Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Falun élők, tényleg ilyen...

Falun élők, tényleg ilyen nehéz munkát találni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve. Falun élek, a közeli városban nincsenek igazán lehetőségek, a megyeszékhelyen szerintem válogathatnék az ajánlatok között, de mivel 30 km-re lakom, egyszerűen hiába küldöm el az önéletrajzomat, vissza sem jeleznek. A munkáltatók nem akarják fizetni az útiköltséget, pedig a bejárást meg tudnám oldani, a fizetés meg nem annyira magas sehol sem, hogy 30.000. Ft-ot ki tudjak fizetni havonta bérletre. Tanácsok, tapasztalatok jól esnének. Köszi.

2014. máj. 14. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Ne írd bele az önéletrajzodba, hogy hol laksz, akkor nagyobb eséllyel behívnak állásinterjúra. Ha már ott vagy meg tudod mondani, hogy megoldod a bejárást. Ha már fölvettek, meg lehet, hogy találsz valakit, aki arról jár, amerről te és felesbe fizetve a benzint máris olcsóbban kijöttök.
2014. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Már gondoltam, hogy nem írom be a lakhelyemet, de biztos vagyok benne, hogy az állásinterjún ez lenne az első kérdés, hogy hova valósi vagyok. És itt szerintem el is bukna a dolog. Aki ott dolgozik a megyeszékhelyen és ismerem, az meg vagy busszal jár, de neki fizetik a bérletet (általában állami cégek, vagy nagy multicégek) vagy kocsival jár, de olyan a munkaideje, hogy általában kötetlen, vagy mondjuk este végez, szóval nem nagyon tudnánk egymáshoz alkalmazkodni. Egyszerűen nem értem, hogy az állam miért nem ad erre valami kedvezményt vagy pénzt a munkáltatóknak, hogy fizethessék a munkavállaló útiköltségét legalább részben és így ezzel is támogatnák a munkábaállást. Elegem van, hogy gyakorlatilag attól függ a "boldogságom" meg a megélhetésem, hogy nem 30 km-re arrébb születtem.
2014. máj. 14. 13:31
 3/4 anonim ***** válasza:
57%
szerintem olcsóbb albérletbe költözni. én is egy ideig ingáztam,nekem a 25 km kijött vonattal 18ezerből, kocsival 25ből, de fél év után beköltöztem, így többet tudok félretenni. Az előző jót ír, biztos többen ingáznak városba dolgozni, próbálj meg majd az utazásról velük beszélni. Ha más is megoldja, akkor neked sem lesz lehetetlen
2014. máj. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

1. Ha megkérdezik hol laksz elmondod, hogy hol és hozzáteszed, hogy megoldod a bejárást. A mínusz 30.000 is több, mint a semmi, amit most kapsz.

2. az állam ad erre kedvezményt, a bérlet és a benzin támogatása is ilyen, azt hogy nem veszik igénybe már más kérdés.

3. Oda költözöl ahova akarsz. Lehet albérletbe menni (az sem olcsó) lehet más lehetőséget keresni. Sőt mehetsz külföldre is. Nem vagy bebetonozva oda, ahol születtél.

2014. máj. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!