Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » én 12 éves lány vagyok! és...

Dorcsi,Dorci, Dorka kérdése:

én 12 éves lány vagyok! és nem tudom mit vegyek a családomnak karácsonyra? Valamit tudnátok írni! Részletesebben lent. Nincs sok pénzem úgyhogy nem tudok drága ajándékokat venni!

Figyelt kérdés

anyukám (40éves) szereti a : könyveket,magassarkú cipőket,ruhákat,körömlakkokat, ékszereket..stb...

apukám(41éves): szereti a motorokat, szeret főzni..stb..

a nagymamám(60+): szereti a virágokat a növényeket, a nyakláncokat...stb...könyveket...

a nagypapám(60+): szereti a : könyveket,szeret főzni,

az unokatesóim: szeretik a csokit,a kissebb (5éves )unoka tesóm a kisautókat.stb...a nagyobbik (17éves) a ruhákat

a Bácsikám (42éves) a focit...és az édességeket,

a bácsikám barátnője (33éves): a parfümöket, körömlakkokat, ékszereket,stb...

ennyi nagyábból !



2014. nov. 11. 21:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
17%

12 évesen még nem feladatod, hogy ajándékot csinálj. Valószínű, előtted előadják, h milyen szuper, aztán megy a fiók aljára.

Segíts inkább a karácsony előtti takarításban, főzésben-sütésben. Annak jobban fog örülni

2014. nov. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én huszonsok évesen is ajándékot csinálok, mindegyik kint van a szüleimnél... tavaly naptárat kaptak, előtte képkeretet családi fotóval, idén gombfa-képet kapnak.


[link]


De kaptak már kézzel megfestett bögrét, kézi készítésű bonbont... szerintem érdemes kézzel csinálgatni dolgokat, a kézügyességem nekem is közepes, de sablonokkal sok mindent meg tudok csinálni szépen. Így személyre szóló is az ajándék.

26N

2014. nov. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
utolsó, nyilván te 20on évesen azért jobban tudsz sk készíteni, mint a kérdező. nem beszélve arról, hogy ezek is pénzbe kerülnek. Pl. naptárat én is csináltam, de egy lapozós is 2000ft körül van
2014. nov. 12. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! egyépként eddig mindíg kézzel készítettem ajándékokat! Most is az lenne... csak ha mindenkinek nem is legalább anyukáméknak szeretnék adni még valamit +-ba! nem nagy ajándékot csak pl.. anyukámnak készítek valamit és adok hozzá mondjuk egy csokit, vagy egy körömlakkot,,, és mindenkinek így gondoltam !! :))
2014. nov. 12. 10:49
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

A házi bonbonnak szerintem mindenki örülne. Nem kell hozzá semmi különleges alapanyag, hiszen nem profi szinten szeretnél nekiállni. Esetedben senki nem azt fogja nézni, hogy mennyire lett fényes a csoki, vagy mennyire roppan szépen. :)


Ami kell hozzá: magas kakaótartalmú étcsokoládé, szilikon forma, tölteléknek való alapanyagok. A csokiból sem kell különlegesen drágát venni, hiszen nem profi vagy, átlagos minőség (pl. Tibi) is megteszi, ha 60-70%-os legalább. A töltelék lehet Nutella, aprított aszalt gyümölcs, likőrbe áztatott aszalt gyümölcs, de ezeken kívül is rengeteg ötlet van interneten. Szilikon formát pedig lehet kapni kifejezetten bonbonhoz, de ha pl. az IKEA-ból veszel mintás jégkockatartót, az is megteszi. :)

A bonbonkészítés lépései pedig nagyon sok honlapon megtalálhatóak, ezt most nem részletezem. :)


A csomagolással igazán ünnepivé is teheted a csokikat, selyempapírba, bonbonpapírba téve nagyon jól mutatnak.


Ami miatt jó ajándék: nem vészes a költségvetése, tesókkal, unokatesókkal összefogva együtt is lehet csinálni, és olyan saját kézzel készített ajándék, ami nem porosodik utána egy polcon. :) Szerintem ilyennek mindenki örülne.

2014. nov. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
/13:06/ Köszönöm szépen! megfogadom a tanácsot! :))
2014. nov. 12. 14:02
 17/17 anonim ***** válasza:
76%
Korban én is 12 vagyok,mint te :). Eleinte úgy volt,hogy a tesómmal (19/L) veszünk közösen ajándékokat a családnak. Viszont ő már megvette mindenkinek és én mondtam neki hogy akkor én kifizetem az ajándékok felét de ő azt mondta hogy olcsón beszerzett mindent ezért nem kell beszállnom. Ekkor döntöttem úgy hogy én is külön vásárolok mindenkinek.Anyukámnak egy kötényt vettem. Apukámnak a kedvenc könyvét amit már régen kinézett magának. A mamámnak egy szép cserepes virágot. A papámnak egy szép inget. Az unokatesómnak (3/F) egy kisautót. Remélem segítettem.
2014. dec. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!