Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért viselkedik így a sógornő...

Miért viselkedik így a sógornőm? Mit tennél ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Soha nem volt valami rózsás a viszonyom a sógornőmmel.A férjemmel 6 éve vagyunk házasok,elötte 3 évig jártunk,tehát már jo ideje beilleszkedtem a családjába.A sógorom(férjem öccse)3éve vette el ezt a nőt,aki azóta nem egyszer csinált galibát és már kezd az agyamra menni.Egyfolytában azt látom,hogy nyalizik anyósomnak,hogy ő legyen a kedvenc menye,ill engem aláz.Ez engem általában hidegen hagy,mert nagyon gyerekesnek tartom ezt a viselkedést és nem akarok vitát sem,ilyen piti dolgokból.Az elmúlt egy hétben azonban eléggé kihúzta nálam a gyufát.Múlt vasárnap volt anyósom szülinapja és meghívott minket is és a sógornőméket is ebédre.Az ebédet megelőző pénteken felhívott a sógornőm és arról édeklődött,hogy mit viszek anyósnak ajándékba.mondtam neki,hogy valószínüleg tortát fogok sütni neki,mert találtam egy jó gesztenyés receptet,anyósom pedig él hal a gesztenyéért.Utólag belátom,nagy hiba volt ezt elmodani neki.

Vasárnap,amikor odaértünk anyósomékhoz,odadtam neki a tortát,nagyon megörült neki.Ekkor bevágódtak sógornőmék egy akkora tortával,hogy alig fért be az ajtón.Kinézetre sokkal mutatósabb volt,mint az én tortám.Nekem rögtön az volt a benyomásom,hogy cukrásszal csináltatta.Ő persze áradozott,hgy ő sütötte és,hogy mennyit dolgozott vele,de persze én ebből egy szót sem hittem.Anyósom teljesen el volt ragadtatva.Amikor felszolgálták a desszertet és az asztalon egymás mellé tették a sógornő hatalmas tortáját,meg az én kis szerencdsétlenemet,majdnem elsírtam magam.Mindenki őt dícsérte,hogy milyen ügyesen tud sütni,én meg csak ültem ott,mint egy rakás szerencsétlenség.

A vacsora végeztével,eljöttek hozzánk,mert előre meg volt beszélve,hogy magukkal viszik a fiamat egy hétre hozzájuk.Mondanom sem kell,ezek után legszivesebben el sem engedtem volna,de mivel már joval elötte meg volt beszélve a dolog és a fiam is nagyon be volt indulva,összepakoltam a holmiját és elment velük.Egész héten evett az ideg,nem tudtam kiverni a fejemből a történteket.Mostanra már sikerült valamelyest lenyugodnom,de ma hazaért a fiam és,amit mesélt az teljesen kicsapta a biztosítékot nálam.Elmondta,hogy a sógornőm őt kérdezgette,hogy én és a férjem szoktunk-e veszekedni?milyen gyakran szoktam anyosommal találkozn?jóban vagyok-e vele?szoktam-e vele vitatkozni?stb.Teljesen lesokkolt a dolog,hogy a 6 éves gyerekemet ilyen dolgokrol faggatja ez a kibirhatatlan nőszemély!Valamint elöttem a csodálatos tortájával is lebukott a sógornőm,mert a vacsi utáni napon átmentem anyosomhoz,aki megkért,hogy szeleteljek a tortákból,hogy megkinálhassa a szomszédokat és amint a sógörnőm tortáját szeleteltem megláttam a tálca aljára ragasztva a cukrász névjegyét.Nagyon kiakadtam,nem értem,hogy miért jo ez neki,hogy ellopta az ajándék ötletemet,ráadásul olyan tortával villogott,amit nem is ő készített és képes volt learatnia babérokat,engem meg totálisan lealázni.Én még ezek után is hallgattam és nem tálaltam ki anyosomnak,hogy a drágalátos kis menye,milyen álnok kígyo is valojban.Még most is az egész család a sogornőm tortájárol áradozik,bennem meg forr a méreg,de nem fogok lesüllyedni az ő szintjére,hogy kitálaljak róla és befeketítsem a család előtt.

Abban teljesen biztos vagyok,hogy a gyerekemet soha többé nem fogom elengedni hozzájuk,de azt nem tudom,hogy mit tegyek a sógornőm áskálodása ellen!Mit tennétek ilyen esetben?

31/N


2011. júl. 2. 10:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem befeketítetted volna, deén röhögve mutattam volna anyósnak a cukrész papírját.

Legyen annyi önbizalmad,hogy te tudodmit tudszés mit érsz. És teljesen mindegy,hogy ki mit kavar ellened.

És legközelebb ne hallgass, ha iylen bizonyíték van a kezedben, nem szívatásból, hanem csak azért hogy helyre tedd a csajt egy kicsit

2011. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
remélem, a névjegyet az asztalon felejtetted :D
2011. júl. 2. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a sógornőddel kéne ezt személyesen megbeszélned.

Főleg azt, hogy mi jogon kérdezget a gyerekedtől személyes információkat ami nem tartozik rája.

Lehet hogy a köztetek lévő kommunikációt is a minimálisra kéne csökkenteni. Ez alatt persze nem azt értem, hogy ne beszéljetek ezután egymással, hanem bizalmas információt ne tudjon meg. Az anyósodnak viszont semmiképpen ne panaszkodj!

