Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » én 12 éves lány vagyok! és...

Dorcsi,Dorci, Dorka kérdése:

én 12 éves lány vagyok! és nem tudom mit vegyek a családomnak karácsonyra? Valamit tudnátok írni! Részletesebben lent. Nincs sok pénzem úgyhogy nem tudok drága ajándékokat venni!

Figyelt kérdés

anyukám (40éves) szereti a : könyveket,magassarkú cipőket,ruhákat,körömlakkokat, ékszereket..stb...

apukám(41éves): szereti a motorokat, szeret főzni..stb..

a nagymamám(60+): szereti a virágokat a növényeket, a nyakláncokat...stb...könyveket...

a nagypapám(60+): szereti a : könyveket,szeret főzni,

az unokatesóim: szeretik a csokit,a kissebb (5éves )unoka tesóm a kisautókat.stb...a nagyobbik (17éves) a ruhákat

a Bácsikám (42éves) a focit...és az édességeket,

a bácsikám barátnője (33éves): a parfümöket, körömlakkokat, ékszereket,stb...

ennyi nagyábból !



2014. nov. 11. 21:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%
A nagyobbik tesóddal vehettek közösen ajándékot a szüleidnek és a kisebbik tesódnak, úgy lehet picit drágábban venni valamit. Mi mindig közösen veszünk ajándékot a tesóimmal :)
2014. nov. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
90%

Kérd meg a nagyidat, hogy segítsen mézeskalácsot sütni. Kézzel készített ajándék mindig nagyobb ajándék a vásároltaknál egy gyerektől:)

Kérd meg a nagyidat, szerezze meg:

Milner Angéla: Színes ötletek Mézeskalács c. kiadványát.

Egy csomó jó ötletet merithettek a nagyiddal belőle.

2014. nov. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat :) megfogadom ;)
2014. nov. 11. 21:50
 4/17 anonim ***** válasza:

Jajj de aranyos vagy :)


Bárminek örülni fognak.

Anyukádnak és nagymamádnak fűzhetnél karkötőt vagy nyakláncot. Hobby üzletben kapsz hozzávalókat, interneten meg sok ötletet.

AZ édességet kedvelőknek némi segítséggel valami sütit, van, amit nem kell sütni sem, pl. kókusz golyó szépen becsomagolva.


Apukádnak, kisgyereknek köthetnél egy sálat. Tudom, manapság nem nagy divat, de éppen ma egy üzletben az előttem álló nő keresett kötős újságot, neten szintén találsz segítséget, és valószínűleg Anyukád is tud segíteni.

2014. nov. 11. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hoyg 12 évesen venni kell az ajándékot, ráadásul az egész családnak. Én mindig készítettem, aztán mikor abból kinőttem vagy vettem valami apróságot vagy szüleimmel közösen adtam, külön nem mindig. ha minden rokonodnak venni akarsz valami értékelhetőt, az már biztos több mint 5000, de inkább 10000. inkább csinálj valamit
2014. nov. 11. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
/21:59/ Köszönöm a segítséget ... sajnos nem tudok kötni, és anyukám se! de majd kitalálok valamit ;) köszönöm mindenkinek aki válaszolt :)
2014. nov. 11. 22:39
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak a szűk családodnak vegyél, de inkább készíts valami ajándékot, nem az értékét fogják nézni úgy sem. De a bácsikának, meg annak a nőjének minek ajándék?
2014. nov. 11. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
Sport szeletet
2014. nov. 11. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Rajzolj nekik olyan dolgokat ,amiket szeretnek; egyben rendes-és jelképes megajándékozás is:)
2014. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de 12 évesen miből vennéd?

Ez még egy családnak is megterhelő, hogy ennyi embernek vegyen valamit. Szerintem neked gyerekként fölösleges belevonni a dologba a bácsiikádat meg a párját, stb.



Én ilyen idősen csak a legszűkebb kört ajándékoztam meg, (apa-anya-testvéreim), a többi tágabb családot (nagyszülő, bácsika stb) anyuék intézték.


Hidd el, nem fog a bácsikád, pláne a barátnője ajándékot várni tőled 12 évesen.


Ha mégis szeretnék őket meglepni, akkor tedd ezt meg egy rajzzal vagy bármivel, ami saját kezűleg otthon is elkészíthető egyszerű alapanyagokból, amit otthon találsz.


A nagyszüleimnek én is rajzot készítettem ilyen idősen (pl. egy karácsonyi táj, karácsonyi koszorúról, gyertyákról) és nagyon örültek neki, minden évben kitették a rajzot a fa alá. :) pár év után mikor már lassan felcseperedtem, jó érzés volt még akkor is ott látni a rajzomat. Hidd el, a nagyszülők jobban örülnek az ilyennek, mert a saját unokájukat látják benne, és személyesebb.


Anyuéknak vettem néha valami apróságot, 1 csomag szaloncukor vagy ilyesmi, néha 1-1 rajz, de nem kell törnöd magad, nem akarják ők sem hogy rájuk költekezz, hiszen gyermek vagy, ez az ünnep inkább rólad szól.


Ami a bácsikádat illeti és a barátnőjét, lehet hogy jóban vagytok, de ők nem fognak tőled semmit várni hidd el, anyukádék majd elintézik családiasan amit együtt adhattok majd oda! :)


Szép Karácsonyt így előre is! :)


22N

2014. nov. 12. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!