Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után, mennyire zavarja...

Válás után, mennyire zavarja össze vajon a kisgyereket, ha a szülei és a gyerek továbbra is sokat találkoznak hármasban?

Figyelt kérdés
Heti 3x-4x,a régi közös otthonukban, de úgy, hogy a kapcsolat már nem fog újra helyreállni a szülők között, tehát csak barátok maradnak?Ez vajon a legjobb megoldás a kisgyereknek, vagy jobb lenne nagyobb elszakadás a különélő szülőtől?
2014. nov. 16. 22:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egy gyereknek mindkét szülőjére ugyanúgy szüksége van. Bár az én szüleim barátok maradtak volna, és ne csak kéthetente egy hétvégén láthattam volna apukámat!

Rettenetes volt, úgy éreztem apa nem hiányol engem, és szörnyen rosszul esett. Végső soron úgy érzem, hogy apa nélkül nőttem fel, és hiányzik a gyerekkoromból az erős és védelmező apafigura. Azt hiszem ennek a hozadéka az is, hogy nagyon kevés férfit tudok tisztelni, így nem egyszerű a párkeresés sem. Bár a válaszom kicsit inkább jövőbemutató, remélem azért hasznát veszed. Nem is kérdés, a kisgyereknek egyértelműen az a jobb, ha a szülei normális felnőtt módjára kezelik a válást, és egyikük sem lesz kevesebb a gyerek életében emiatt.

2014. nov. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ez a lehető legjobb a gyereknek az adott helyzetben. ha nincs feszültség a szülők között, és jó a kapcsolat köztük, akkor a gyerek boldog lesz, hogy együtt lehetnek hármasban. Meg fogja szokni, hogy az egyik szülő nem marad ott (ez nyilván sok kérdést fog felvetni eleinte), de hosszú távon jó hatása lesz, az biztos.
2014. nov. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

A férjeméknél pont ez ment, jó egy évig.

Abban az évben a férjem és a testvére mást se várt, mint hogy újra összejöjjenek a szüleik.

A hamis remény a legrosszabb. Hiába mondták el nekik hetente ha rákérdeztek, hogy nem, csak barátok, akkoris keresték a jeleket, ami azt bizonyítja, hogy újra együtt lesznek.

2014. nov. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is ettől félek, hogy össze fog zavarodni. Nem lenne jobb tiszta helyzetet teremteni, és valamivel nagyobb távolságot tartani az apjával? Tényleg a gyerek érdekei számítanak, semmi más. Mi lesz, ha lesz egy új barátnője, és akkor majd már nem tud ennyit jönni hozzá? Nem lehet, hogy így elodázom a sérülést, de kikerülni, kivédeni neki úgysem tudom? Nehéz:(
2014. nov. 16. 22:39
 5/11 anonim ***** válasza:

Nem óvhatod meg őket mindentől!

Persze, pontosan tudom, anyaként, hogy mennyire erre vágysz.

Tegyük fel, le kell venned a gyerekről egy ragtapaszt. Elnyújthatod, hogy kevésbé fájjon, de a szenvedés sokkal tovább tart, mintha egy mozdulattal letépnéd.

Ha jóban is vagytok az exxel, tartsátok a három lépés távolságot.. Nem kell feszült hangulatot kelteni, de ne csináljatok már közös programot.

Apa had vigye el őket ovi-suli után pár órát, játszótérre, vagy játszóházba. És ne maradjon vacsorára.

Jó ha nyugodtan el tudtok válni, és felülemelkedni a sérelmeken, de a ló túloldalára se essetek!

2014. nov. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mennyi idos a gyerek?
2014. nov. 16. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
7 éves.
2014. nov. 16. 23:41
 8/11 anonim ***** válasza:
Itt kettes. Család- és gyerekfüggő a dolog. Ismerek elég közelről olyan családot, ahol a válás után úgy alakult a helyzet, ahogy leírod, és a gyerekek elég lazán túllendültek így a váláson, és minden fél között megmaradt a jó kapcsolat (szülők között és gyerekek-szülők között is). Egy ideig tényleg remélték, hogy újra összejönnek a szülők, de egy idő után látták, hogy ez nem fog megtörténni. Idővel mindkét szülőnek lett új élettársa, akiket egyrészt szerencsére a gyerekek is jól fogadtak (és ők is jóban lettek a két kölökkel). Persze így a közös programok megritkultak, de sokkal zökkenőmentesebb volt a folyamat. Mostanra a gyerekek már felnőttek, és a szülők még mindig tartják a kapcsolatot egymással. Szóval nem azt mondom, hogy ez a gyakori vagy a tipikus, de ilyen is létezik.
2014. nov. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Az apának nem a gyerekkel kellene távolságot tartani, hanem az anyával, elvégre tőle vált el és nem a gyerektől.


Szóval szerintem nyugodtan menjen az apuka, azért egy 7 évessel már lehet értelmesen beszélni erről, sőt meg lehet kérdezni a véleményét. Aztán ha megy az apa, akkor csinálhatnak kettesben programot, vagy amíg ott az apa a lakásban, anyuka elugorhat a barátnővel meginni egy kávét, bevásárol vagy akármi, és akkor nincs olyan közös program jellege.

2014. nov. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 7 évessel már szervezhetne külön programot is az apuka hétközben, nem muszáj otthon 3-asban lenni. Apuka elmehet heti 2-3x a gyerekért a suliba és utána elmehetnek sétálni/biciklizni, beülhetnek valahova egy sütire,moziba vagy könyvtárba vagy járhatnak együtt valahova sportolni pl. úszni. Vagy ha egy városban laknak, akkor csak simán apukánál van este 6-7-ig és együtt megcsinálják a leckét, vacsoráznak és fél8-ra hazaviszi aludni.

Én meghúznám a pontos határvonalat, és legnagyobb hangsúly a kiszámíthatóságon van. Pl. minden kedden és csütörtökön apa megy érte suliba, ha törik,ha szakad. A gyereket az viseli meg a legjobban, ha ígérgetnek és végül nem megy érte.

7 évesnél nincs szükség az anya jelenlétére a láthatások alkalmával.

2014. nov. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!