Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kínos családi szituációmra...

Kínos családi szituációmra megoldás? Hogy győzzem meg a párom, hogy költözzünk el az anyósomtól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Pár éve az anyósomékhoz költöztem, mert megszületett a kisgyerekem és annak idején belementem, mert anyósom meggyőzött. 18 voltam. Már nagyon régóta szeretnék elköltözni, de tartok tőle, hogy a párom elhagyna, mert kötődik a szüleihez. A kicsi már 3 éves lesz. Mindketten dolgozunk a párommal.

Anyósomék eladósodtak és hitelt akarnak felvetetni velünk.Valószínű nem lenne rendesen visszafizetve, mert megoldanák valahogy. Sok gyerek van ott is (9) 2 szobával, ezért nincs nyugalmam, se saját kis helyiségem, se rendes ágyunk. Értem, hogy nekik is valahogy meg kell élni, de nem hiszem, hogy a problémájukat megoldaná ha ott maradnánk. Úgy érzem, hogy el kellene jönnöm onnan párommal, vagy ha nem jön akkor nélküle és a gyereken meg majd valahogy elpereskedünk. Egyedül a párom és a gyerek miatt vagyok még ott.


Írtam egy "beszédet" a hitel ellen. Ez meggyőzné a "kedves rokonságot?"

F/21


[link]



2014. nov. 10. 13:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nem olvastam el a beszédet, de fel ne vegyél hitelt SOHA SENKI kedvéért.
2014. nov. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
ez a beszéd szép és jó.. csak sajnos azok az emberek akik hitelt hitelre halmoznak nem foglalkoznak a jövővel, csak az adott pillanattal, hogy épp az a probléma ami fennáll meg legyen oldva... magyarul semmit nem fogsz elérni vele, de megpróbálhatod.. én tuti nem mennék bele a helyedben, igen költöznék.. azonnal.. párodat, gyermekedet vidd, párodnak ideje felnőnie, hogy ti vagytok a családja és ha szeret téged akkor menni fog veled és éljétek a saját nyugodt életeteket külön!
2014. nov. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nőjjetek fel!


Házasodjatok össze, költözzetek külön. Hitelt senkinek ne vegyetek fel!

2014. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A "beszédednek" nem sok értelme van, mert aki ilyen esetben felvesz hitelt, annak semmi realitásérzéke sincs.


A helyedben minél elöbb költöznék, a párod vagy megy veled, vagy ennyi volt a kapcsolatotok.


Amennyiben a gyereket el tudod látni meg van hol laknia, akkor semmi esélye a párodnak megkapnia a felügyeleti jogot, mert a jelenlegi lakhatás eleve nem alkalmas erre.

Tehát elöször szerezz munkát magadnak (ha még nincs), meg lakhatási lehetöséget, utána lépj!


Azt ugye tudod, hogy ha maradsz, akkor TE is felelös leszel a hitel miatt, ameddig házasok vagytok. Azonban ha elköltözöl és beadod a válókeresetet, attól kezdve megszünik a vagyonközösség, az ezután felvett hitelekért téged nem vonhatnak felelöségre.

2014. nov. 10. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam a beszedet, teljesen korrekt, de en nem magyaraszkodnek. "Nem veszem fel a hitelt, mert punktum!" A gyereked szajabol venned ki az ennivalot, ha kesobb nektek kellene fizetni. Ha dolgoztok, koltozzetek el. Plane, ha nem ertik meg, hogy nincs hitel. Es annak is itt az ideje, hogy a gyereked felnottkent videlkedjen, van egy gyereketek!!! Ha a parod ezt nem erti meg, nem komoly ember, es megcsak nem is szeret igazan. Se Teged, se a gyereket. Sajnalom.
2014. nov. 10. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Bocsanat, elirtam. A parod viselkedjen felnottkent, ne a gyerek...
2014. nov. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se vegyél fel hitelt miattuk. Minél előbb el kellene költöznötök onnan. A pároddal beszélj erről, hiszen nem te vagy ő a felelős azért, amiért olyan helyzetbe kerültek a szülei, hogy tartozást tartozásra halmoznak.

A szülőknek biztos h rosszul fog esni, de nem hiszem hogy a ti életeteket miattuk el kellene rontani.

2014. nov. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmiképp se vegyél fel hitelt. Ha esetleg nem akarnak lekopni, akkor mond,h már voltál megkérdezni, de sajnos nem kaphatsz.

Költözzetek el minél hamarabb!

2014. nov. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Ne vállald/vállaljátok ezt be!! Már most tönkretennétek az egész életeteket azzal,hogy a nevetekre hitel van felvéve, és a vége úgyis az lenne, hogy anyósodék helyett ti fizetnétek. Eladósodással kezdenétek az életeteket...szomorú, hogy vannak ilyen szülők, és belekényszerítenék a gyereket egy ilyenbe. Ha most bevállaljátok ezt, akkor remélem tudod, hogy minden amit elképzeltél a költözésről, és arról, hogy milyen szép életetek lesz (ami még igazán el sem kezdődött mint külön család), romba dől, és semmissé válik! Addig örüljetek, míg nem kell nektek hitelt felvennetek, nemhogy másnak vegyetek fel! Legyen az szülő, rokon, vagy barát! Ilyet sosem szabad bevállalni más helyett!! Ne légy buta! Még beszéd sem kell, magyarázkodnod sem kell, nem és kész! Ne menjetek bele!!!!
2014. nov. 10. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Elolvastam. Arra jó ez a beszéd, hogy letisztáud magasban, miért ne vegyetek fel hitelt, őket nem fogjátok meggyőzni, ilyen mentalitással, hogy hitelt hitelre halmoznak. :(

Te is el akarsz adósodni?

Inkább lépj ki ebből,a helyzetből. A pároddal, és csak vele beszéld át a helyzetet, és ragaszkodj a véleményedhez!

Ezerszer jobb, ha találtok valahol egy kis albit, akár egy szobát, és azt fizetitek, mint ki tudja mekkora hitelt felvenni, ráadásul nem is saját célra.

Ha nem tudják fizetni, márpedig nem valószínű, kifizetitek helyettük?

Csak ügyesen és határozottan!

2014. nov. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!