Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek gáz, hogy így érzek?

Szerintetek gáz, hogy így érzek?

Figyelt kérdés

31 éves vagyok. Van 2 barátnőm, akiknek már van babájuk. Nekem még nincs, jelenleg nem is lehet és egyszerűen nem is fog menni egészségügyi problémák miatt. Szóval tegnap is találkoztam ezzel a 2 lánnyal, akiknek teljesen érthető módon nincs más témájuk, csak hogy a gyerek mennyit eszik, alszik, mit mikor csinál(t) stb. Ezt nekem rettentő rossz hallgatni úgy, hogy én "beteg" vagyok.

Szerintetek mit csináljak? Ne találkozzam velük többet? Vagy én vagyok defekt, hogy ez ilyen érzelmeket vált ki belőlem?! Nem féltékeny vagyok, vagy lehet hogy egy kicsit igen... Remélem nem ítéltek el!


2010. jan. 28. 08:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

dettó ebben a helyzetben vagyok. borzasztó irigy vagyok, de nagyon tudok örülni mások boldogságának. meghallgatom őket, érdeklődöm és próbálok sokmindent "ellesni", hogyha majd nekem is megadatik ez a szerep, tudjam hasznosítani a látottakat.

szerintem lépj túl a csalódottságodon és továbbra is tartsd a kapcsolatot velük, hiszen ők a barátnőid.

2010. jan. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy ítéllek el,teljes mértékben megértelek,pedig két gyerekem van.Szerintem amíg picik a babák,addig ritkábban találkozzatok,mert,ha visszamennek dolgozni,hidd el,hogy már más témájuk is lesz.Illetve szerintem mondd el nekik az igazat és kérd meg őket,hogy menjetek el inkább moziba,vagy valami semleges területre,csináljatok csak csajos programot,miközben a gyerekekre a férjük,v.valaki vigyáz.Így ők is kimozdulnak a csigaházukból,még örülni is fognak neki,de az a minimum,hogy megértenek majd.
2010. jan. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy nekem sem lehet gyerekem (elég valószínű) én is 31 éves vagyok, viszont engem untatnak a babatémák, úgyhogy én ezért nem nagyon találkoznék velük. Ha tényleg nem lehet velük másról is beszélni, akkor valószínű hogy 1 óra után már minden bajom lenne. Aranyosak a kicsik, ha rám van bízva egy baba, akkor rendben, de hogy csak ez a téma legyen... hát nem tudom. Nekik is kéne másról beszélni, mert ez eléggé egyhangú.
2010. jan. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen természetes, hogy így érzel. Vágysz az anyaságra, ami szomorú, de nem biztos, hogy megadatik. Emiatt, ha szabad így fogalmazni, jogosan vagy "féltékeny". Nincs veled semmi baj. Nem vagy kevesebb a barátnőidnél. Tanácsolnám, hogy próbálj belevágni egy lombikbébi programba vagy indíts el egy örökbefogadást. Az örökbefogadás úgyis elég hosszú procedúra. Azt a tanácsot is merem adni, hogy nyugodtan érdeklődj, kérdezősködj tőlük. Hiszen ha így nem, máshogy még lehetsz anya! Nem kell lemondanod a gyermekáldásról!

Nekem is van barátnőm, akinek van babája. Nekem nincs és egy kis ideig még nem tervezzük, mert egyetemre járok, azt be kell fejezni. Így néha én is kicsit "irigykedem", bár tudja a barátnőm, hiszen meg szoktam neki mondani. Pl. "Annyira várom, hogy nekünk is legyen."

Nagyon szerencsésnek mondhatom magam, mert a barátnőm úgy rám meri bízni a kicsit, mintha a sajátom lenne. Így már rengeteg mindent tudok és ezt tanácsolnám neked is. "Gyakorolgass" a barátnőid babáján, tanulgass! Hány nő esett már úgy teherbe, hogy lemondott a saját gyermekről!

2010. jan. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

8:44-es lennék:

Egyébként amikor a pároméknál családi összejövetel van, akkor is mindig a gyerek a téma. A gond az, hogy vagyunk egynéhány a családban akinek nincs, különféle okokból (nekünk a suli, másnak anyagi okok miatt, megint másnak az új munkahely miatt...). Így aztán az ember tényleg rosszul érzi magát, hiszen próbáljon csak beleszólni az ember lánya! Ha nem tetszik a véleményed, akkor jön a "Majd ha gyereked lesz megtudod...", ahelyett hogy kapnál egy normális választ.

