragudnál a gyerekedre ha ezt tenné?Ill.ezeket megbocsátanád?Megadnád-e ezek után szó nélkül azt a pénzt amit kér?
2011. szept. 30. 10:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
nem segített valaki ennek a lánynak ezeket megírni?
2011. szept. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem nem véletlen, hogy ilyen lett a lány. Nem azt akarom mondani, hogy jogos, amit követel (mert nem az), de milyen nevelést kapott, ha így viselkedik?
2011. szept. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%

Ezt csak az anyjától követeli?Mi van az apjával?

É megadnám neki hisz a lányom ha ilyen lehet az én hibám miatt mert rossz anyja voltam?Leülnék vele beszélgetni.Miért csinálja ezt.

2011. szept. 30. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
De "segít" neki a munkanélküli nagymamája,a keresetleveleket is ő írja helyette a lány csak aláírja.Szerintem nagyon el lett kapatva,minden a segge alá lett tolva azért lett ilyen....
2011. szept. 30. 10:28
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
Én odaadnám a családi pótlékot (ami az övé, ugye?) és jó darabig megszakítanám vele a kapcsolatot. Neki se lehet könnyű az élete. De arról viszont nem tehet, hogy neked annyi gyereked született.
2011. szept. 30. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mire föl kér GYEREKtartást, ha már nem is gyerek? 18 éves, nagykorú, egyenrangú bármely más felnőtt emberrel, szóval ha pénz kell neki, nyugodtan elmehet dolgozni.
2011. szept. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Főiskolásnak családi pótlék már nem jár!Nem azt írtam,hogy tehet róla,pont ez az,hogy amit tudtak megadtak neki....
2011. szept. 30. 10:51
 8/12 A kérdező kommentje:
Beszélni nem lehet vele,mert ha valami nem úgy van ahogy ő akarja akkor elviharzik.Apjától is kér gyerektartást.
2011. szept. 30. 10:53
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha minden tényleg így volt, akkor haragudnék rá, igen, meg a nagymamára is, amiért ebben részt vesz. Pereskedjen csak, de amiket összeirkál, bizonyítani is kell. Ha fizetésre szólítanak fel, azon felül egy vasat sem adnék neki, sem semmiféle segítséget. Nagyon szép család lehet, mert nem csak a lány egy liba, de a nagymama is vastagon benne van ezek szerint. Vele miért romlott meg ennyire a viszony?
2011. szept. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A mama 3évvel ezelőttig a lányánál élt,de mivel ő férjhez ment el kellett költöznie.Valószínű azért ilyen,egyébként a mamának a fiával is rossz a kapcsolata ill.nincs is kapcsolat....A fenti eset miatt a fia is haragszik rá,meg az ó gyerekeivel nem is törődik mint mama.
2011. szept. 30. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!