Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párok, amikor összeköltöztetek...

Párok, amikor összeköltöztetek, milyen gyakran jártatok haza látogatóba?

Figyelt kérdés

Gondolom eleinte gyakrabban, aztán ritkult.

És inkább hétvégente?


2014. nov. 17. 07:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Eleinte egyébként, amikro kolis voltam 2 hetente jártam haza, aztán 3 ...és az utőbbi 2-3 évben álltunk be erre a kb 5 hetentére.. Nyáron gyakrabban,télen pedig eseménykor, névnap, karácsony, disznóölés...
2014. nov. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

10-es

Arra nem is gondolsz, hogy esetleg nem "szabad" akaratból, hanem mert "muszáj"?

Szeretem a szüleimet, ahogy a párom is a sajátját, de nekem is fárasztó hetente látogatni őket, viszont mennem kell, mert öregek, betegek, párom édesanyja pedig már teljesen egyedül él, mert nemrég halt meg párom édesapja.

Még mindig jobb így, mintha magunkhoz vennénk őket, vagy mi költöztünk volna a nyakukra.

Mi lesz, ha lesz gyerek?

Valószínű, hogy az első időszakot leszámítva ugyanez, amíg még lesz kit látogatni.

2014. nov. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hetente 1-2 alkalom
2014. nov. 17. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

#1 vagyok. #10 gondolom nekem szántad a "kérdésed".

Nem, nem látogatjuk a másik szülőket is heti 3x, mert nekik nincs rá igényük. Nem szeretnék ha havi 2-nél többször látnának minket.. ez van. Szüleim viszont igen. Ha jövök haza suliból, vagy munkából és úgyis kocsiban ülök, nem mindegy, hogy hova megyek be előbb? 2 perc kitérő, párom meg csak este szokott hazaérni, legalább nem vagyok egész nap egyedül. Ha gyerek lesz, akkor meg ők jönnek.

Kocsival 5 percre lakunk egymástól.

2014. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Összeköltözés előtt állok párommal, kb. 2 hét és nem fogok otthon lakni.

És érdekelt, hogy így decemberben az elején hogyan kellene.

Persze gondolom ezt a helyzet úgyis magától hozza, il. az igénytől függ, csak érdekelt, hogy kinél hogyan működik ez. :)

2014. nov. 17. 09:56
 16/20 anonim ***** válasza:
Nálunk a párom szülei az ország túlvégében laknak így oda ritkábban járunk de telefonon többször beszélünk néhány percet hetente. Az én szüleim 10 percre laknak és útba esnek pl. amikor vásárolni megyünk. Hozzájuk teljesen változó hogy mikor megyünk. Van hogy 2 hétig semmi, van hogy heti többször pár percre beszaladunk. Nagy hétvégi közös ebédek meg ilyesmik nem szoktak lenni.
2014. nov. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Eleinte kb 3 havonta 1 hétvégére. Aztán az idő múlásával évente 2x 1 hétvégére. Messze laknak a szüleim, így nem tudok sem anyagilag, sem idő tekintetében gyakrabban hazamenni.
2014. nov. 17. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Én a szüleimmel együtt dolgozom, így minden nap (családi vállalkozás), de a párom szüleihez is megyünk legalább hetente 1x 1-2 órára. De van amikor heti 2x is találkozunk velük, ez változó. De 2 hetente hétvégén az én szüleimhez is megyünk, vagy heti 1x beugrunk szombat du, mert attól még a párom nem találkozik velük, meg munkában sem mindig beszélgetünk családi dolgokról.

Mi 2 éve élünk együtt, az elejétől kezdve így van. Nem ritkult.

2014. nov. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Eleinte Budapesten laktunk, mivel a szüleim is budapestiek így őket hetente kétszer-háromszor látogattuk, a férjem rokonait meg minden hétvégén a Balatonnál. Most itt lakunk a balcsinál, minden nap találkozunk a férjem rokonaival, a szüleimmel pedig átlagban heti egyszer (van hogy heti több, vagy két-három heti egy). A férjemmel öt éve vagyunk együtt, nem ritkult a találkozás a rokonokkal ennyi idő után. Telefonon pedig napi a kapcsolat.
2014. nov. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Két-három havonta megyünk felváltva. Tehát pl karácsonykor mindkét helyre megyünk 2 hónap múlva egyik szülő, 2 hónap múlva másik szülő és így tovább karácsonyig. De pl idén nekem volt olyan, hogy két hetente haza kellett mennem, mert iratokat kellett intézni plusz orvosi vizsgálatok. Több, mint 200 km lakunk a szülőktől, a szülők pedig 140 km-re egymástól így mondhatni az ország 3 különböző pontján egy csodás háromszögben élünk. 2 éve élünk együtt, eddig ezzlel nem volt probléma, mert párom naponta-két naponta beszél az anyukájával 5-20 percet, mi anyukámmal akkor beszélünk ha van valami, tehát van hogy egy hétig semmi van hogy heti többször több órát csacsogunk. Teljesen változó. Azért költöztünk össze és el, mert önálló családot szeretnénk alapítani. Szeretjük a szüleinket de elköltöztünk, ezért ők se és mi se igényeljük a gyakoribb találkozást. (najó, nekem anyukám néha csal és elugrik ide egy hétvégére évente 3-4-szer, ha épp programja van a városban- Budapest)
2014. nov. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!