Csak próbáltam rávilágítani, hogy annak ellenére, hogy a barátnőmmel olyan jól el tudunk beszélgetni még a gyerekekről is, a sógornőmékkel abszolúte nem, mert sosincs igazam, sosem látom jól a dolgokat és majd ha gyerekem lesz egyébként is megtudom.

Remélem, neked is, kedves Kérdező olyan barátnőd van, mint nekem, mert akkor hamar megtaláljátok a megoldást.

Ha hasonlóak, mint a sógornőmék, akkor valóban érdemesebb lenne kevesebbet találkozni velük.

2010. jan. 28. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én megértem az érzéseidet, nem vagy "defekt" egyáltalán, csak egy valamit nem értek, hogy miért írod azt, hogy "teljesen érthető módon nincs más témájuk". Ez miért teljesen érthető? A normális, értelmes anyukák másról is tudnak beszélni, sőt inkább felvillanyozza őket, hogy végre felnőtt témákról beszélhetnek az egész napos gügyögés meg gyerek körüli robot után. Ismerek több ilyen normális anyát is. Aki csak a gyerekéről tud beszélni, az elég gáz. A babatémák egy kisgyerekkel nem rendelkező számára rémunalmasak, ezt miért nem lehet megérteni? Ez ugyanolyan, hogy én pl. rémunalmasnak tartom a párom szakmáját (gépészmérnök), ezért nem is szokott nekem ezzel kapcsolatos szakmai kérdésekről beszélni, mert tudja, hogy unom, de ettől még nagyon szeretjük egymást. Szerintem ha biztos, hogy nem lehet gyereked, akkor célszerűbb lenne gyermektelenekkel IS barátkoznod. A barátnőidnek meg szerintem mondd el, hogy hogy érzel, pontosan így, ahogy itt leírtad, mert lehet, hogy nem is gondolnak rá, hogy téged ez a dolog zavar, hogy hülyén érzed magad emiatt. Mert nem biztos, hogy más lesz ez, ha nagyobbak lesznek a gyerekek. Aztán majd jön a bölcsöde, óvoda, iskola, stb., azok sem sokkal érdekesebb témák egy nem érintett számára, mint a pelenkázás. Ha szeretnek téged, és odafigyelnek rád, akkor megértenek, és próbálnak alkalmazkodni hozzád.
2010. jan. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bár szeretnék babát, még nem most. Majd kb. két év múlva. Az egyik barátnőm lebabázott. Azon kívül, hogy természetesen megváltozott az élete (amit meg is értek), nem lehetett már másról vele dumálni, csak a gyerekről. Az elején még szívesen hallgattam, de egy idő után már untam. Pláne, hogy érdemben nem nagyon tudtam hozzászólni a dologhoz. Ráadásul nem mozdult ki otthonról, amikor már lehetett volna, akkor sem. Otthon meg állandóan a pici körül forgott, nem tudtunk beszélgetni. Egy idő után azt vettem észre, hogy nem megyek szívesen. Persze ez neki és feltűnt, és rákérdezett. Én meg elmondtam neki ezeket a dolgokat. Azóta figyel rá, hogy ne a gyerek legyen központi téma. Persze, azért megkérdezem, hogy mi van a babával. Sőt most már néha eljárunk kávézni is. Tehát szerencsém van, mert jó barátnő, igyekszi megoldani a helyzetet.

Nézd, én ezeket a lányokat nem nevezném barátnak. Nekem szerencsére sok jó barátnőm van, és egyik sem mondaná, hogy beteg vagyok. Sőt fel sem hoznák a témát. Még arra is ügyelnének, hogy előttem ne túl sokat beszélgessenek a gyerekről. És egy baráttól szerintem ez a normális. És tök normális, hogy féltékeny vagy. Ezért is mondják, hogy a babások mást kaszt!:) Keress olyanokat, akiket nem "zavar", hogy nincs még gyereked. Majd lesz.

2010. jan. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szólj nekik, hogy ez zavar.
2010. jan. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!