Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jelenleg munkanélküli vagyok,...

Jelenleg munkanélküli vagyok, és hirtelen számtalan lehetőségem lett, két lehetőség még külföldön is lenne. Magánéletem miatt viszont nehéz a döntés. Ti hogyan döntenétek?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy begurultam és szinte minden létező helyre elküldtem amihez értek,még külfödre is.Viszont most nagyon nehéz döntés elött állok,úgy gondolom a családi/magánéletem szempontjából viszont nem mindegy.

Lenne 2 lehetőség itt a városban ahol élünk,havi 120 ezer nettóért,mint kettő ugyan annyit fizet.Saját lakásunk van,csak a rezsit kell fizetni.Lenne lehetőségem Budapesten is,ott viszont netto 170 ezerért,de onnan 180 km-re vagyok,viszont hétvégente ha úgy van hazajárhatnék,főleg ha fizetnék az utazásomat.

Lenne két lehetőségem Ausztriában,az egyik a határmellett lenne egy gyárban,ahol 1200 nettot adnának,ott viszont az lenne hogy kellene bérelnem egy garzont,ugye tudnék ingázni,így ott tudnék bérelni egy lakást kb havi 80 ezerért és hazatudnék járni onnan is hétvégente.Lenne egy másik lehetőség,az szezonális munka,ott 1350 nettot adnának és a szállás,ételt állnák,már küldeni akarják a szerződést.Itt 5 hónapról lenne szó,kb az összes pénzt félretudnám tenni,plusz kapnék szabadság pénzt és 14.havi fizetést,az 5 hónap alatt kb 2.5 milliot keresnék.Viszont ugye ez csak szezonális munka,így ha ennek vége,tovább kellene keresnem.Szóval ti melyiket választanátok?Nyilván nem ez dönt,de azért kiváncsi vagyok a véleményekre.


2014. nov. 13. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriát választanám, amelyik NEM alkalmi.
2014. nov. 13. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A pénzen kívül mástól is függ. A magyarországi állások a szakmádba illeszkednének? Mert ha az mondjuk egy olyan szakmai tapasztalatot jelentene, ami később előrelépést jelent, akkor azt választanám az alacsonyabb fizetés mellett is. Ha ez nem játszik, akkor én inkább az alacsonyabb fizetéssel járó, de állandó munkát jelentő osztrák gyár mellett döntenék, határ menti magyarországi lakás bérlése mellett.
2014. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%

Pont azt nem írtad le, amire a kérdésed vonatkozik. Tehát, pontosan milyen is a családi életed? Nem mindegy, hogy arról van szó, hogy nehezen hagyod ott anyut-aput, vagy pedig kisgyerekeid vannak.... Azért ezt jó lenne tisztázni, ha már ugye ez a fő problémád.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, én Ausztriában élek 5 éve. Anno én is egy szerzonmunkára jöttem ki, mint ahogy leírtad, szállás kaja minden adott, plusz a fizetés, szuperül éreztem magam, tényleg az egész pénzt félre tudtam tenni, viszont onnan fél év alatt egyszer sem tudtam hazajönni. Én "csak" a szüleimet és a barátaimat hagytam itthon akkor, de ha lettek volna gyerekeim, akkor tuti nem vállalom be. Utána az ott megkeresett pénzből átköltöztem Bécsbe (az egész el is ment rá, kaució, lakás, munkakeresés, stb). Azóta itt élek és már van 2 gyerekem is. Most már nem mennék tőlük messze, pláne nem úgy hogy haza se tudok jönni hónapokig, akkor inkább a kevesebb pénzt választanám helyben. Melyik határmenti gyárról van szó? Én dolgoztam gyárban Eisenstadtban, azért nem fenékig tejföl ám, sőt....

2014. nov. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ausztria, 1200 euro nettóst választanám.
2014. nov. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ausztria 1200-as.Onnan már aztán bármerre tudsz majd lépni.(a szezon munka kicsit ha nem is kamunak,de nem teljesen valósnak tűnik,a 14 havi bér meg nem fog járni,vagy ha igen akkor csak arra az 5 hónapra)
2014. nov. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

ma 13:23


Köszönöm hasznos válaszod és mindenkinek.Nekem a családiélet az most jelenleg a manyasszonyomat jelenti.A magánéletem az a párkapcsolatom.Gyerek még nincs egyenlőre és nem anyut aput hagyom ittha itt hagyom,hanem a páromat.Mint írtam talán abból leszűrted hogy saját lakásunk van,akkor nem anyámmal,apámmal lakom...

Egyébként a munka az Siegendorfba lenne a gumigyárba.

Én eléhiszem hogy nem lenyálom az sem,de én már dolgoztam egyszer kint szezonmunkán,még régebben,tudom miről szól.Hát az sem éppen leánylom!Sőt!!A kérdés nem is ez volt, hanem hogy melyik járhatób út.Dolgozni mindenhol kell,itthon is,ott kint is.

Azt is tudom hogy nem tudnék a szezonmunkából hazajönni,esetleg hozzám tudna kijönni a párom.

2014. nov. 13. 14:18
 7/9 A kérdező kommentje:

ma 14:05


Hidd el nem kamu,csak ez lemondással jár.Mivel nem igen lehet hazajönni,heti egy szabadnap jár.A szállásnak pedig ne luxus lakosztályt képzeljél el,többnyire egy szobát adnak egy tusolóval.Ez nem kamu,régebben voltam már így kint,csak akkor még egyedülálló voltam.Bárkinek tudok ilyen munkát szerezni,több 100 magyar dolgozik így odakint.De mint mondtam ennek ára van,családodat arra az időre felejtsd el és a hazajárkálást.

2014. nov. 13. 14:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez uj ceg? En itt elek,de nem hallottam rola.Persze attol lehet..En a helyedben a siegendorfit valasztanam es kesobb a menyasszonyod is johetne utanad.Sok szerencset kivanok!
2014. nov. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát ha csontozógyárba lenne a meló Ausztriában,akkor tuti nem mennék.


Én a fővárosi 170nettós fizetést választanám.

2014. nov. 13. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!