Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után lehet tudni...

Mennyi idő után lehet tudni hogy az adott illető e az igazi és hogy ő lesz a férjed/feleséged?

Figyelt kérdés
2014. aug. 14. 15:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%

Bizonyosra egy olyan 3-4 év kapcsolat után lehet szerintem mondani, 2-3 év együttéléssel, ha az zökkenőmentesen ment, és az élet nagyobb dolgaiban, komolyabb elképzeléseitekben egyeznek az elképzeléseitek.


Ennyi idő kell, hogy megismerd a másikat mélyebben, és ne a saját elképzeléseidet, elvárásaidat vetítsd ki rá. Illetve hogy lásd, hogy a fásult mindennapokban, fáradtan, nyúzottan is jó páros vagytok-e, valamint hogy kitart-e melletted egy esetleges nehezebb időszakban, hoszabb távon is érdeklődik-e irántad.


Felelősségteljes döntést szerintem min ennyi idő után lehet hozni.

2014. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
64%
Relativ
2014. aug. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
71%

Van akinél 1 hónap, van akinél 5 év. Ezt nem lehet megmondani.

A másik pedig az, hogy aki igazinak tűnik, elképzelhető, hogy 10-15 év múlva elviselhetetlen lesz a kapcsolatban.

2014. aug. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
96%
Eleve azzal vagy komoly párkapcsolatban, aki számodra az igazi és akit el tudsz képzelni házastársadként, nem? Tehát a párkapcsolat elejétől. Az évek során nem az derül ki, ha ő az igazi, hanem az lepleződik le, ha esetleg mégsem ő az.
2014. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
80%

Ezt annyira nem lehet meghatározni mindenkinél más.

Volt kollégám 3 hónap után házasodott és évek óta remekül működik a kapcsolat mások évekig éltek együtt és mégis válás lett a vége...

Barátnőm is pár hét után költözött össze a párjával évek óta remekül megvannak gyerek is van.


Alapjáraton én is azt mondom, hogy évek kellenek valaki kiismeréséhez de vannak olyan emberek, akik olyanok, mint a nyitott könyv és az ember szinte zsigerből érzi, hogy ők összetartoznak és ő az igazi.

De ez a ritkábbik eset én is azt mondom, hogy jobb várni egy kicsit de azért már 2-3 év után már illik tudni hányadán állsz a pároddal.

2014. aug. 14. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%

jaja a 4-essel értek egyet.

a szerelmes típusú emberek, ha belemennek abba a kapcsolatba, akkor azt remélik, hogy az az igazi. a részükről garantált a hűség, és minden más. és idővel csak az derülhet ki, hogy az illető nem az igazi, mert...


mert átvert, szerelmet hazudott, kihasználta, hogy szeretem,

vagy mert bár kölcsönös a szerelem, annyira eltérő a életvitelük, hogy képtelenek együtt élni, annyit nem lehet alkalmazkodni,

vagy mert eltérőek a céljaik hosszútávon, stb....



Amikor valaki úgy van, hogy csak van valakivel, és az időtől várja a szerelem eljöttét, vagy a másiktól, hogy ő döntsön arról, hogy együtt örökké... hát az régen rossz...

2014. aug. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Ha egy év alatt nem derül ki, akkor később sem fog.
2014. aug. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem is változó. Az ember lehet, hogy elsőre érzi Ő az (hallottam ilyenről is), valaki meg évek után, hogy igen, Ő életem párja. :)
2014. aug. 14. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
51%
Ha nagyon beleszeretsz valakibe,elég hamar gondolhatod azt róla,hogy ő az Igazi.Aztán az idő múlásásval tényleg csak az fog kiderülni,jól láttad-e a dolgot.Tehát fény derül rá,ha esetleg mégsem ő az.Van,akinél ez pár hónap,van,akinél több év kell hozzá.Én például már fél év után tudtam,csak az időmet pazarlom,s mégis csak most,két év után fogadtam el a tényt,mert most ismertem ki igazán azt az illetőt,aki végig visszaélt a jóságommal.
2014. aug. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
58%

"Eleve azzal vagy komoly párkapcsolatban, aki számodra az igazi és akit el tudsz képzelni házastársadként, nem? Tehát a párkapcsolat elejétől. Az évek során nem az derül ki, ha ő az igazi, hanem az lepleződik le, ha esetleg mégsem ő az."


Kicsit másképp állok a kérdéshez. Mondjuk számomra már az nagyon érdekes, hogy mennyire nem egyformán gondolkodnak az emberek ugyanarról a témáról.:)


Minden szerelem ellenére nem úgy álltam egy komolyabbnak ígérkező párkapcsolathoz, hogy ő az "igazi", meg tuti le tudnám élni vele az életem. Hanem úgy, hogy talán igen és hogy tegyünk egy próbát. Ez a próba általában az összeköltözés, együtt élés volt.

Lehet, hogy nagyon érzéketlennek hangzik, de ennek a gondolkodásmódnak az az előnye, hogy a csalódás, hogy nem sikerült, nem fáj annyira, mint ahogy akkor fájna, ha eleve úgy állok hozzá, hogy "ő az igazi". Fájni fáj, de tompítja a fájdalmat, hogy tudom, ez egy próba volt, ami nem sikerült, ilyen az élet, néha sz*r, de továbbmegyünk.

Most pontosan úgy érzem, hogy azzal a társsal élek, akit nekem találtak ki. Az elején is sejtettem már ezt, de azért adtunk némi időt, hogy megbizonyosodjunk erről. Nem tudok időt behatárolni. Nem az első órától tudtam, hogy ő az, de nem kellettek hozzá hosszú évek sem.

2014. aug. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!