2011. júl. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én sem engedném el a gyereket az biztos.én,ha nem kellene valami ok ami miatt vele napi kapcsolatban lenni,akkor nem foglalkoznék vele.Ha meg máskor valami hasonló eset lenne,akkor azt mondanám,hogy még nem tudom,majd bemegyek a városba és kinézek neki valamit.(az ajándékkal kapcsolatban,bár utólag könnyű okosnak lenni)

Nem nagyon tudok tanácsot adni,mert úgy mond"egyke"vagyok(már mint mennynek),de anyósommal én sem mindig találom meg a közös hangot.Bár mi "már"17 éve vagyunk együtt,azért még nem vagyok "családtag"

2011. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
81%
Megvárnám amíg behúzza magát.Mert ezt úgyis rurinból fogja művelni, nem fog leállni, most egy ilyen kis piti, aztán egy nagyobb dolgban fog lebukni, amikor te ott se leszel.Képzeld már el, milyen boldogtalan lehet a házassága, ha ez a legfőbb problémája, hogy az anyósa szeme fénye legyen.lehet az anyja nem szerette.És a férjét is belevonta ebbe a kamuba, mertt ha igen akkor az nagyon gáz.Nem igaz, hogy nem tudja, hogy a felesége nem tud ilyet sütni, vagy egyáltalán nem tud sütni.Hagyd, had élje ki magát ebben.Jön még egy nagy hullám, amikor gyerekük lesz, és a gyerekét fogja az anyósotok előtt tömjénezni.De szerintem bele fog bukni tutira.Kitartást, de ne foglalkozz vele.Te nem szorulsz ilyenekre, mert jó családanya vagy.A gyereked nem fog tőled ilyen kamukat látni, a te tortád szerencsétlenebb, de felvállaltad és egyébként örömet okoztál vele.
2011. júl. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
A következő családi ebéden elmesélném, hogy "képzeld voltunk fagyizni az xy cukrászdában (itt bemondod a névjegyen található cukrászda nevét) és kérdezteti a cukrászmester, hogy hogy ízlett a múltkori gesztenyés torta az anyósnak...
2011. júl. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a választ mindenkinek!

Az teljesen nyilvánvaló,hogy a férjem öccse is tudott arról,hogy nem a felesége sütötte azt a tortát,de a sógorom teljesen alárendelte magát a felesége akaratának.Totális papucskormány van náluki,amit az asszonyka mond,tehát az sem megoldás,ha a sogoromnak szolok,hiszen ő is benne volt a dlogban.Most szerintem ezt a dolgot még lenyelem valahogy,de ha legközelebb bekavar valamit,biztos nem fogok lakatot tenni a számra!

Amikor a fiam elmondta,hogy mikről faggatta a sógornőm,annyira elöntött a méreg,hogy fel akartam hívni,de aztán meggondoltam,mert amilyen agyafúrt képes lenne azt hazudni,hogy a gyerek találta ki ezeket a dolgokat és persze rögtön panaszkodna anyosomnak is,hogy ő essen ki áldozatként....

A férjem is eléggé kiakadt a történtekmiatt és megígérte,hogy beszélni fog az öccsével,de szerintem ez sem lesz célravezető,mert ugye a sógoromnak a felesége az isten!

2011. júl. 2. 10:57
 8/14 A kérdező kommentje:
Amit az utolsó válaszoló írt az nagyon jó ötlet,csak az a baj,hogy a cukrászda abban a vársban van,ahol ők laknak.Ott engem nem ismernek és nem tudják,hogy én rokona vagyok annak,aki a gesztenyés tortát rendelte...de majd agyalok még a dolgon és megpróbálom valahogy leleplezni a hölgyet!
2011. júl. 2. 11:00
 9/14 anonim ***** válasza:
59%
ha idegesíted magad, akkor nagyon rosszul sülhetnek el a dolgok. én hagynám a fenébe. na és :) hát ha neki ennyi az össz öröme, hogy abban éli ki magát, hogy az ő tortáját dicsérjék, hát szánalmas :) lehet hogy talán az ő házassága nem olyan mint aminek kéne lennie. szerintem hagyd a fenébe. az ilyen előbb utóbb lebuktatja saját magát, közbeavatkozás nélkül is. Én mindenesetre kikerülném a vele való beszélgetéseket, és találkozásokat. családi eseményen is kerülném. nem kötelező neked vele beszélgetni. A gyereket meg elengedheted, nyugodtan, miért ne. hadd kérdezgesse. Ha valami nagyon titok, esetleg meg lehet neki mondani hogy ne beszéljen róla senkinek, még véletlenül se, de mást nem kell neki mondani, mert még kicsi, úgyse érti. Az ilyen dolgokat én sem értettem mikor kicsi voltam. Viszont, ugyanúgy te is kikérdezheted a gyereket, hátha megtudott valamit :) sokmindent észre vesznek, amiket nem is gondolnánk.
2011. júl. 2. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én nem akarom a gyerekemet felhasználni,arra,hogy információt szerezzek a sógornőmről,sőt egyáltalán nem is akarok róla információt szerezni...
2011. júl. 2. 11:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!